שתף קטע נבחר

מחשב צבאי נגנב מבית ראש אכ"א, האלוף ייחקר באזהרה

אתמול לפנות בוקר פרצה כנופיית גנבים לדירתו של ראש אכ"א טופולנסקי במועצת באר טוביה, דרך המטבח. מחשב נייד צבאי שהיה בו נגנב, יחד עם המכונית של הבת. הכנופייה פרצה לעוד ארבע דירות באותו לילה. מצ"ח פתחה בחקירה, טופולנסקי ייחקר באזהרה

ראש אכ"א האלוף טופולנסקי (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ראש אכ"א האלוף טופולנסקי(צילום: שאול גולן)

ביתו של ראש אכ"א נפרץ, ומחשב נייד צבאי שהיה בו נגנב. כך הותר היום (ד') לפרסום. בעקבות זאת, ייחקר באזהרה האלוף חגי טופולנסקי. הפריצה אירעה אתמול לפנות בוקר ומדובר צה"ל נמסר כי בין היתר נגנב מחשב נייד צבאי. נפתחה חקירת מצ"ח בנושא, והאלוף טופולנסקי ייחקר באזהרה במהלך היום.

 

על פי החשד, כנופיית גנבים היא שאחראית לפריצה במועצה אזורית באר טוביה. אותה כנופיה פרצה לחמש דירות במהלך הלילה, וגנבה מכוניות, מחשבים, טלפונים ניידים וארנקים. בין היתר היא פרצה לביתו של אלוף טופולנסקי. הגנבים נכנסו לביתו של ראש אכ"א מחלון המטבח, ועל פי החשד גנבו גם את מכוניתה של בתו. 

 

ביתו של חגי טופולנסקי (צילום: בראל אפריים) (צילום: בראל אפריים)
ביתו של חגי טופולנסקי(צילום: בראל אפריים)

 

בעקבות זאת פתחה משטרת מרחב לכיש בחקירה יחד עם המשטרה הצבאית החוקרת. במצ"ח בודקים עם המשטרה אם הפריטים שנגנבו מביתו של אלוף טופולנסקי הכילו מידע מסווג וממקדים את החקירה במישור המודיעיני. טרם נעצרו חשודים.

 

אלוף טופולנסקי, טייס קרב, מכהן כראש אכ"א זה כשנתיים, לאחר שורת תפקידים בכירים שמילא בחיל האוויר, האחרון שבהם כמספר 2 בחיל – ראש מטה חיל האוויר.

 

מדובר במקרה השלישי בשנה האחרונה שבו נגנב מקצין בכיר בצה"ל ציוד צבאי יקר בעל ערך בנסיבות אזרחיות-פליליות. לפני כחודשיים הושעה קצין בדרגת אלוף-משנה מחיל האוויר לאחר שנגנב מביתו מחשב נייד צה"לי מוצפן. לפני שנה הודח מתפקידו קצין התותחנים של פיקוד הצפון, אל"מ אילן לוי, לאחר שנגנבו מרכבו מסמכים מסווגים שבהמשך הוחזרו.

 

 

ביתו של אוהד שוגר, שכנו של אלוף טופולנסקי, נפרץ גם כן באותו הלילה. "בלילה, אין לי מושג מתי, נכנסו פורצים אלינו לדירה - לא שמענו ולא ראינו", סיפר ל-ynet. "בבוקר חיפשתי את הטלפון שלי, ראיתי שהוא איננו, ואז לאט לאט התחיל ליפול האסימון. גם הלפטופ נעלם והמנורות פורקו, והבנו שכנראה חוליה נכנסה הביתה ופרצה. כמה דקות לאחר מכן הסתכלתי וראיתי שהרכב של אשתי, רכב חדש לגמרי, נגנב".

 

"שעה-שעתיים לאחר מכן כבר הבנתי שזו הייתה מכה כללית ואזורית ביישוב ושעוד רכבים, אופנועים ולפטופטים נגנבו", הוסיף אוהד, שטען כי מדובר בתופעה נפוצה באזור: "במושב הזה יש 'מכות' של אחת לכמה חודשים. אנחנו 'זכינו' לזה הפעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
האלוף חגי טופולנסקי
צילום: שאול גולן
מומלצים