שתף קטע נבחר

המתלוננת המרכזית מסתייגת חלקית מהסדר בוכריס: "לא היה רומן"

עורכת דינה של החיילת, שלפי כתב האישום נאנסה על-ידי תא"ל במילואים אופק בוכריס, עודכנה על-ידי הפרקליטות הצבאית בפרטי הסדר הטיעון. לפי ההסדר, סעיף האונס יימחק. עורכת דינה: היא לא הסכימה למעשים ולא חפצה בהם, ניסיון שלו לסגת מלקיחת אחריות יביא להתנגדותנו להסדר

הצד של המתלוננת להסדר: עורכת דינה של א', המתלוננת המרכזית, שלפי כתב האישום נאנסה על-ידי תא"ל (מיל') אופק בוכריס, הגיעה היום (ד') למשרדי הפרקליטות הצבאית ועודכנה בפרטי ההסדר המתגבש עם בוכריס, שלפיו יימחק סעיף האונס מכתב האישום והוא יודה בקיום יחסי מין עמה.

 

עם זאת, עורכת הדין אביטל בן נון מציינת כי היא ביקשה הבהרות מהתביעה הצבאית לגבי תיקון בסעיף העבירה, כך שלא יתפרש שהיה רומן בין השניים. "אין ולא תהיה כל טענה כי המתלוננת הסכימה למעשים או כי היא חפצה בהם או כי בין הצדדים התנהל רומן", אמרה בן נון לאחר הפגישה בפרקליטות הצבאית.

המתלוננת מצפה לקבלת אחריות על מעשיו. בוכריס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המתלוננת מצפה לקבלת אחריות על מעשיו. בוכריס(צילום: מוטי קמחי)

בן נון הוסיפה כי היא העבירה לפרקליטות הסתייגות מההסדר המוצע וכעת הן ממתינות לתשובת הפרקליטות. עם זאת, עורכת דינה של המתלוננת המרכזית מדגישה כי הם מצפים לקבלת אחריות מלאה של בוכריס על מעשיו. "מבחינתנו כל ניסיון מצדו של הנאשם לסגת מהסכמתו זו ולתרץ אותה בשיקולי תועלת כאלה ואחרים, יביא להתנגדותנו להסדר", אמרה עורכת הדין.

 

כאמור, עבירות המין החמורות יומרו והוא יורשע בבעילה אסורה בהסכמה. יחסי המין עם החיילת, לפי ההודאה של בוכריס, התרחשו בכמה מקרים - בניגוד לגרסתו העקבית לאורך הפרשה שלפיה הוא לא קיים עמה שום מגע אינטימי.

 

 

לגבי המעשה המגונה שיוחס לו כלפי הקצינה ל' במשרד במוצב נחל עוז, הסעיף יומר להתנהגות שאינה הולמת. בוכריס הודה בחקירה שאכן היה מגע אינטימי בין השניים באותו מקרה, אך הוא היה ביוזמת הקצינה והופסק על ידו מיד.

 

בוכריס הכחיש לכל אורך הדרך שקיים מגע מיני כלשהו עם החיילת, וכעת הוא מודה שהוא קיים איתה יחסי מין כמה פעמים, לפני כחמש שנים, תחת ניצול יחסי מרות, בהיותו מפקד חטיבת גולני - ובזמן ש-22 שנים, שש דרגות ובעיקר יחסי מפקד-פקודה חצצו בין השניים. בוכריס זכה בחודשים האחרונים להודעות תמיכה מקרב פקודיו לשעבר, בעיקר לאור הכחשותיו הגורפות.

 

לאחר הפרסום על דבר הסדר הטיעון המתגבש עם בוכריס, תקף הבוקר מנהל המוזיאון ואתר ההנצחה של חטיבת גולני בשיחה עם ynet את המתלוננות נגד הקצין הבכיר לשעבר: "מאלצים את בוכריס להודות. זה בעל כורחו. עם הפקידה הפרחחית הקטנה הזו, מן אללה לך תדע", אמר מנהל המוזיאון אלוף משנה (מיל') יום טוב חזן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
אופק בוכריס
צילום: גיל נחושתן
מומלצים