שתף קטע נבחר

עיתון כלכלי גרמני: "מיקי גנור צפוי לגרוף עד 30 מיליון אירו בעסקת הצוללות"

היומון "הנדלסבלאט" פרסם היום תחקיר לפיו עסקת הצוללות נאמדת בכ-4.5 מיליארד אירו וכי ממשלת גרמניה הסכימה לממן שליש ממנה. עוד עולה כי גנור הפר את תנאי ההסכם עם יצרנית הצוללות כשעירב את עו"ד שמרון, מקורבו של נתניהו, בעסקה

איש העסקים הישראלי מיקי גנור צפוי לגרוף לכיסו סכום שנע בין 10 ל-30 מיליון אירו (123 מיליון שקל) בעסקת הצוללות של ישראל עם החברה הגרמנית טייסנקרופ (Thyssenkrupp), כך עולה מתחקיר שפרסם היומון הכלכלי הגרמני "הנדלסבלאט". עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה, נשכר ע"י גנור לייצגו בעסקה.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

מהתחקיר עולה כי העסקה נאמדת ב-4.5 מיליארד אירו וממשלת גרמניה הסכימה לממן שליש ממנה. עוד לפי תחקיר, בטייסנקרופ טענו כי אף שגנור הוא הנציג הבלעדי של טייסנקרופ בישראל, הוא הפר את תנאי ההסכם שלהם איתו כשעירב את שמרון במהלכים. "השותפים שלנו מחוייבים בחוזיהם להתייעץ עמנו לפני שהם מעסיקים עוד אנשים בחוזי משנה", מסרה טייסנקרופ, "לא ידוע לנו שגנור עשה זאת. המידע היחיד שיש לנו על כך הוא מהתקשורת ולכן איננו יכולים להרחיב".

 

מקורות בטייסנקרופ אמרו ל"הנדלסבלאט" שהעמלה של גנור על העסקאות שבהן הוא שותף עשויה להגיע עד ל-2% מגובה העסקה. עוד אמרו המקורות כי שמרון אף הופיע לאחת הפגישות בין גנור לבין נציגי טייסנקרופ. עם זאת, הם ציינו כי לטייסנקרופ אין ראיות מוצקות לכך שגנור התנהל בצורה אסורה. החברה כבר הודיעה כי בעקבות הפרסומים בישראל היא תפתח בחקירה פנימית על עסקת הצוללות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים