שתף קטע נבחר

"האדומים": "הקפאת הליכים היא גלולת רעל"

עמותת האוהדים של הפועל ת"א מתנגדת להליך ומבקשת לפתוח בגישור במקום שלא יגרור הפחתת תשע נקודות: "חשש שכבירי מכין גוף מאחוריו כדי לרכוש את המועדון". שני רוכשים פוטנציאליים החלו לחפש ייצוג. חברת ההלבשה מסרבת להעביר את התלבושות למשחק הקרוב

עמותת "האדומים", המייצגת את אוהדי הפועל תל אביב, ערכה היום מסיבת עיתונאים ובה היא חזרה בה מהתמיכה בהליך הקפאת הליכים ומבקשת במקום זאת, הליך גישור שלא גורר הפחתת תשע נקודות ממאזן הקבוצה.

 

 

יו"ר העמותה, נועם ברנדר: "אני מבקש להזכיר שהעמותה קמה במטרה לשמור על הפועל שלנו וזה מה שאנחנו מתכוונים לעשות. לפני ארבע שנים גייסנו כשני מיליון וחצי שקל כדי לרכוש 20 אחוז מהבעלות. המעמד הזה מאפשר לנו להשפיע על התהליך הנוכחי ולהיות הגורם היחיד שטובת המועדון עומד לנגד עיניו. אמיר כבירי ניתק איתנו את המגע לפני שהודיע על הצעד ויש חשש שיש עניין סיבובי ויש לו גוף מאחורה מטעמו שרוצה לרכוש את המועדון".

 

נועם ברנדר, עו"ד אייל ירקוני ועו"ד ברק טל אור (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
נועם ברנדר, עו"ד אייל ירקוני ועו"ד ברק טל אור(צילום: עוז מועלם)
 

 

"המועדון שייך קודם כל לאוהדים ורק אחרי לבעליו. בלי האוהדים, לא תהיה הפועל. זו שעת מבחן ובידינו יש את הכוח להבריא את המועדון ולהוציא אותו לדרך חדשה תחת ניהול כלכלי ושפוי, רציונלי ולא אמוציונלי. נילחם במגרש המשפטי ונשאיר את המועדון בליגת העל. הגשנו היום בקשה להליך של גישור חובות המועדון, עוד בטרם יופחתו תשע נקודות ממאזן הקבוצה. במצב שנוצר הפחתת הנקודות היא גורלית".

 

עו"ד אייל ירקוני: "הוגשה בקשה להקפאה הליכים כנגד הקבוצה. אנחנו הגשנו בקשה להצטרף להליך. המשמעות היא שיופחתו תשע נקודות והבקשה היא גלולת רעל לקבוצה והיא תרד ליגה. הדבר מנשל את הקבוצה מנכסיה".

  

 

"כבירי ניתק איתנו קשר" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"כבירי ניתק איתנו קשר"(צילום: אורן אהרוני)

  

"כבירי עשה טעות נוספת כשהגיש את הבקשה שאמורה להיות נשק יום הדין. למעשה הקפאת הליכים נועדה לייצר הסדר נושים ואפשר להגיע אליו גם בדרך של הידברות. מועדון בליגת העל שווה הרבה יותר ממועדון שיורד ליגה. אנחנו מתנגדים לנאמן שהציג כבירי וזה יהיה המשך ישיר לניהול שהיה עד כה והביא את הקבוצה לחוסר ודאות".

  

בתוך כך, שני רוכשים פוטנציאליים, אחד מהם מארה"ב, כבר פנו ביממה האחרונה למשרדי עורכי דין על מנת שייצגו אותם במגעים מול מי המועדון ומי שימונה ביום ראשון הקרוב על ידי בית המשפט המחוזי בת"א לתפקיד המנהל המיוחד, כפי שנחשף לראשונה ב"ידיעות אחרונות".

 

אוהדי הפועל ת"א (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אוהדי הפועל ת"א(צילום: אורן אהרוני)

 

ההערכה היא כי אם לא יימצא רוכש בתוך שלושה או ארבעה חודשים, תצא הפועל ת"א להליך של פירוק, מאחר ועל פי הבדיקות, יכולה הקבוצה להתנהל רק בחודש הקרוב מבחינה תקציבית. השחקנים נפגשו עם מספר עורכי דין בכדי למצוא דמות שתגן עליהם במגעים עם המנהל המיוחד.

 

הספק לגבי המשחק של הפועל ת"א נגד בני סכנין (ש', 16:00) הוסר לאחר שמינהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל החליטה לתת מקדמה למועדון על מנת לשלם לחברת האבטחה באצטדיון המושבה. מדובר ב-1.2 מיליון שקל, ומתוך הסכום הזה הועברו באופן מיידי כבר 200 אלף שקל.

 

חברת ההלבשה של הפועל ת"א לא מוכנה לשחרר למועדון את סט התלבושות למשחק הקרוב. במקביל, הבוקר הוגשה בקשה לבית המשפט על ידי היבואנית דיאדורה (MGS ספורט) למינוי חוקר מיוחד לנסיבות הקריסה הכלכלית. החוב לדיאדורה עומד על 1.3 מיליון ש"ח.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
נועם ברנדר
צילום: עוז מועלם
מומלצים