שתף קטע נבחר

גאורגיה: בית כנסת הושחת, ספרי תורה נקרעו

מתפללים שהגיעו לבית הכנסת בעיר גורי נדהמו לגלות כי מספר ספרי תורה נגנבו מהמקום, בעוד שאחרים הושחתו והושלכו לחצר סמוכה

 

ספרי התורה שהושחתו ()
ספרי התורה שהושחתו

 

אלמונים השחיתו בית כנסת בעיר גורי שבגאורגיה, קרעו חלק מספרי התורה במקום וגנבו ספרי קודש אחרים. המשטרה המקומית פתחה בחקירה ובחיפושים אחר האחראים לאירוע הוונדליזם, והם צפויים לעונשי מאסר שינועו בין 5-3 שנים אם ייתפסו.

 

כלי תקשורת בגאורגיה דיווחו כי בית הכנסת היה סגור מאז חודש ינואר ודבר הפריצה, כמו גם ממדי ההשחתה, נתגלו רק היום (ה') בעת שיהודים הגיעו למקום כדי להתפלל. הפורצים, כך התברר, קרעו כמה ספרי תורה ובזזו אחרים. כמו כן, מספר ספרים קרועים נמצאו בחצר האחורית של בית הכנסת.


שוטרים בכניסה לבית הכנסת שנפרץ ()
שוטרים בכניסה לבית הכנסת שנפרץ

  

מדובר במקרה חסר תקדים בגאורגיה - מדינה שידועה בסובלנות שלה ליהודים ובאפס מקרים של אנטישמיות. ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), חברת קבוצות הידידות הפרלמנטרית ישראל-גאורגיה, אמרה: "הזדעזעתי לשמוע על הרס בית הכנסת בעיר גורי בגיאורגיה. מדובר על תקדים מסוכן שחייבים לטפל בו כעת, לפני שיגדל. גאורגיה היא אחת המדינות הידידותיות ביותר לישראל, לכן הדבר מפתיע ומדאיג שבעתיים".

 

סבטלובה הוסיפה: "כמי שמכירה את גאורגיה מקרוב, אני משוכנעת שמדובר באירוע שאינו מאפיין את רוח המדינה. גאורגיה ידועה בהיסטוריה הסובלנית שלה כלפי יהודים במשך דורות רבים. אני קוראת לשלטונות גאורגיה ולשגריר ישראל בגאורגיה פאטה קלנדדזה להתערב מיידית, להפעיל את כוחם על מנת למצוא את הפורעים ולגנות את האירוע הזה, ובמקרה הצורך להגביר את מערך האבטחה סביב מוסדות יהודיים במדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספרי התורה שנמצאו ליד בית הכנסת
מומלצים