שתף קטע נבחר

עונשי מאסר לשלושה צעירים שתכננו להקים חוליית דאעש בישראל

שני צעירים מנצרת ותושב יפיע הורשעו בתמיכה בדאעש, בהתאחדות בלתי חוקית ובמגע עם סוכן זר, ונידונו ל-2.5 ו-5 שנות מאסר. אחד המורשעים הוא אסיר ביטחוני המרצה מאסר עולם בגין רצח

 

 

  
בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (ה') עונשי מאסר על שלושה צעירים מהצפון בגין תמיכה בארגון דאעש ותכנון להקים חוליה של ארגון הטרור בישראל. הצעירים - אחמד חליל אחמד, בן 27 מנצרת, מחמד שריף, בן 23 מנצרת, וחמד גזאלה, בן 24 מיפיע - מואשמים בהתאחדות בלתי חוקית, במגע עם סוכן זר, בקשירת קשר לביצוע פשע ובתכנון להקים חוליית דאעש במדינה.
אחמד חליל אחמד. עונש המאסר מצטרף למאסר עולם ()
אחמד חליל אחמד. עונש המאסר מצטרף למאסר עולם
  

שריף וגזאלה ירצו חמש שנות מאסר כל אחד. אחמד חליל אחמד, אסיר ביטחוני המרצה מאסר עולם משנת 2010, ירצה עונש של שנתיים וחצי שיתווסף למאסר העולם. אחמד הורשע בגין רצח נהג המונית יפים ויינשטיין על רקע הזדהותו עם זרם סלפיה ג'האדיה.

 

בין אחמד למורשע גזאלה הייתה היכרות מוקדמת, והשניים שוחחו באמצעות טלפון סלולרי שהחזיק אחמד בכלא שלא כדין. במהלך חודש יולי 2015 התקשר אחמד אל גזאלה וציין כי אביו אמור לבקרו בכלא - והנחה אותו לשוחח עם אביו לאחר הביקור בכלא על מנת לקבל ממנו מסר.

 

אתמול הותר לפרסום כי צעיר מג'לג'וליה נעצר בחשד לתמיכה בדאעש ולכוונה להצטרף לארגון בסוריה. הצעיר שנעצר הוא אחיו של הגבר שחצה את הגבול לסוריה באוקטובר בשנה שעברה באמצעות מצנח רחיפה. שב"כ מסר אתמול כי מעצר הצעיר התאפשר לאחר שהתקבל מידע מודיעיני מדויק שהצביע על

כוונותיו לצאת לסוריה. עם זאת, קרוב משפחתו טען כי "הוא יצר קשרים עם אנשים בסוריה כדי לבדוק מה מצבו של אחיו, ולא כדי להסתנן לסוריה בעצמו. אין בסיס לכל מה שנאמר ואנו מקווים שהוא ישתחרר בקרוב".

 

באחרונה נעצרו בטייבה שלושה תושבי העיר שהודו בחקירתם בתמיכה בדאעש, בתכנון יציאה לסוריה ובחפירת מנהרה להברחת אמצעי לחימה מתחת לגדר ההפרדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמד חליל אחמד, אחד המורשעים בתמיכה בדאעש
מומלצים