שתף קטע נבחר

פרשת התינוקת מסרי לנקה: הילדה לא תגורש מהארץ

חשיפת ynet: בית המשפט קבע כי התינוקת שהובאה מסרי לנקה עם דרכון מזויף ונכלאה בנתב"ג, תשוחרר ממעצר ותישאר בישראל. עוד נקבע שהאישה שטענה כי היא אמה של הילדה שיקרה, וזו תועבר למשמורת זמנית אצל אחיה, שהתברר כאב הביולוגי של התינוקת

התפתחות דרמטית בפרשת התינוקת מסרי לנקה שנכלאה בנתב"ג למשך חודשים ארוכים ונחשפה לראשונה ב-ynet. בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב קבע כי נ', אשר הביאה את התינוקת עמה לארץ, היא אינה אמה הביולוגית כפי שטענה תחילה - וכי י', אחיה של נ', הוא למעשה אביה הביולוגי. ההחלטה התקבלה על סמך בדיקות רקמות שנערכו במסגרת הפרשה. 

 

כמו כן, קבע בית המשפט כי התינוקת לא תגורש מהארץ, תשוחרר ממעצר אחרי כארבעה חודשים ותועבר למשמורת זמנית של חצי שנה אצל אביה הביולוגי, אזרח ישראלי וכאמור אחיה של נ'. 

ילדת המריבה. "אין מניעה שהאח ייעזר בבני משפחה נוספים לטיפול בה" ()
ילדת המריבה. "אין מניעה שהאח ייעזר בבני משפחה נוספים לטיפול בה"

בהחלטתה קבעה השופטת מירה דהן כי הילדה, כיום כבת שנה וחצי, הובאה לישראל מסרי לנקה על-ידי אחותו של אביה הגנטי, תוך שימוש בתיעוד מזויף ובדרכון שאינו שייך לקטינה. מאז הגעתה לישראל נכלאה התינוקת במתקן מסורבי הכניסה לישראל בנתב"ג, יחד עם נ', שטענה כי היא אימה. עוד עולה מההחלטה כי מאז פרוץ הפרשה פעלו המדינה ומשרד הפנים להוצאתה של התינוקת מחוץ לתחומי ישראל.

 

השופטת מתחה ביקורת על נ' ואחיה י', שלדבריה "פעלו ועדיין פועלים לאפשר השארת הקטינה בישראל, נקטו דרך פתלתלה תוך הצגת גרסאות שונות שחלקן כבר התבררו כאי אמירת אמת. בדיקה גנטית שנערכה לגב' נ' ולקטינה העלתה כי אין קשר גנטי של אם-בת בין השתיים".

 

יחד עם זאת, הורתה השופטת דהן להעביר את התינוקת לאביה הביולוגי, אחיה של נ', בשל הדאגה לטובתה של התינוקת: "לאחר קבלת חוות דעת שקובעת כי המבקש הוא האב הגנטי של הקטינה, קבע בית המשפט למשפחה בתל אביב לפי ימים אחדים כי חרף פלפולים משפטיים מצד אבי הקטינה, הגברת נ', באי כוח היועמ"ש וגורמי הרווחה השונים - טובת הקטינה היא זו שניצבת מול עיני בית המשפט. על כן הורה על משמורת זמנית של הקטינה בידי ההורה הגנטי למשך 6 חודשים".

 

השופטת הוסיפה שהאב י' יוכל להיעזר באחותו, שטענה כי היא אמה של הקטינה, לצורך גידולה. "אין מניעה כי ייעזר בבני משפחה נוספים לטיפול בקטינה", קבעה.

 

עד לסיום המשמורת הזמנית הורתה השופטת כי רשויות הרווחה יכינו תסקיר אשר יוגש בתוך 45 ימים "ויבחן את תנאי המחיה של הקטינה, דרכי הטיפול בה, הקשר בין הקטינה לבין מר י' והקשר בין הקטינה לבין הגברת נ', ויפרט את המלצותיו באשר למשמורתה הקבועה של הקטינה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים