שתף קטע נבחר

קמפיין המחנה הציוני: "הונאת המסים הסמויים של נתניהו"

ראשי המפלגה קיימו מסיבת עיתונאים שבה טענו שבתקציב המדינה מסתיר רה"מ מסים על מעונות לילדים, על חינוך, על תחבורה ומשכנתאות. ח"כ לבני: "הממשלה דואגת לכמה משפחות על הגבעה ומזניחה את הציבור"

 

 

חברי כנסת מהמחנה הציוני קיימו הבוקר (יום ג') מסיבת עיתונאים שבה השיקו קמפיין נגד מה שהם מכנים "הונאת המסים הסמויים" שמסתירה הממשלה בתקציב המדינה העומד בפני אישור: "בנימין נתניהו אומר שהוא מוריד מסים, אבל בשקט יש מסים סמויים: מס הורים עובדים על המעון, מס חינוך על טיול שנתי, מס פקקים כי אין תחבורה ציבורית, המשכנתה והשכירות הן מס סמוי. זו הונאה. לא משנה מי שר האוצר תחתיו, מפלצת המסים הסמויים לא נותנת לנו לסגור את החודש".

 

במסיבת העיתונאים נכחו בין השאר היו"ר יצחק הרצוג, ח"כ ציפי לבני, ח"כ מנואל טרכטנברג וח"כ מרב מיכאלי. חברי הסיעה שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ לא נכחו.

 

הרצוג: "רוב הציבור לא מומחה לצוללות. הוא קם בבוקר עם משכנתה ותשלומים והוצאות עתק. כסף ציבורי שלנו ושלכם הולך למי שגוזלים אותו. המסים הסמויים הם הונאה שממנה נפגעים גם מצביעי נתניהו וגם מצביעי המחנה הציוני. לא משנה מה הצבעתם אלא לאן הולך הכסף שלכם".

 

ח"כ ציפי לבני: "המחנה הציוני עובר להתקפה מול הממשלה. תפקידנו לומר את האמת. ניאבק עליה ועל זכות הציבור לחיות במדינה שהציבור במרכז. נתניהו מתקיף את התקשורת כדי שהציבור לא ידע מה הוא עושה. תפקידנו לחשוף את המסים הסמויים בתקציב המדינה. הציבור חייב לדעת שיש אדם אחד שעסוק בעצמו וזה ראש הממשלה. ממשלה שדואגת לדיור לכמה משפחות על גבעה ומזניחה את שאר הציבור. זאת ממשלה שרק המקורבים לצלחת נהנים ממנה. הממשלה הזאת צריכה ללכת".

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ מנואל טרכטנברג: "אנחנו בעיצומו של תקציב המדינה בכנסת. הפעם אנחנו רוצים להרים את המסך מעל ההונאה הכלכלית של נתניהו - הונאת המסים הסמויים. תשלומי אקסטרה שמוציאים מכיסינו מדי חודש.

 

"משפחה ממוצעת עם שני הורים עובדים מרוויחה לא רע, בערך 18 אלף שקל, ומשלמת כ-4,000 שקל מס סמוי. הבעיה לא במסים הגלויים אלא הסמויים שהוא מפיל על כולנו. אפשר לפעול אחרת. הצעה קונקרטית כצעד ראשון היא הורדה מתוכננת במס הכנסה, שתחסוך למשפחה ממוצעת 150 שקל לחודש. אז במקום זה בואו נוריד את המס הסמוי על צהרונים בחודש וזה יסתכם באותו סכום. 1,000 שקל בחודש ל-400 אלף ילדים ישפיע. בסוף זה אישי: הבנות שלי משלמות הון על צהרונים. אני מקווה שלא נזדקק לגל נוסף עצום של מחאה חברתית. צריך להחליף את השלטון ולשים סוף להונאה הגדולה".

 

לשאלה מדוע מופנה הקמפיין רק נגד נתניהו ולא נגד שר האוצר משה כחלון ענה טרכטנברג: "לא משנה מי שר האוצר. יש לביבי משנה סדורה. עברו שלושה שרי אוצר".

 

הרצוג הוסיף: "אנחנו תוקפים מדיניות רבת שנים של נתניהו. הוא ראש הממשלה והאחריות עליו".

 

בלשכת ראש הממשלה סירבו להגיב לדברים והפנו למשרד האוצר, וגם שם סירבו להגיב.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מסיבת העיתונאים, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים