שתף קטע נבחר

שי ניצן לפרקליטים: "אגן אישית על מותקפים מינית"

בצל הביקורת על הטיפול בפרשת עבירת המין שיוחסה לסגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, דחק פרקליט המדינה בעובדות ובעובדים שהותקפו להגיש תלונה: "אחריותנו כמנהלים ועמיתים היא להקשיב לנפגע ולתמוך בו"

"אני רואה חשיבות גדולה ביצירת סביבת עבודה בטוחה ומכבדת. עמדתי היא כי יש לגלות אפס סובלנות כלפי תופעות של הטרדה מינית וכל פגיעה אחרת". ברקע הפרסום בסוף השבוע שעבר שלפיו סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, נחשד בביצוע עבירת מין, שלח אמש (יום ג') פרקליט המדינה שי ניצן איגרת לעובדי הפרקליטות, שבה קרא לנפגעי עבירות מין להתלונן. ניצן אף הבטיח להגן על כל מתלוננת או מתלונן.

 

בשבוע שעבר דווח כי פרקליט בכיר מאוד היה חשוד בביצוע עבירת מין בעובדת משרד המשפטים. בשל סירוב המותקפת לכאורה להגיש תלונה, התיק בעניינו של הפרקליט לא הועבר לטיפול פלילי. בהמשך חשפה עו"ד כנרת בראשי כי הפרקליט שבו מדובר הוא עו"ד קורב. בעקבות ההתפתחויות בנושא נמתחה ביקורת על כך שהפרקליטות לא עשתה דבר על מנת לשדל את המוטרדת להתלונן במשטרה.

"אפס סובלנות להטרדות מיניות". פרקליט המדינה ניצן (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
"אפס סובלנות להטרדות מיניות". פרקליט המדינה ניצן(צילום: גיל יוחנן )

עו"ד קורב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עו"ד קורב(צילום: גיל יוחנן)

באיגרת ששלח פרקליט המדינה הוא נמנע מלהתייחס באופן ישיר לפרסומים על אודות עו"ד קורב ואף לא נקב בשמו. "מצאתי לנכון לפנות אליכם בעקבות הפרסומים מהימים האחרונים בנוגע לפרקליט שהגיע לגביו מידע שהעלה חשדות לביצוע עבירת מין בעובדת", כתב ניצן. "מטעמים מובנים אין בכוונתי להתייחס למקרה ספציפי זה, אולם ברצוני להדגיש דברים שבעיניי הם בגדר המובן מאליו אך לא למותר לציינם שוב".

 

פרקליט המדינה דחק כאמור בעובדים שנפגעו מינית להתלונן. לדבריו, "אני רואה חשיבות ערכית מן המעלה הראשונה בעידוד עובדים ועובדות אשר נפגעו - להתלונן. איני מקל ראש כמובן בקשיים האישיים שהגשת תלונה מסוג זה מציבה בפני מי שנפגע מעבירת מין, וניתן להבין כל החלטה של העובד הנפגע. אולם אחריותנו כמנהלים ועמיתים היא להקשיב לנפגע, לתמוך בו ולעודדו לפנות לגורמים המוסמכים".

 

"כל מידע ייבדק לגופו" 

עוד כתב ניצן כי "חשוב לי לפנות אליכם ולבקש בכל לשון של בקשה, מכל עובד או עובדת שנפגעו מעבירה, או שנודע להם על כך שנעשה מעשה מסוג זה, שיפנו עם מידע/תלונה כאמור למנגנונים שתפקידם לקבל תלונות בעניין זה. אני סמוך ובטוח כי אלו יטפלו בהן בזהירות וברגישות המתחייבות וכל מידע ייבדק לגופו כדי להביא לחקר האמת.

 

"אבקש להבהיר כי כל עובד או עובדת שיבחרו להתלונן או למסור מידע על עבירת מין שנעברה בתוך הפרקליטות יקבלו גיבוי והגנה מלאים מצדי אישית ומצד כל חבריי בהנהלת הפרקליטות, ואל להם לחשוש מלעשות כן. מעבר למנגנונים הפורמליים המיועדים לקבלת תלונות שכאלה, גם דלתי ודלת כלל המנהלים תהיה לעולם פתוחה בפני כל עובדת ועובד ככל שיבקש לשוחח עמנו בנושא זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרקליט המדינה ניצן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים