שתף קטע נבחר

תרמילאים ישראלים הצילו מטיילת יפנית בנפאל

אקיהו סוגיאמה נפצעה קשה במפולת סלעים על רכס האנאפורנה. למזלה, חבורת המטיילים שמעה את זעקותיה ונתנה לה טיפול ראשוני. לאחר מכן הגיע מסוק שעליו שליח חב"ד בנפאל כדי לחלצה ולהטיסה לבית החולים. קונסול יפן בנפאל הגיע לבית חב"ד: "מודים לישראלים"

 

סוגיאמה אחרי ההתאוששות בבית החולים ()
סוגיאמה אחרי ההתאוששות בבית החולים

מטיילת יפנית שנמחצה בחודש שעבר מתחת לסלעים על רכס האנפורנה בנפאל, חולצה על ידי קבוצה של תרמילאים ישראלים שטיילו במקום. אמש (ב') הגיע קונסול יפן בנפאל לבית חב"ד המקומי והודה לחבורה שסייעה ולא עזבה אותה גם כשכבר פונתה לבית חולים בקטמנדו. "אנחנו מודים לעם בישראל", אמר.

 

אקיהו סוגיאמה (40), שטיילה במסלול סובב האנאפורנה בנפאל, נפצעה במפולת סלעים. שבר פתוח באחת מרגליה גרם לה לאבד דם רב במהירות. מטיילים מישראל שעברו בקרבת מקום שמעו את זעקותיה ומיהרו להגיש לה עזרה. אחד מהם הניח על רגלה חסם עורקים, ובעזרת מכשיר לווייני של חברת "מגנוס איתור וחילוץ" הוזעק מסוק. תוך שעות ספורות הוא הגיע, ובו שליח חב"ד בנפאל, הרב חזקי ליפשיץ.

 

"הם גיבורים ולא עזבו אותה לרגע", סיפר הרב ליפשיץ, שהקריאה לעזרה הגיעה אליו ישירות מהחמ"ל בישראל. "חילצנו אותה משם במסוק כשהמצב שלה היה קשה ויציב".

ליפשיץ עם סוגיאמה בבית החולים. למטה: עם הקונסול היפני ()
ליפשיץ עם סוגיאמה בבית החולים. למטה: עם הקונסול היפני

 

סוגיאמה פונתה לחדר הטראומה בבית החולים סאקון בקטמנדו וקיבלה מנות דם שהצילו את חייה. "היא הגיעה עם רמת המוגלובין 4", סיפר חיליק מגנוס, שקיבל את הקריאה בישראל. "החבר'ה האלה גיבורים ובוודאות הצילו את החיים שלה. כישראלים יש חשיבות אדירה לרקע הצבאי שלהם. הם שמרו על קור רוח וידעו לטפל בפציעה שלה".

 

בהמשך אותו שבוע עברה סוגיאמה ניתוחים מצילי חיים וגם רגלה ניצלה לבסוף. במפגש בין הקונסול היפני לליפשיץ הוא הודה לו על ההתנהלות של המטיילים הישראלים, ומסר שסוגיאמה ביקשה למסור שהיא "אוהבת את העם היהודי".

 

מתברר שלפני חמש שנים היא ביקרה בישראל במסגרת עבודתה כאמנית המתמחה בפענוח כתבים ואותיות. בין היתר היא ביקרה בבתים של סופרי סת"ם בירושלים, דבר שלדבריה הותיר עליה רושם רב.


פורסם לראשונה 05/12/2016 23:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים