שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אופנועים בנת"צים - כעת בכל תל-אביב

  אחרי ניסוי מוצלח שהוגבל לדרך נמיר ולרחוב אבן גבירול, הוחלט במשרד התחבורה להרחיב את הפרויקט לכל נתיבי התחבורה הציבורית בעיר - ולאפשר לנוסעים ברכב דו-גלגלי להשתמש בהם. שר התחבורה: "אחרי תקופת מבחן נוספת - מתכנן להרחיב את האישור לאזורים נוספים בארץ"

  אופנועים וקטנועים יוכלו לנסוע בנתיבי תחבורה ציבורית בכל תל-אביב - זאת לאחר שבמשרד התחבורה אישרו להרחיב את הניסוי שנערך בחודשים האחרונים. במשרד עדיין לא הודיעו מתי ייכנס האישור החדש לתוקפו.

   

  במשך כחצי שנה, התאפשר לנוסעים ברכב דו-גלגלי להשתמש בשני נתיבי תחבורה ציבורית מרכזיים בעיר - בדרך נמיר וברחוב אבן גבירול. כעת כאמור המפקח הארצי על התעבורה במשרד התחבורה אישר להרחיב את הפיילוט לכל הנתיבים הרלוונטיים בעיר.

   

  "לא זוהו קונפליקטים מסוכנים" (צילום: עופר עמרם ) (צילום: עופר עמרם )
  "לא זוהו קונפליקטים מסוכנים"(צילום: עופר עמרם )

  "ההחלטה לאפשר לרוכבי הדו-גלגלי לנוע בנתיבי התחבורה הציבורית בתל אביב התבררה כנכונה הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה תחבורתית", מסר שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, "אחרי תקופת מבחן נוספת, ואני מקווה שמוצלחת, בכוונתי להרחיב את מתן אישור הנסיעה בנת"צים לרכב דו-גלגלי לאזורים נוספים בארץ".

   

  במסגרת הפיילוט הוצבו מצלמות מיוחדות בשולי הנת"צים, בתוך האוטובוסים ובצמוד לרמזורים שתיעדו את תנועת האוטובוסים הקיימת בנתיבים ואת מהירות נסיעתם. מהדו"ח עלה כי "ההסדר החדש לא שינה מהותית היווצרות קונפליקטים בין אופנועים ומשתמשי דרך אחרים".החוקרים הוסיפו כי לא זיהו "קונפליקטים מסוכנים בין אופנועים וקטנועים, אוטובוסים ומוניות, גם בעת עצירת כלי רכב בתחנות".

   

  מחברי הדו"ח קובעים עוד כי "השילוב של נסיעת אופנועים בנת"צ מזוהה עם שיפור קל בתנועת האופנועים, ללא פגיעה בתנועת האוטובוסים וללא הרעה בטיחותית לאופנועים ולמשתמשי דרך אחרים". 

   

  הרחבת הפיילוט אושרה בועדת הניסויים של משרד התחבורה. על הפיילוט הופקד צוות חוקרים מהטכניון, בראשות המדען הראשי של משרד התחבורה, ד"ר שי סופר, והוא בוצע בתיאום עם עיריית תל אביב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים