שתף קטע נבחר

ותודה להאקרים: בסן פרנסיסקו נסעו חינם ברכבת

האקרים פרצו למערכת המחשוב של הרכבת הקלה בסן פרנסיסקו ושיחררו את אלפי הנוסעים מהצורך בתשלום לנסיעה. בהמשך דרשו כופר כספי על מנת לשחרר את השליטה

חזון העתיד הטכנולוגי האפוקליפטי קיבל אמש לזמן קצר, חזות ממשית לגמרי, כשקבוצת האקרים השתלטה על מערכת הבקרה של הרכבת הקלה בעיר סן פרנסיסקו ואיפשרה למעשה לכל הנוסעים לעלות על הרכבת ללא תשלום. בהמשך דרשו הפורצים כופר כספי על מנת לשחרר את השליטה במערכת.

 

הנסיעה חינם... (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הנסיעה חינם...(צילום: AFP)

 

הפורצים השתלטו למעשה על כ-2,000 מכונות תשלום הפזורות ברכבות וברחבי העיר ו"פתחו" את שערי הכניסה לתחנות הרכבת כך שנוסעים יכלו להיכנס לרציפים ללא כל צורך ברכישה של כרטיס רכבת וכך יכלו לנוע חינם אין כסף במערכת התחבורה הפופלרית בעיר. גורמים בעיריית סן פרנסיסקו אישרו את הידיעה וטענו שהפורצים ביקשו כופר כסף של "100 יחידות ביטקוין" ששווים ערך כיום לסכום של כ-70,000 דולרים.

 

עתיד טכנולוגי אפוקליפטי ()
עתיד טכנולוגי אפוקליפטי

 

ההודעה שאנשי הרכבת קיבלו הייתה קצרה ותמציתית, "נפרצתם. כל המידע מוצפן. צרו קשר איתנו לקבלת קוד השחרור". לא ברור עדיין מי עומד מאחורי הפריצה, כאשר השם "אנדי סאוליס"  שהופיע במייל הוא מן הסתם לא שם אמיתי, אבל המייל שהפורצים השאירו על מנת ליצור קשר לברר את דרישת הכופר, היה מייל רוסי. הפורצים מסרו לאתר Hoodline האמריקני כי יש לעיריית סן פרנסיסקו "עוד יום אחד" כדי להיענות לדרישת הכופר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים