שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: שימוע לפני כתב אישום לח"כ אורן חזן בגין תקיפה

הפרקליטות תקיים שימוע לח"כ אורן חזן שחשוד כי תקף את מנכ"ל עיריית אריאל ב-2014. חזן: "מדובר בתלונות הדדיות על משהו פעוט ביותר בתיק שהיה בדרך לגניזה". בעניין הבדיקה המשטרתית בנוגע להטרדות מיניות הוחלט שלא לפתוח בחקירה פלילית

ח"כ אורן חזן (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ אורן חזן(צילום: אוהד צויגנברג)

ח"כ אורן חזן זומן לשימוע בפרקליטות בחשד כי תקף את מנכ"ל עיריית אריאל במהלך ויכוח שפרץ ביניהם במשרדי העירייה באוקטובר 2014.

 

כבר בחודש ספטמבר 2015 הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את חזן בגין תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. ההחלטה על ההמלצה התקבלה לאחר שחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה סיימו את חקירת התקרית. במהלכה תקף לכאורה חזן, שלא היה אז חבר כנסת, את מנכ"ל עיריית אריאל במשרדי העירייה, במהלך ויכוח שפרץ ביניהם על רקע הטלת עיקול בגין חוב לעירייה.  

 

מהפרקליטות נמסר כי חזן חשוד בעבירות של תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור וכן התנהגות פסולה במקום ציבורי: "על פי החשד, באוקטובר 2014, לאחר שנודע לח"כ חזן על עיקול שהטילה עיריית אריאל על חשבון הבנק של אמו נוכח קיומו של חוב, הוא הגיע למשרדי העירייה ופקד משרדים שונים במטרה להבין מי הורה על הטלת העיקול", נכתב בהודעת הפרקליטות.

 

"התקשורת ופוליטיקאים מנסים יחד לסתום לי את הפה". חזן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
"התקשורת ופוליטיקאים מנסים יחד לסתום לי את הפה". חזן(צילום: אלכס קולומויסקי)

"בהמשך צעק חזן על מנכ"ל העירייה וגידף אותו, נצמד אליו ודחף אותו בחוזקה עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה. כמו כן, חזן גידף את ראש העיר, סירב לעזוב את לשכתו ואמר לו כי יטפל בו וכי ידאג שלא יישאר בתפקידו".

 

עוד נכתב כי "בנוסף להחלטה זו, לאחר שבחן היועץ המשפטי לממשלה את ממצאי בדיקת המשטרה בעניין הטענות שהועלו בתקשורת על הטרדות מיניות מצד ח"כ חזן, לפני שהחל לכהן כחבר כנסת ובעת שניהל בר בתל אביב, החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את עמדת ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל ואת המלצת פרקליט המדינה, ולסיים את הבדיקה בעניין מבלי לפתוח בחקירה פלילית.

 

"במסגרת הבדיקה שנערכה בעניין זה תושאלו, בין היתר, עובדים ועובדות לשעבר בבר, לרבות עובדות שעלה כי הן אלה שהשתתפו בכתבה ששודרה בתקשורת. שתיים מן הנשים שהמשטרה פנתה אליהן סירבו לשתף פעולה, ואף אחד מהעדים הנוספים שתושאלו לא ידע לספר על אירוע מסוים של הטרדה מינית, לא כלפיו ולא שהיה עד לו. בנסיבות אלה, בשל היעדר תשתית המקימה חשד סביר לביצוען של עבירות פליליות, הוחלט שאין מקום לפתוח בחקירה ביחס לטענות אלה".

 

חזן מסר היום בתגובה: "יש לי תקווה גדולה שההחלטה עדיין לא נפלה ושהיועץ המשפטי ישמע בפתיחות את עמדתי ואת טיעוניי בשימוע שיהיה, ויבין כי מדובר בתלונות הדדיות על משהו פעוט ביותר בתיק שהיה בדרך לגניזה והתעורר לפתע רק לאחר בחירתי לכנסת תחת לחץ מטורף וחסר תקדים שמפעילה התקשורת בליווי פוליטיקאים שמנסים יחד לסתום לי את הפה.

 

"תיקים כאלה של ויכוח שאחד אומר זה דחף והשני אומר זה משך, המשטרה סוגרת כל יום בעשרות מחוסר עניין מוחלט לציבור. לצערי במקרה שלי אין זה כך. במדינת ישראל ישנה מערכת חוק ואני מבקש לתת את אמוני בה, ביועמ"ש ובנציגיו. בתקווה שדבריי יפלו על אוזניים קשובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ח"כ אורן חזן
צילום: עמית שאבי
מומלצים