שתף קטע נבחר

השכלה גבוהה פלסטינית: ממוזיקה קלאסית עד מוסד אקדמי לילדים

נחשפים לפוליטיקה וגם לתחומי עניין אקדמיים: האוניברסיטאות הפלסטיניות מציגות מגוון רחב של תחומים שניתן ללמוד ואפילו יש אוניברסיטה לילדים. בין היתר ניתן למצוא גם את המסעדה הצמחונית הייחודית. והיכן נמצאת המקבילה הפלסטינית לטכניון ואיך משתלבים ערביי ישראל בקמפוסי הגדה? צפו בשטח A

 

זה המקום שבונה את דור העתיד, יש שרואים בו את המקפצה ההכרחית לעושר, יש שמשתמשים בו בתור כר נוח לקריירה פוליטית, ויש גם את אלה שנמצאים שם כי זה פשוט מעניין. מהפכות גדולות יצאו משם בכל העולם וגם אצל הפלסטינים מדובר באזור תוסס שמנסה לקבוע חלק מסדר היום החברתי, הכלכלי והפוליטי. אלו הם כמובן האוניברסיטאות ומוסדות ההשכלה הגבוהה.

 

לעוד כתבות של שטח A - לחצו כאן

 

האוניברסיטאות והמכללות הפלסטיניות מעניקות בכל שנה השכלה גבוהה לעשרות אלפי סטודנטים פלסטינים. הקמפוסים מהווים גם מקום שבו נחשפים סטודנטים רבים לפוליטיקה הפנים-פלסטינית וכל הפלגים מנסים להיות דומיננטיים בה: החל מפתח וחמאס וכלה בחזיתות ובמפלגות חילוניות.

 

לומדים מוסיקה קלאסית בביר זית ()
לומדים מוסיקה קלאסית בביר זית

מגוון רחב של תחומי לימוד באוניברסיטאות הפלסטיניות ()
מגוון רחב של תחומי לימוד באוניברסיטאות הפלסטיניות

יש גם מסעדה צמחונית ()
יש גם מסעדה צמחונית

ואוניברסיטה לילדים ()
ואוניברסיטה לילדים

החיים האקדמיים עשירים: בחברון תוכלו למצוא את המקבילה הפלסטינית לטכניון. באוניברסיטת אל-קודס החלה מהפכה צמחונית בגדה המערבית עם הקמתה של מסעדה ייחודית וכן ניתן למצוא שם גם אוניברסיטה לילדים ובאוניברסיטת ביר זית מקדמים את המוסיקה הקלאסית המזרחית.

 

לא מעט מערביי ישראל מגיעים ללמוד באוניברסיטאות השונות בשטחים. חלקם משתלבים בצורה טובה במוסדים האקדמיים השונים, אך לא מעט גם סובלים מתדמית רעה בשל היותם אזרחים ישראלים. תושבת המשולש שלומדת באחד המוסדות אמרה: "אני בדיוק כמוכם. אין ערביי ישראל או ערביי הגדה. כולנו פלסטינים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקבלים תואר באוניברסיטה הפלסטינית
מומלצים