שתף קטע נבחר

קרי על חוק ההסדרה: "מדאיג, רוב המאחזים נבנו על קרקע פלסטינית פרטית"

מזכיר המדינה התייחס לחוק ההסדרה שיובא השבוע להצבעה. "81 מתוך 100 מאחזים יהפכו לחוקיים", אמר קרי וטען כי הימין לא מעוניין בשלום

 

 

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התייחס הערב (יום א') בפורום סבן לחוק ההסדרה שיובא השבוע להצבעה במליאת הכנסת. "מחר בלילה תהיה הצבעה בישראל שתחליט אם 54 מהמאחזים הלא חוקיים יהפכו לחוקיים תוך חודשים", אמר קרי בכנס של פורום סבן שנערך בוושינגטון, "זאת בנוסף ל-31 מאחזים שכבר בתהליך הפיכה לחוקיים או שהפכו לחוקיים, אז יש 81 מתוך 100 שהופכים להיות חוקיים".

 

קרי הוסיף ואמר כי "מה שמדאיג במה שהולך לקרות הוא שרוב המאחזים האלה נבנים על מה שנחשב קרקע פלסטינית פרטית". מזכיר המדינה האמריקני הדגיש כי הוא אינו טוען שההתנחלויות הן הסיבה לסכסוך הישראלי-פלסטיני, אך הוסיף כי הן משפיעות על תהליך השלום, ואמר כי הן מהוות "מחסום", כלשונו.

ג'ון קרי בפורום סבן (צילום: פורום סבן) (צילום: פורום סבן)
ג'ון קרי בפורום סבן(צילום: פורום סבן)
 

הוא הוסיף ואמר כי הימין בישראל לא מעוניין בשלום. "הם מאמינים בארץ ישראל השלמה ושואפים למדיניות של בנייה בגדה המערבית", אמר. "הם רוצים שהמקומות האלה יהיו שייכים לישראל".

 

הוא הוסיף ואמר כי "נפתלי בנט אמר לפני כמה ימים, שבועות, כי זה מייצג את סוף עידן פתרון שתי המדינות, יותר ממחצית מהשרים בממשלה אמרו באופן פומבי שהם מתנגדים למדינה פלסטינית ושלא תהיה מדינה פלסטינית". עם זאת, קרי הדגיש כי עדיין לא עברנו את נקודת האל-חזור שתאפשר את סיום הסכסוך.

 

קרי סיפר על יחסיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר: "שוחחתי עם נתניהו יותר מ-375 פעמים בקדנציה הנוכחית. ואלה רק השיחות הרשמיות שתועדו. דיברנו יותר מ-130 שעות וביקרתי בישראל יותר מ-40 פעמים. נתניהו ואני חברים אמיתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פורום סבן
מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי
צילום: פורום סבן
מומלצים