שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הפועל ת"א תרד ליגה אם לא יימצא רוכש"
  כך טענו האדומים בבקשה להקפאת הליכים שהוגשה לבית המשפט. למרות זאת, על פי תקנון ההתאחדות סיטואציה כזו תיתכן רק בתום העונה הבאה. בר-ניר: "עובדה זו מסבירה את הבהילות במתן צו הקפאה". שכרם של גוטמן ולוזון יקוצץ, גם השחקנים ייאלצו לקצץ את משכורתם

   

  הנאמן שייבחר בדיון בראשון הקרוב בית המשפט המחוזי בת"א, בשאלת הקפאת הליכים של הפועל תל אביב, שנחשפה לראשונה ב"ידיעות אחרונות", צפוי לשוחח תחילה עם אלי גוטמן וגיא לוזון ויבהיר להם כי הוא מעוניין שיישארו בתפקידם. הישארות זו תלווה בבקשה להפחתה בשכרם בזמן ההליך.

   

  לטבלת ליגת העל

   

  עו"ד רון בר-ניר שמעוניין בתפקיד הנאמן, זאת במקביל לסירובם של אנשי עמותת האוהדים, טען אתמול (ג') כי הוא אוהד הפועל ת"א ואינו הכיר את אמיר כבירי עד לימים האחרונים. הוא העריך כי בתוך ארבעה חודשים יוכל למצוא רוכש להפועל (תג המחיר ינוע סביב עשרים מיליוני שקלים) ואף הבהיר כי נעשתה אליו כבר פנייה אחת.

   

  צפו באמיר כבירי בפגישת חירום במינהלת

  צפו באמיר כבירי בפגישת חירום במינהלת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אין להפועל מקורות נוספים לשלם את חובותיה ואת פעילותה השוטפת ולמעשה המועדון נמצא בחדלות פרעון ברורה וזועקת וערב קריסה מוחלטת, קריסה כזאת יכולה להביא לחיסולו של אחד ממועדוני הכדורגל החשובים במדינה", כך בצורה נחרצת הסביר עו"ד בר-ניר את מצבה של הקבוצה.

   

  בר-ניר חשף פרט חשוב מאוד בבקשה שהגיש, כזה שלא עלה עד כה: על פי תקנון ההתאחדות ומעבר להורדת תשע הנקודות ממאזן הקבוצה, שיקרה רק אחרי המשחק נגד סכנין בעוד שלושה ימים (זאת במידה ואכן ביהמ"ש יאשר את הבקשה של המועדון להקפאת הליכים לחודש ימים בשלב הראשון), נטען כי אם לא יימצא רוכש עד לסיום העונה, תרד הקבוצה ליגה, בלי קשר להישגיות שלה.

   

  "עובדה זו מסבירה את הבהילות במתן צו ההקפאה באופן דחוף, שכן בהליכי פרוק אין כל סיכוי לסיים תהליך מכירה כזה מבלי להסתכן גם בהורדת ליגה", נכתב בבקשה.

   

  גם הוא יאולץ לקצץ בשכרו. גוטמן (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  גם הוא יאולץ לקצץ בשכרו. גוטמן(צילום: עוז מועלם)

   

  כמו כן, ידוע כי משרד עורכי דין אחר כבר נשכר על מנת לייצג רוכש פוטנציאלי, כשנראה כי אנשי עסקים הסכימו להירתם למועדון כדי למשוך את העונה הקרובה ולפיכך רוכש יגיע באופן רשמי רק לקראת העונה הבאה.

   

  הבקשה של הפועל ת"א להקפאת הליכים שהוגשה בבית המשפט המחוזי בת"א כללה 86 עמודים עם הרבה נתונים יבשים. אלא שמאחורי אותם מספרים בלתי נגמרים, מדובר במסמך נדיר שמרים את המסך מאחורי הקלעים באחד המועדונים הגדולים בכדורגל הישראלי שפשוט קרס בשל התנהלות שערורייתית שהתגלגלה מבעלים אחד למשנהו במשך שנים ארוכות וללא שום אחריות, עד להגעה של חדלות פרעון בשל חוב של 98 מיליוני שקלים.

   

  מדובר במסמך בלתי שכיח, כזה שיהפוך לנקודת ציון בכדורגל הישראלי, המשקף את מה שהתחולל במסדרונות הפנימיים בוולפסון שנים על גבי שנים, כולל בכאלו שהקבוצה עוד הייתה הישגית, ואפילו הגיעה רק לפני שש שנים לשלב הבתים של ליגת האלופות וסיימה עונה עם רווח של כ-40 מיליוני שקלים בקופתה.

   

  86 עמודים שמספרים על הקריסה של המועדון. כבירי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  86 עמודים שמספרים על הקריסה של המועדון. כבירי(צילום: אורן אהרוני)

   

  דפים על גבי דפים שמספרים על חובות ענק וטבלאות בלתי נגמרות של צ'קים פזורים. עשרות העמודים משדרים בעיקר תחושה של התנהלות חובבנית למדי, יחד עם נתון רשמי שממחיש מצד אחד את גודל ההשקעה מכיסו הפרטי של כבירי (למעלה מ-43 מיליוני שקלים) אל מול ניהול לא ראוי.

   

  התנערות מחובות שתפחו, חשבון בנק שהפך מוגבל, חזרה של צ'קים וחגיגת בזבוזים לא פרופורציונלית, במה שהפך את מי שהייתה אחת מספינות הדגל של הכדורגל הישראלי לקבוצה שתגיע ביום ראשון לדיון אצל נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין עם שק של חובות, אבל בעיקר עם כתם ניהולי. בבית המשפט הובהר כי למעשה מיידית יש להפועל מטריה נגד הנושים לפחות עד לראשון הקרוב, עד לדיון שבו תתקבל ההחלטה האם לאשר את הקפאת ההליכים.

    

  אם לא יימצא רוכש - הפועל ת"א תרד ליגה. לוזון (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  אם לא יימצא רוכש - הפועל ת"א תרד ליגה. לוזון(צילום: צביקה טישלר)

   

  תוכנית הפעולה בחודש הראשון

  באחד הנספחים שהוגשו לבית המשפט, מציעה הפועל תכנית הפעלה לחודש הקפאת ההליכים, שמגלה צורך בקיצוץ משמעותי שעשוי להוביל לעזיבה של גורמים שונים במועדון וייתכן כי גם שחקנים. בשיחות סגורות, למנהל המקצועי אלי גוטמן וגיא לוזון המשתכרים יחדיו 110 אלף שקלים נטו לחודש, הובטח כי יישארו, אולם הכל יהיה תלוי בהחלטת הנאמן שיהיה רשאי לבצע שינויים על פי ראות עיניו ועל פי התקציב, כשעל פי התוכנית הוא רוצה לסיים את החודש הראשון בפלוס 300 אלף שקל.

   

  בשכר הצוות המקצועי המתכונן יש ירידה של 50 אחוז לעומת השכר הנוכחי, כשהוקצו רק 77 אלף שקלים (ייתכן כי גוטמן הוכנס לסעיף הנהלה). שכר השחקנים יצומצם ב-800 אלף שקל ברוטו, ל-1.260 מיליון שקלים, כך ששחקנים יצטרכו לקצץ בשכרם או להשתחרר (הוקצה שכר מנהלה של 200 אלף שקל), כשסך ההוצאות יעמוד על 2.469 מיליון שקלים.

   

  גם השחקנים ייאלצו לקצץ בשכרם (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  גם השחקנים ייאלצו לקצץ בשכרם(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בסעיף ההכנסות, מעבר למקדמה המיוחדת שאישרה המנהלת וההתאחדות בגובה של 1.2 מיליון שקל על חשבון
  הכנסות עתידיות לטובת הנאמן, במועדון בונים על הכנסה של 900 אלף שקלים כתוצאה ממכירת שחקנים, ככל הנראה מדובר בין היתר על ארון שוינפלד שגם שכרו יירד מהפרק, אבל גם שחרורו של וויאם עמאשה, יחד עם הירידה מתקציב השחקנים של ניקולס גרובוסוב וקלאודיו בומבה. בסופו של דבר ההכנסות הצפויות אמורות לעמוד סביב 2.785 מיליון דולר לחודש ההבראה הראשון - כתשעה מיליוני שקלים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים