שתף קטע נבחר

מדענים: מצאנו הוכחה למבול בתקופת נח

הקידוח העמוק ביותר בעולם בחצי האי קולה שברוסיה, סיפק הוכחה מדעית לפיה פרשת המבול מספר בראשית אכן התרחשה. מדענים רוסים טוענים כי הימצאותם של מים בקרקעית הקידוח מוכיחים כי בתקופה התנ"כית כדור הארץ כוסה במים

תגלית מדעית מספקת הוכחה לאחד הסיפורים המרכזיים של ספר בראשית - פרשת נח: בקידוח המלאכותי העמוק ביותר בעולם, שנמצא בחצי האי קולה שברוסיה, מצאו מדענים רוסים הוכחה לכך שבתקופת התנ"ך כדור הארץ היה מכוסה כולו במים. להפתעת החוקרים, בעומקו של הבור המלאכותי לא נמצאו שכבות יבשות, מוצקות ומסולעות, אלא הרבה מאוד מים. כך דווח בין היתר ב"דיילי אקספרס" הבריטי.

 

לדברי המדענים, מדובר בהוכחה לכך שהקומפוזיציה של כדור הארץ לא מורכבת רק מציפוי, מעטפת וליבה כפי שנהוג היה לחשוב. על פי הסיפור התנ"כי, מי המבול כיסו את כדור הארץ והתנשאו עד לגובה של כשבעה מטרים מעל הפסגות הגבוהות בעולם. השפל הגיע רק לאחר כ-150 ימים, וזה על פי האמונה היה העונש שהטיל אלוהים על חטאם של בני האדם.

 

"מים לא יכולים להסתנן דרך סלעים", נאמר בסרטון וידאו שפרסמה קבוצת החוקרים, "מה שמחזק את התיאוריה שכדור הארץ היה מכוסה כולו במים - אחרת אי אפשר להסביר את ההימצאות שלהם שם".

 

קידוח קולה הוא הבור המלאכותי העמוק ביותר בעולם. העבודה עליו החלה בשנת 1970, כאשר ברית המועצות החליטה על פרויקט קידוח מדעי שמטרתו להגיע אל ליבת כדור הארץ וללמוד על השכבות מהן הוא עשוי. בשנת 1992, הקידוח הופסק מכיוון שהעומק - למעלה מ-12.5 קילומטרים, ייצר תנאי עבודה בלתי אפשריים. הטמפרפטורה בתוך הבור עמדה על 300 מעלות - מה שלא איפשר למקדח לפעול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים