שתף קטע נבחר

סוריה טוענת: ישראל תקפה ליד דמשק

גורם צבאי סורי אישר בשיחה עם סוכנות הידיעות הסורית הרשמית כי מטוסים ישראליים תקפו מהמרחב הלבנוני באמצעות ירי של שני טילים שנפלו בפרברי דמשק. לפי הדיווחים, המטרות היו מחסן צבאי ושיירת נשק שיועדה לחיזבאללה

סוריה מפנה אצבע מאשימה לישראל: גורם צבאי סורי אישר הבוקר (ד') לסוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" כי מטוסים ישראליים תקפו מטרות בפרברי דמשק מהמרחב האווירי הלבנוני. במקביל, בלבנון דיווחו הבוקר על גיחות אינטנסיביות של חיל האוויר הישראלי בגבול סוריה ובגבול לבנון.

 

"בניסיון להסב את תשומת הלב מההצלחות של צבא סוריה וכדי להרים את המורל הירוד של כנופיות הטרור, מטוסים ישראליים ביצעו לפנות בוקר תקיפה באמצעות שני טילים מהמרחב האווירי הלבנוני. הטילים נפלו באזור א-סבורה בפרברי דמשק ללא נפגעים", מסר הגורם הסורי. בחיזבאללה, שלפי הדיווחים שיירת נשק שהייתה מיועדת לארגון נפגעה, עדיין לא מתייחסים לנושא.

 

הלילה דיווחו כלי תקשורת ערביים כי ישראל תקפה מוצב של הצבא הסורי בבירת סוריה, דמשק, ושיירת נשק של חיזבאללה בסמוך לכביש המהיר שמוביל מדמשק לבירת לבנון, ביירות. על פי הדיווחים, התקיפה בוצעה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שחג מעל שמי לבנון. בצה"ל סירבו לאשר או להכחיש את דבר התקיפה: "לא מתייחסים לפרסומים זרים".

אזור תקיפה שיוחסה לישראל בשנה שעברה ()
אזור תקיפה שיוחסה לישראל בשנה שעברה

ברשתות החברתיות שמזוהות עם משטר אסד דווח כי בשעה 1:15 נשמעו ארבעה פיצוצים באזור הבירה הסורית שנבעו, על פי גורמים שונים, מתקיפה ישראלית שבוצעה על ידי כלי טיס מעל שטח לבנון. התקיפה כוונה לעבר מוצב של הצבא הסורי באזור הכביש המהיר שבין דמשק לביירות, וגרמה לנזקים בלבד.

 

במקביל, בעיתון "א-ראי אל-יום" היוצא לאור בלונדון צוטטו גורמים שטענו כי מדובר בארבעה טילים שנורו בשתי תקיפות. על פי הגורמים, התקיפה הראשונה פגעה במצבור של תחמושת בתוך חטיבה 38 של דיביזיה 4 בצבא סוריה. התקיפה הנוספת פגעה בכמה רכבים ליד הכביש המהיר בין ביירות לדמשק. הגורמים הוסיפו כי התקיפות לא כוונו לעבר אישיות ביטחונית או פוליטית, וכי כלי הרכב - שרובם עלו באש - היו על פי ההערכה חלק משיירת נשק של חיזבאללה.

 

גם רשת אל-ערבייה דיווחה על תקיפה ישראלית שכוונה למוצב של הצבא הסורי בכביש המהיר ביירות-דמשק. באל-ג'זירה ציטטו כלי תקשורת של המשטר הסורי שדיווחו על תקיפה ישראלית כביכול נגד מוצב של צבא המשטר באזור הכביש המהיר המחבר בין ביירות לדמשק בפרברי דמשק.

 

ברשתות החברתיות המזוהות עם משטר אסד קישרו את התקיפה להישגי המשטר הסורי ושותפיו בשטח לאחרונה ובייחוד באזור חלב. הטענה של משטר אסד ותומכיו שחוזרת על עצמה בכל תקיפה ישראלית היא שישראל תוקפת כחלק מהסיוע שלה למורדים. לפי שעה לא דווח על הנושא בכלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה.

 

במרכז המעקב הסורי לזכויות אדם אמרו כי פיצוצים עזים נשמעו הלילה בפרברי הבירה דמשק והסברה היא שמדובר בתקיפות שביצעו מטוסים נגד מוצב צבאי של המשטר הסורי ליד אזור א-סבורה. לא היו דיווחים על נפגעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים