שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשמית: הפועל ת"א הגישה בקשה להקפאת הליכים
  האדומים הגישו באופן רשמי את הבקשה ויחלו בהליך הדרמטי, כפי שפורסם לראשונה ב-"ידיעות אחרונות". אמיר כבירי: "כל יום היו עולות תביעות חדשות. זה בור ללא תחתית". במינהלת ובהתאחדות יקדימו תשלומים מהעונה הבאה, העסקה עם הסינים עומדת בעינה

   

   

  זה רשמי: הפועל תל אביב הגישה היום (ג') בקשה להקפאת ההליכים, כפי שפורסם לראשונה ב-"ידיעות אחרונות". במסגרת הבקשה נטען כי חובות הקבוצה לנושיה עומדים על למעלה מ-100 מיליון שקלים. על סכום זה יש להוסיף עשרות מיליוני שקלים שקיבלה הקבוצה מבעל השליטה בקבוצה אמיר כבירי.

   

  במסגרת זו, עומדים חובות הקבוצה ל-45 עובדיה על 1.7 מיליון ש"ח; חוב למס הכנסה בסך 3.2 מיליון ש"ח; התחייבות לנושים בלתי מובטחים בסך 39.5 מיליון ש"ח; דרישות מס נוספות ותביעות מסים בסך 41.2 מיליון ש"ח. זאת בנוסף לכרטיסי שחקנים בסך מצטבר של 11.7 מיליון ש"ח.

   

   

  הבקשה של הפועל ת"א ( )
  הבקשה של הפועל ת"א

   

  תוכנית ההבראה של הפועל ת"א (צילום מסך)
  תוכנית ההבראה של הפועל ת"א(צילום מסך)

   

  לאחר הגשת הבקשה, הוציאה עמותת האדומים הודעה ובו היא מבהירה כי העמותה שלחה מכתב דחוף ליו"ר הבקרה התקציבית, רו״ח עופר אורליצקי, ובו דרישה כי הערבויות הנמצאות בידי הבקרה לטובת תקציבה של הפועל ת״א ישמשו גם לתשלום שכרם של עובדי המועדון, העובדים הזמניים במחלקת הנוער ונותני השירותים הקבועים.

   

  היועצים המשפטיים של עמותת האדומים, עו"ד ברק טל אור ועו"ד אייל ירקוני, יגישו מחר לנשיא בית המשפט המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין, בקשה למנות את עורכי הדין איתן ארז ויואב בן פורת לתפקיד הנאמנים מטעם בית המשפט של חברת הראל אחזקות, המנהלת את הפועל ת"א. בנוסף, יגישו היועצים המשפטיים של של העמותה בקשה להצטרף כצד לבקשתו של מחזיק זכויות הניהול בקבוצה להיכנס למצב של הקפאת הליכים, בשל אי היכולת לעמוד בתשלום החובות. העמותה החליטה להתנגד לבקשתו של מחזיק זכויות הניהול למנות את עו״ד רוני בר ניר לנאמן של החברה.

   

  הכל תלוי בו. אורנשטיין (מוטי קמחי) (מוטי קמחי)
  הכל תלוי בו. אורנשטיין(מוטי קמחי)

   

  מהעמותה נמסר: "אנו משוכנעים כי עורכי הדין איתן ארז ויואב בן פורת יבצעו את תפקיד הנאמנים של הפועל ת״א בצורה המקצועית והטובה ביותר, במטרה להבריא את המועדון ולהפוך את רכישתו לאטרקטיבית עבור גורמים רבים".

   

  כבירי: "כל יום הגיעו תביעות חדשות. זה בור ללא תחתית"

  מינהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל החליטו להעביר 1.2 מיליון שקל באופן מיידי, לטובת מי שימונה לנאמן הפועל ת"א מטעם בית המשפט. זאת על מנת ליצור תזרים מזומנים ראשוני, כהקדמת תשלומים המגיעים למועדון להמשך העונה. כך נודע הבוקר ל-ynet ספורט.

   

  שני הגופים מבינים את חשיבותה של הקבוצה כחלק מהותי במותג הכדורגל הישראלי ולכן הוחלט לאפשר לה מהלך שכזה. בשעות הלילה המאוחרות שקלו גורמים המקורבים למועדון, גם כאלה שבין היתר הציבו ערבויות גבוהות, לפנות לבית המשפט בבקשה לעצור את הקפאת ההליכים.

   

  הקפאת ההליכים של הפועל ת"א

  הקפאת ההליכים של הפועל ת"א

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המשמעות הישירה של המהלך היא הפחתה מיידית של תשע נקודות ממאזנה וסיום הקדנציה של אמיר כבירי כבעלים. המהלך יוריד את הקבוצה למקום האחרון בטבלה עם 5 נק'. בנוסף ימונה מנהל מיוחד למועדון. נראה כי הפועל ת"א תהפוך עתה ליעד אטרקטיבי לרוכשים, וידוע כי ישנם אנשי עסקים מארה"ב שמחכים לתחילתו של ההליך, שבין היתר יכלול מכרז לרוכשים אפשריים, ביניהם אולי גם עמוס לוזון, אשר שמו עלה כאופציה. הסיבה לבקשת הליך ההקפאה - חובות הנאמדים בכ-100 מיליון שקלים.

   

  בינתיים מתברר כי העסקה המדוברת עם הסינים, אשר צפויה להכניס למועדון כ-10 מיליון דולר ל-5 עונות, עומדת בעינה וצפויה להיות מאושרת בחודש הבא בפרלמנט הסיני. כבירי אמר בנושא: "זו מתנת הפרידה שלי מהמועדון".

   

  כבירי: "זה הדבר הכי טוב שיקרה למועדון"

  "נתתי את כל חיי לטובת הפועל ת"א", אמר הבוקר אמיר כבירי, אשר נראה היה מדוכדכך ביממה האחרונה ושיתף את חבריו במה שעובר עליו. "המהלך הזה הוא הקשה ביותר שעברתי אי פעם, אבל אני משוכנע שהקפאת ההליכים זה הדבר הכי טוב שיקרה למועדון הזה, רציתי לעשות את הטוב ביותר, אבל לא נותרה לי ברירה, אפילו השקעתי כמעט את כל הכסף שלי".

   

  "השקעתי כמעט את כל כספי". אמיר כבירי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "השקעתי כמעט את כל כספי". אמיר כבירי(צילום: אורן אהרוני)

   

  כבירי הוסיף: "רק בחודש הקרוב אני צריך להזרים עוד 17 מיליוני שקלים, אחרי שכבר השקעתי 55 מיליוני שקלים. כל יום מגיעות לפה תביעות חדשות, כאלה שאני בכלל לא יודע עליהן. זה בור בלי תחתית. ניסיתי להימנע מלהגיע למצב הזה, אבל רק דרך ההליך הזה נוכל להבריא את הפועל, אחרת היא תתרסק. עשיתי את זה בכאב רב, אבל עם חובות של 100 מיליוני שקלים, לא היתה לי שום ברירה, וזה רק גדל מידי חודש".

   

  כבירי סיפר לאנשים הקרובים שלו כי מאחר וידע כי המועדון יילך להקפאת הליכים, היה לו קשה להגיע למשחק שלשום נגד בני-יהודה במושבה, מאחר והיה מודע לחשיבות המשחק. הפסד היה גורם לכך שלהפועל הייתה עתה רק עם שתי נקודות (לאחר הורדת ה-9) ואילו 13 נקודות לבני-יהודה. "הייתי עם כדורי הרגעה במהלך המשחק, זה היה משחק על גורלה של הפועל", הוא סיפר.

   

  "אתם חייבים לעזור לנו להישאר בליגה"

  החל משעות הבוקר המוקדמות ואחרי שאף אחד לא היה שותף בכוונות המהלך של כבירי, החלו שחקנים ועובדי המועדון לבדוק מה אומרת משמעות הקפאת ההליכים. רק לפני כשבועיים כביר עוד כינס את השחקנים והבהיר להם כי המועדון לא יילך לפירוק ועליהם להיות מרוכזים רק במשחק, אולם בימים האחרונים חלה תפנית.

   

  כבירי סומך עליו. אלי גוטמן (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  כבירי סומך עליו. אלי גוטמן(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  כבירי התנהל מול אנשי המועדון רק בהודעות טקסט אתמול. הוא היה מרוכז רק בהכנת הבקשה כשכבר בשעות הבוקר הוא עדכן בין היתר את אלי גוטמן וביקש ממנו לקחת פיקוד ומנהיגות. המנהל המקצועי יקיים מחר אסיפה מיוחדת עם השחקנים שיזכו ליום חופש היום, כשאתמול שוחח גיא לוזון עם השחקנים ההמומים ואמר להם: "אנחנו צריכים להיות מרוכזים באיך משאירים את הקבוצה הזו בליגה, להתעסק רק בזה ואני מאמין בכל אחד מכם. נתלכד סביב מטרה אחת, להשאיר את הקבוצה בליגה".

   

  מאוחר יותר לאחר שיצא לאימון, אמר לאוהדים: "אתם חייבים לעזור לנו להישאר בליגה. זו התקופה שאנחנו צריכים אתכם, מינוס 9 זהו חתיכת אתגר, אבל אני אוהב אותו כשהוא קשה יותר". לוזון כבר חוזר על ידי אנשי הפועל חיפה במהלך היממה אתמול, אולם הבהיר כי הוא מעוניין להישאר במועדון. בשיחה של כבירי עם הצוות במשרד עו"ד פירון , הוא הבהיר להם: "הדמות הכי חשובה, אחרי שאני זז הצידה במועדון הוא אלי גוטמן".

   

  פנה לשחקנים ולאוהדים. גיא לוזון (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  פנה לשחקנים ולאוהדים. גיא לוזון(צילום: צביקה טישלר)

   

  מתברר כי חשבון הבנק של הפועל ת"א מוגבל. צ'קים רבים חוזרים, כולל של חברת האבטחה שמאיימת שלא להגיע למשחק הליגה בשבת נגד סכנין, כשספקים רבים אחרים אינם מוכנים לקבל צ'קים מהמועדון, אלא רק מזומן, מה שזירז עוד יותר את הליך הבקשה. ספקים רבים מיהרו אתמול לבקש את חובותיהם, אולם לא נענו. מדובר בספקים רבים שיהפכו בקרוב מאוד לנושים במיליוני שקלים, שמחזיקים צ'קים או חובות ענקיים מתחומים שונים: משרד כרטיסים, סוכני שחקנים, חברת היכלי הספורט, חברת אבטחה, חברת גידור ועוד. אנשי ארגון השחקנים רצה להגיע בשעות הצהריים לאימון, אולם אנשי המועדון מנעו מהם להגיע.

   

  אז מהי המשמעות של הקפאת ההליכים?

  אז מה המשמעות של הקפאת ההליכים, מעבר להפחתת תשע נקודות? השחקנים הנוכחיים בקבוצה יכולים להיות רגועים מכיוון שיש להם קדימות והם יקבלו את שכרם במלואו. המנהל המיוחד יפעל על פי התקציב השוטף, שעומד על 45 מיליון שקל. אם יהיו חריגות, הוא יהיה רשאי לשחרר או לקצץ בשכר של מי שמוגדר כ"נכס מכביד". גוטמן, לוזון ורוב השחקנים יישארו, כשהמטרה היא למכור את ארון שוינפלד כשהבוררות שלו הוקפאה.

   

  ישקול לרכוש את הפועל ת"א? עמוס לוזון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  ישקול לרכוש את הפועל ת"א? עמוס לוזון(צילום: ראובן שוורץ)

   

  עו"ד עמית פינס, ששימש בעבר כמנהל מיוחד בבני־יהודה, הפועל פ"ת ובית"ר ירושלים, טוען כי גם החובות לאופ"א כפופים לבית המשפט האזרחי בישראל, מה שעשוי להפוך לפחותות את הפסיקות בענייניהם של מנדיונדו, אבדג'י ודוס־סנטוס, אבל עורכי דין אחרים טוענים כי פסיקת אופ"א לא כפופה להחלטות הללו. הרוכשים שיזכו במכרז יקבלו קבוצה נקייה מחובות, והכסף שיעבירו ישמש להעברת כספים לנושים.

   

  גורמים במועדון מקווים שהמנהל המיוחד יחשוף לאן נעלם הכסף: "הולכת להיפתח תיבת פנדורה על מה שקרה מ־2011, אז הקופה התמלאה אחרי קמפיין ליגת האלופות ב־120 מיליון שקל, ועד עכשיו, כשיש חובות של 100 מיליון. זה עניין לחקירת משטרה".

   

  יו״ר עמותת האדומים, נועם ברנדר, ומנכ״ל העמותה, יורם קדם, כינסו הבוקר ישיבת חירום של בעלי המניות בחברת הראל אחזקות.

   

  בישיבה השתתפו בעלי המניות בועז תושב, בכור צבאן וסימון כץ. בין כל המשתתפים הוחלט על שיתוף פעולה הדוק ותיאום מלא בכל הפעולות הקרובות וזאת למען עתיד המועדון. כל בעלי המניות תומכים במהלך הקפאת ההליכים. בעלי המניות מודים לכל מי שסייע כלכלית למועדון בשנים האחרונות ובמיוחד למני ויצמן ואנו מאמינים כי הוא, כמו יתר בעלי המניות, ימשיכו לסייע ולתרום גם בעתיד.


  פורסם לראשונה 06/12/2016 09:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים