שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שימי תבורי: "אני כבר לא אליל נוער"

  את שירו החדש "יהודית" ביצע שימי תבורי באולפן ynet לצד אשתו הטרייה, וכן, גם הפעם הם לא הסתירו מהמצלמה את האהבה הגדולה ("אני מת עליה, מאמין שזה יהיה להיט"). לצד הביצוע המרגש, הפגין בקיאות גם בלהיט של בנו בן אל, למרות הנתק המתוקשר, חלק עצה למוזיקאים הצעירים ("שימו גרוש בצד") וסיפר מה באמת הוביל להאשמה שנהג תחת השפעת סמים. צפו

   
  שימי תבורי איתנו משנות השבעים, חתום על קלאסיקות אהובות כמו "עוד סיפור אחד של אהבה", "לילה בלי כוכב" ו"אתמול היית שונה" ולפני כשבוע הוציא את "יהודית" - שיר חדש ששמו, לפחות למי שקרא קצת עיתונים לאחרונה, אומר לא מעט.
   
  לאולפן ynet הוא הגיע כדי לספר על השיר, על ההישגים לאורך השנים ובפרט בשנה האחרונה בה לא ירד מהכותרות וגם - מה הוא באמת חושב על המוזיקה של סטטיק והבן בן אל.
   
  עוד הופעות וביצועים באולפן המוזיקה של ynet:
   
  "'יהודית' זה שיר פופ שמתאים לדעתי לכל גיל", מסביר תבורי, כשהוא נדרש למקם את שירו החדש בין שירי האהבה האהובים שלו, "אפשר לרקוד את זה בדיסקוטקים ובברים. ואפשר, כמו שהילדים עושים עכשיו ברחוב כשהם פוגשים אותי ואת יהודית - גם לשיר לה. אני מאמין שזה יהיה להיט". 
   
  "אפשר לרקוד עם 'יהודית' בדיסקוטקים". שימי תבורי באולפן (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן) (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
  "אפשר לרקוד עם 'יהודית' בדיסקוטקים". שימי תבורי באולפן(צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
   (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן) (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
  (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
  הלהיט הפוטנציאלי הזה, אותו ביצע גם באולפן ynet, קיבל תבורי לידיו בדרך מעניינת במיוחד. "הוא נכתב על ידי שני חבר'ה צעירים מאוד בבאר שבע, שפנו אליי בפייסבוק ושאלו אם אני מוכן לבצע אותו", הוא מספר, "הם עקבו אחרי כל הפרסומות וכל מה שקורה איתי, ושאלו אם אני מעוניין בשיר הזה. אמרתי 'כן, נורא מתאים לי לתקופה'. השיר הזה כאילו מלמעלה נכתב על יהודית. היא גם שמחה מאוד. אמרתי לה שזו הפתעה ושאני רוצה לשיר לה שיר - זו באמת האישה הראשונה בחיי ששרתי לה שיר כזה".
   

  לך לא בער לכתוב משהו בעצמך?

  "לי לא כל כך. אני לא בתקופה של כתיבה. למרות שכתבתי הרבה דברים בעבר, דברים שנמצאים בדיסקים אצלי". בין הדיסקים האלה תוכלו ככל הנראה למצוא גם כמה של אייל גולן, שרית חדד, אבי טולדנו, יגאל בשן ו"כל מי שבעשירייה הראשונה", כדבריו של תבורי, להם הוא נהנה להאזין.

   

  הוא עצמו מרגיש דווקא שהיה חלק מדור במוזיקה הים-תיכונית שלא זכה להכרה ולתהילה לה זוכים היום נציגי הז'אנר "אז הזמר המזרחי היה הרבה פחות (מסוקר), בקושי היו משמיעים את הזמרים", הוא נזכר. "היו שמים אותנו בפינה, תמיד היה 'פסטיבל זמר מזרחי' ולעולם לא היה פסטיבל אשכנזי. תמיד קראו לזה 'המזרחיים': המרוקאים, התימנים, העירקים. כל עדות המזרח. היום זה קצת שונה. לפי דעתי היום המוזיקה התהפכה והמוזיקה המזרחית שולטת".

   
  אחת השאלות שנשאלים אמנים שמגיעים לאולפננו היא מה דעתם על הפופ הישראלי. במקרה של תבורי, מדובר בשאלה מתבקשת פי כמה - נוכח העובדה שבנו בן אל, ושותפו ליצירה סטטיק, נמנים עם המוזיקאים הצעירים הפופולריים ביותר בישראל בימים אלה. "זה הכל אלקטרוני, פחות או יותר ואישית, אני אוהב מוזיקה שהיא לא אלקטרונית", הוא עונה, "אני מתחבר אבל זה לא הסטייל שלי".
   
  "אוהב מוזיקה שהיא פחות אלקטרונית". תבורי (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן) (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
  "אוהב מוזיקה שהיא פחות אלקטרונית". תבורי(צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
  עמי VS שימי מי לבש את זה טוב יותר? (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן) (צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
  עמי VS שימי מי לבש את זה טוב יותר?(צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן)
  למרות הנתק המתוקשר עם בן אל ושאר הבנים, עליו הרבה תבורי לדבר בתקשורת, ועל אף שהוא טוען שהסיכוי לשיתוף פעולה מוזיקלי עמו ועם סטטיק לא נראה כרגע באופק - לזמזם את שירם "כביש החוף" הוא בהחלט יכול, כפי שהוכיח היטב במהלך הראיון. 
   
  עוד דיבר שימי באולפן על טיפים שהיה נותן למוזיקאים מתחילים שזה עתה פרצו ("שימו בצד גרוש ליום שחור"), מדוע הוא ממש לא מעוניין להיות שופט בריאליטי ("אני כבר לא בגיל של להיות אליל נעורים") ועל תקרית הנהיגה תחת השפעת סמים קלים ("חצי מדינה מעשנת את זה"). בנוסף, ביצע את הקלאסיקה "אל תשליכני לעת זקנה" - שגם אותה, כמו את "יהודית", הקדיש לאשתו הטרייה.
   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן
  שימי תבורי באולפן ynet
  צילום: אורי דוידוביץ', מתן טורקיה ואופיר גונן
  לאתר ההטבות
  מומלצים