שתף קטע נבחר

נפגעי טרור חגגו בת ובר מצווה אצל הנשיא: "אנחנו שמחים למרות הכול"

נערים ונערות שנפצעו בפיגועים או איבדו קרובים הגיעו למשכנו של ראובן ריבלין במסגרת יום מיוחד. בתה של דפנה מאיר שנרצחה בעתניאל אמרה: "רוחה פועמת בי, אני אפרח ואגדל". ריבלין: "הזיכרון שלהם חי והם כאן איתנו"

 

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה ריבלין ערכו הערב (יום ב') אירוע בר ובת מצווה לילדים נפגעי פעולות איבה. "את חגיגת בת המצווה שלי תכננתי עם אימא שלי במשך שנים. בערבים רבים היינו מדברות אל תוך הלילה", סיפרה נועה מאיר, בתה של דפנה מאיר שנרצחה בינואר האחרון בפתי ביתה בעתניאל.

 

נועה, שדיברה בשם הילדים באירוע, הוסיפה: "יחד עם אימא חלמתי איך זה ייראה. יכולתי לדמיין איזו שמלה אלבש. איך ייראו האורחים. חלמתי על המתנות שאקבל. זה היה הסוד שלי ושל אימא. אהבתי את השיחות איתה, גם כשאבא היה בא וגוער בשתינו שנלך כבר לישון. זה לא עזר לו. זה היה הסוד שאהבנו אז המשכנו והמשכנו.

 

"אימא תראה אותי גדלה ופורחת. היא תעמוד לצדי מרחוק ותתפלל עליי לפני כיסא הכבוד. אבל כאן, ביומיום, היא חסרה לי כל כך. את אימא שלי הרגשתי היטב בחגיגת בת המצווה שלי. היא עמדה לצדי בלתי נראית. נוכחת נעלמת. נמצאת ונסתרת. רוחה הגדולה של אמי הפועמת בקרבי תעלה אותי מעלה מעלה ואני אפרח ואגדל ואהיה למצבת זיכרון מפוארת ולבת גאה לאמא דפנה שלי.

 

"באנו לכאן היום לשמוח יחד לרגל הגיענו לגיל מצוות. בגיל הזה אנו עומדים בפני עצמנו, בעלי חובות וזכויות. אנו מקבלים על עצמנו עול מלכות שמים בשמחה. למרות הכול. כי חפצי חיים אנחנו. בשם אחיי ואחיותיי, בני ובנות המצווה, אני רוצה להודות על החיבוק החם שאנחנו זוכים לו כאן היום".

בני הזוג ריבלין עם הנערים והנערות (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
בני הזוג ריבלין עם הנערים והנערות(צילום: מארק ניימן, לע"מ)
 

נועה מאיר עם נחמה ריבלין (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
נועה מאיר עם נחמה ריבלין(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

הנשיא ריבלין אמר לנערים ולנערות: "חלקכם נפגעתם וחוויתם בגופכם את פגעי הטרור. חלקכם איבדתם אב או אם או בן משפחה יקר. זה הרגע לומר תודה לאבות ולאימהות שזכו להיות כאן איתנו ברגע הזה ולזכור את אלה שליוו וימשיכו ללוות את חייכם ברוחם החזקה, הגיבורה, האהובה, גם כשגופם כבר איננו כאן איתנו. יקרים שלי,

אני משוכנע שהזיכרון שלהם חי איתכם כל רגע וכי הם כאן איתנו, שותפים לשמחתכם ומבקשים שתשמחו בלב שלם.

 

"כל אחד ואחת מכם נושא את הצלקות של המלחמה, המאבק של העם בישראל, על ארצו ועל מולדתו. המלחמה הזו פגעה בילדות שלכם, האובדן הוא קשה, אבל הוא חלק ממלחמתנו על הארץ הזאת".

 

האירוע היווה חגיגת סיום ליום פעילות שתוכנן עבור הילדים בירושלים על ידי ארגון נפגעי פעולות האיבה, והשתתפו בו יו"ר ארגון נפגעי פעולות איבה יהושע כהן, שר הרווחה חיים כץ ומנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, פרופ' שלמה מור יוסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
הנערים והנערות עם הנשיא ורעייתו
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים