שתף קטע נבחר

אליק רון: 'במדינות הכי מתוקנות נהרגים אנשים'

ועדת החקירה הממלכתית הבודקת את נסיבות מותם של 13 אזרחי ישראל הערבים, שנהרגו במהומות באוקטובר. "מדינה מתוקנת מקימה ועדת חקירה ולא מקימה מהומה", אמר רון, "במדינות הכי מתוקנות נהרגים אנשים". את דרישות השרים ביילין ותמיר כי יתפטר טוען רון שלא שמע, שכן הוא עסוק ב"קריאת ספרים"

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב אליק רון, העיד היום (ה') בפני ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת נסיבות מותם של 13 ערבים אזרחי ישראל שנהרגו בחודש אוקטובר.
ועדת החקירה טרם החלה רשמית את פעולתה ובינתיים מדובר רק בעדות ראשונית במסגרת איסוף החומר. במהלך הפסקה בדיון אמר ניצב רון כי הוא מתרשם שהוועדה עושה עבודה מקצועית ורצינית. עדותו בפני הוועדה התקיימה בדלתיים סגורות, אולם כאשר תחל הוועדה את פעולתה הרשמית, יהיו הדיונים פתוחים לקהל.
אחרי עדותו, תקף רון את ערביי ישראל, הרואים בו אחראי ישירות למותם של 13 האזרחים הערבים ואמר כי "הם כרגיל לא מדייקים, לא בעובדות ולא בפרשנות. אם במכוון או בתום לב, אינני יודע. ביום שישי שקדם לפרעות נהרגו בהר הבית שבעה בני אדם. מתעקשים להגיד שהמשטרה הורגת אזרחים, אני מדבר על בני אדם. בתוך מדינת ישראל נהרגו שבעה בני אדם, במה הם שונים? נהרג גם ז'אן בכור, תושב ראשון לציון בכביש החוף, למה אותו לא מזכירים? לא רק במחוז הצפוני נהרגו אנשים. הוועדה תצטרך לבדוק איך, כיצד ועל ידי מי".
"מדינה מתוקנת מקימה ועדת חקירה ולא מקימה מהומה", אמר רון, "בניגוד לדבריהם של רבים, במדינות הכי נאורות ומתוקנות נהרגים אנשים רבים".
רון התייחס לדבריהם של השרים יוסי ביילין ויולי תמיר שקראו לו השבוע, בנפרד, להתפטר מתפקידו ואמר כי לא שמע את הדברים. "ממני אף אחד לא ביקש להתפטר, יש לי כרגע ארבעה ספרים לקריאה ולא נותר לי פנאי לעיתונות. מי שמשגר לי הודעות דרך העיתונות, צריך לדעת כי ייתכן ועדיף להשאיר לי סימניות בתוך ספרים בסטימצקי עפולה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
רון. אני בסטימצקי עפולה
צילום גלי תיבון
מומלצים