שתף קטע נבחר

יועצת של ח"כית עוכבה בפתח הכנסת בגלל אורך השמלה

אנשי משמר הכנסת עיכבו בכניסה את היועצת של מרב מיכאלי בטענה כי שמלתה לא ארוכה מספיק. מיכאלי התערבה והיועצת נכנסה. מיכאלי: "לבוש מכובד לא יכול להיות שם קוד ואמצעי לדיכוי נשים". משמר הכנסת: "קוד לבוש נהוג בכל פרלמנט בעולם"

 

חסון עם השמלה. קצרה מדי? ()
חסון עם השמלה. קצרה מדי?
 

שקד חסון, היועצת של חברת הכנסת מרב מיכאלי, עוכבה אתמול (א') בכניסה למשכן בטענה כי שמלתה קצרה מדי. המהלך הוביל למחאה ברשתות החברתיות מצד עוזרים פרלמנטרים. ח"כ מיכאלי כתבה בפייסבוק: "לא ניתן למשמרת צניעות לפעול בכנסת". במשמר הכנסת דוחים את טענתה: "היא מציגה את הדברים בצורה מעוותת".

 

חסון הגיעה למשכן אך נעצרה על ידי אנשי הבידוק, שטענו בפניה כי השמלה שלה לא מספיק ארוכה והיא לא יכולה להיכנס. מיכאלי פנתה בעניין למנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ', והיועצת שלה הורשתה להיכנס ולהתחיל את יום העבודה.  

ח"כ מרב מיכאלי. טענה לעיכוב של שעה  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ח"כ מרב מיכאלי. טענה לעיכוב של שעה (צילום: עידו ארז)
 

"היועצת שלי עמדה היום כמעט שעה בבידוק בכניסה לכנסת בגלל אורך השמלה שלה, שלא עבר את הבדיקה הקפדנית של השומרים", כתבה מיכאלי בעמוד הפייסבוק שלה. "זה לגמרי ראוי שיהיה קוד לבוש להופעה מכובדת לעבודה בכנסת, אבל אין מצב שיהיו בכנסת משמרות צניעות. לבוש מכובד לא יכול להיות שם קוד ואמצעי לדיכוי נשים".

 

מיכאלי טענה כי חמישה שומרים נדרשו להכריע בדבר אורך השמלה, ולדבריה מדובר בעניין של מגדר. "מיותר לציין שהבדיקה האופנתית בכניסה מחמירה יותר עם נשים מאשר עם גברים, נכון? באיזה עולם? אני מאוד מקווה שזו פעם אחרונה שהסיטואציה המשפילה הזו

מתרחשת למי מהיועצות או המבקרות, ושלא נצטרך לנהל מאבק בעניין הזה. הופעה מכובדת כן, אבל לא משמרות צניעות".

 

מהכנסת נמסר כי הניסיון להפוך את האירוע ל"דיון על לבוש צנוע" הוא מעוות, וכי מדובר בקוד לבוש בכניסה לכנסת, שהוא הכרח בל יגונה וכך נהוג בכל פרלמנט בעולם. "רענון קוד הלבוש לפני כמה שבועות נועד לחדד, עד כמה שניתן, אי בהירויות שהיו בעבר אך ככלל לא השתנה מהותית לעומת מה שהיה נהוג קודם. זאת ועוד: אנשי משמר הכנסת הונחו לשים לב לחריגות בקוד הלבוש אך הכול תוך הפגנת רגישות, שמירה על מכובדות בלבוש בכניסה למשכן מחד, אך ניסיון למנוע ככול האפשר פגיעה ברגשות מבקרים ואורחים מאידך".

 

עוד נמסר כי "נקבע בין השאר שרק אישה, במידת הצורך, תעיר לאישה (וגבר לגבר), ונבדוק אם במקרה זה אירע אחרת. גם עיכוב ממושך בכניסה אם אירע, אינו אמור לקרות. כאמור, האירוע ייבדק ובמידת הצורך נפיק לקחים".


פורסם לראשונה 11/12/2016 23:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים