שתף קטע נבחר

רופא בכיר זומן לבירור עקב פוסט בפייסבוק על "הערבים המציתים"

ד"ר רומן בדייב מביה"ח כרמל בחיפה כתב: "הם הרי רוצים להרוג את כולנו". הנהלת המוסד זימנה אותו לבירור. ח"כ טיבי: "הוא ראוי להמשיך לטפל בחולים?"

 

רופא בכיר בבית החולים כרמל בחיפה, ד"ר רומן בדייב, פרסם היום (ג') בעמוד הפייסבוק שלו פוסט גזעני נגד ערבים, ובעקבותיו הוזמן לבירור בהנהלה. בפוסט, שעלה בשפה הרוסית, נכתב (בתרגום חופשי): "אני עם... מחוץ לחלון של המשרד שלי במחלקה לניתוחי לב בבית חולים כרמל. דרך אגב, מספר משמעותי של מטופלים בבית החולים הם ערבים. אולי אחרי הכול אנחנו לא צריכים להתייחס אליהם? הרי הם רוצים להרוג את כולנו".

 

בדייב הוא רופא בכיר במחלקת ניתוחי לב וחזה. מבית חולים נמסר בתגובה: "אמירתו הפרטית של הרופא מנוגדת מכל וכל לרוח ולאווירה השורה בבית החולים. בית החולים כרמל הוא אי של דו-קיום בחיפה בכל שדרת רופאיו ועובדיו.

 

"אמירות מסוג זה לא מקובלות עלינו בשום אופן וצורה. הרופא הוזמן לבירור באופן אישי על ידי מנהל בית החולים. אנו רואים את הנושא בחומרה רבה ולא ניתן לאף גורם להרוס ולפגוע במרקם היחסים ובדו קיום המוצלח השורר בתוך כותלי בית החולים". לא ניתן היה להשיג את תגובתו של ד"ר בדייב עצמו. 

 

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) פרסם צילום של הפוסט בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "כאשר הגזענות והשנאה מגיעה לרופא בבית החולים, המציע לסרב לטפל בחולים ערבים כי 'הם רוצים להרוג את כולנו', האם הוא ראוי להמשיך ולטפל בחולים?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים