שתף קטע נבחר

האמת מאחורי ה"פירמידה" המסתורית באנטרקטיקה

חובבי הקונספירציות התכתשו ביניהם באם מדובר במבנה שהקימו חייזרים תבוניים או ציביליזציה עתיקה שמשום מה התמקמה במקום הקר ביותר בכדור הארץ, אך התשובה לתעלומה בעצם די פשוטה

סרטון יוטיוב מסתורי, שהופץ ברחבי האינטרנט בשבוע האחרון, גורס כי הודות ל-Google Earth, התגלתה פירמידה ענקית ומושלגת אי שם ביבשת אנטרקטיקה הקפואה. לפי השמועות, אפילו מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, ביקר במקום מוקדם יותר החודש תחת מעטה חשאיות.

 

 

בעוד חובבי הקונספירציות התכתשו ביניהם באם מדובר במבנה שהקימו חייזרים תבוניים או ציביליזציה עתיקה שמשום מה התמקמה במקום הקר ביותר בכדור הארץ – התשובה לשאלה בעצם די פשוטה: מדובר בהר.

 

הפירמידה ש"נחשפה" היא למעשה חלק מתיאוריה קונספירציה שמתרוצצת כבר כמה שנים. חוקרים בריטים גילו ביבשת המרוחקת הר באותו האזור במסעם לאנטרקטיקה שנערך בשנים 1913-1910. בשל קודקודו החד וצורתו ההנדסית והיפה של ההר, הם כינו אותו "הפירמידה", גם במאמרים רשמיים. אך חוקרי קונספירציות לא השתכנעו, וקבעו כי אכן מדובר בפירמידה ולא בהר, וכי המבנה ככל הנראה הוקם על ידי חייזרים.

 

 (צילום: מתוך google earth) (צילום: מתוך google earth)
(צילום: מתוך google earth)

 

כעת, בשל פרסום תמונות של "פירמידה" נוספת בקואורדינטות 79°58’39.25″S 81°57’32.21″W, מיקום הסמוך ל"פירמידה" הראשונה שהתגלתה לפני יותר ממאה שנים, טוענים שוב "חוקרי האמת" באינטרנט כי מדובר במבני ענק מסתוריים. אך לצערם, אין ספק כי מדובר בהר.

 

"המבנים המזכירים צורות של פירמידה נמצאים ברכס אלסוורת', שמתארך על פני יותר מ-400 קילומטרים, כך שאין זה מפתיע שישנן כמה פסגות שמציצות מתוך הקרח. אך זה ברור שהפסגות הללו מורכבות מסלע, ומדובר בצירוף מקרים שיש להן את הצורה הזו", הסביר לאתר IFLScience ד"ר מיץ' דארסי, גיאולוג מהמרכז הגרמני לחקר מדעי כדור הארץ בפוטסדאם.

 (צילום: מתוך google earth) (צילום: מתוך google earth)
(צילום: מתוך google earth)

  

"זו לא צורה מסובכת, וזה גם לא צירוף מקרים מיוחד", הוסיף החוקר. "בהגדרה, מדובר בנונאטאק – פסגה סלעית שמציצה מתוך שלג, קרחון או שדה קרח. לפסגה הזו יש צורה של פירמידה, אבל זה ממש לא הופך אותה למבנה ידי-אדם או ישות כלשהי".

 

אף שבאינטרנט הכריזו כי פסגת ההר מסתורית ומשונה מאוד, מסתבר כי פסגות בצורת פירמידות הן לא דבר נדיר במיוחד. בין הדוגמאות המפורסמות לתופעה בעולם ניתן למצוא את הר המטרהורן שבאלפים ופסגת הבולנדסטינור שבאיסלנד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך google earth
זה לא פירמידה
צילום: מתוך google earth
מומלצים