שתף קטע נבחר

ביקורת על הטיפול בפרשת הפרקליט הבכיר

עו"ד אורי קורב הוא הפרקליט הבכיר שנטען כי הטריד מינית פרקליטה. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר: למרות טענות כי הפרקליטות לא ניסתה לעודד את המוטרדת להגיש תלונה, במשרד המשפטים אומרים: לא נפל פגם בטיפול בפרשה

ביקורת נוקבת על טיפול צמרת הפרקליטות בתיק ההטרדה המינית לכאורה של הפרקליט הבכיר. עו"ד כנרת בראשי חשפה אתמול בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 כי הפרקליט הוא עו"ד אורי קורב.

 

התובע הבכיר אורי קורב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
התובע הבכיר אורי קורב(צילום: גיל יוחנן)

עיקר הטענות מתמצה בכך שהפרקליטות לא עשתה דבר על מנת לשדל את המוטרדת להגיש תלונה במשטרה, כפי שנהוג בפרשיות דומות. עוד נטען כי קרבת ראשי הפרקליטות לעו"ד קורב, העמידה אותם במצב של מניעות לטפל בנושא.

 

טענה אחרת המושמעת היא שעצם העובדה שהפרקליטה סירבה בתוקף להתלונן, גם בזמן אמת, לפני כשנתיים ואף עתה, מצביעה על חוסר אמון בטוהר ההליך מצד המשטרה והפרקליטות בגלל רום מעמדו של הפרקליט.

 

גורמים בכירים במשרד המשפטים טוענים שלא נפל כל פגם בטיפול בפרשה. לדבריהם בעת שהפרקליטה ביקשה לפני כשנתיים לעבור למחוז אחר, היא תלתה זאת

במניעים אישיים ומשפחתיים. לאחר מכן, לפני מספר חודשים כשפרקליטה אחרת העלתה את התלונה על אותו מקרה, בפני הממונה על הטרדות מיניות במשרד המשפטים, היא פנתה לפרקליט המדינה, שי ניצן, שעירב מיד את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. היועץ, על מנת לעמוד על טוהר הבדיקה, הקים צוות בדיקה מיוחד של חוקרי משטרה שאינם בקשר עבודה עם הפרקליט הבכיר, ואף הציע להעמיד בראש הצוות פרקליטה בכירה מהפרקליטות הצבאית .

 

הגורמים הבהירו כי צוות הבדיקה זימן את הפרקליטה, המוטרדת לכאורה, פעמיים והציע לה להגיש תלונה רשמית - אך היא סירבה בתוקף.

 

בשל הסערה שהתעוררה כתוצאה מהפרסום בסוף השבוע, שיגרה פרקליטת המחוז, נורית ליטמן, מסרון קבוצתי לכל פרקליטי המחוז. "ידוע לי שהבדיקה בוצעה באופן מקצועי ויסודי, כדי שלא יהיה כל צל של חשש, ולו למראית עין, לטיפול מוטה בתלונה. הבדיקה הסתיימה ללא כל בסיס לפתיחה בחקירה פלילית, ובניגוד לפרסום, אף לא מתנהלת נגדו בדיקה משמעתית. הפרקליט עצמו לא ידע על הבדיקה עד לרגע פרסומה, וגם כיום איננו יכול להתגונן בפני טענות עלומות שלא הוצגו בפניו"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אורי קורב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים