שתף קטע נבחר

אחרי 6 שעות מחאה: כל היועצות הוכנסו בחצאיות לכנסת

סדרנית מדדה את אורך החצאיות, ח"כ טרכטנברג נשאר בגופייה כהזדהות - ורק אחרי 6 שעות המתנה בקור הוכנסו היועצות למשכן. היועצת של ח"כ מרב מיכאלי לאולפן ynet: "קיבלנו הנחיה ש-5 ס"מ מעל לברך זה התקן. זו חוצפה, בכנסת הזו לא יהיה טליבאן"

 

 

עם החצאיות, בתוך המשכן: יותר מ-15 עוזרות פרלמנטריות המתינו הבוקר (יום ד') בכניסה למשכן הכנסת במחאה על קוד הלבוש החדש. אנשי משמר הכנסת עיכבו חלק מהעובדות בשל אורך החצאיות שלהן. גם חברי כנסת הגיעו כדי להביע תמיכה, והגדיל לעשות ח"כ מנואל טרכטנברג מהמחנה הציוני שהוריד את חולצתו ונותר בגופייה. רק אחרי כמעט שש שעות המתנה בכניסה, הוכנסו כל היועצות לבניין. היועצות והיועצים יתכנסו בהמשך היום לגיבוש המשך הפעילות.

 

בראיון לאולפן ynet אמרה שקד חסון, היועצת הפרלמנטרית של ח"כ מרב מיכאלי, כי היא ועמיתותיה לא עשו פרובוקציה - כפי שהגדירו זאת בתגובה הרשמית של הכנסת. "האם חצאית קצרה יותר או קצרה פחות היא המדד ללבוש מכובד?", שאלה, "לא נראה לי".

 

חסון, שעוכבה ביום ראשון בכניסה למשכן בטענה כי שמלתה קצרה מדי, אמרה: "באנו לפה הבוקר וגילינו שכמה יועצות עוכבו. בעצם מה שקרה זה שגם יועצות וגם יועצים, גם חברי וגם חברות כנסת, יצאו החוצה במטרה להביע תמיכה, להגיד שבכנסת הזו לא יהיה טליבאן. אנשים ייכנסו בלי שימדדו להם סנטימטרים מעל לברכיים. היום פתאום קיבלנו הנחיה חדשה ממרכז המבקרים שאומרת שחמישה סנטימטרים מעל לברך זה התקן. זה לא. זו חוצפה ואסור שזה יהיה המדד".

היועצת הפרלמנטריות בכנסת, הבוקר ()
היועצת הפרלמנטריות בכנסת, הבוקר

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

 

על ההתכנסות הבוקר היא אמרה: "אנחנו אמנם עושות מחאה, ואכן אמרנו לבנות להגיע עם חצאיות ושמלות, אבל לרגע לא אמרנו לבוא עם מיני. כל אחת באה עם מה שנוח לה ומה שהיא רואה כמכובד לכנסת ישראל. חשוב להגיד שאנחנו לא נגד לא לכבד את המקום, לבוש ראוי במשכן הכנסת, שאליו נשואות עיני הציבור, זה דבר ראוי ובסיסי".

 

היא הוסיפה ואמרה כי "ביקשו מנשים להוריד מעילים כדי לבדוק את החצאיות שלהן. כשלא אישרו לי להיכנס שאלתי מה הבעיה, אמרו לי שהלבוש שלי לא צנוע ולא עומד בקוד הלבוש. שאלתי למה, אמרו לי שהחצאית שלי קצרה מדי. שאלתי מה זה אומר קצרה מדי ואמרו לי שזה נתון לשיקול דעת".

 

ח"כ מיכאלי שיגרה הבוקר מכתב ליו"ר הכנסת, מנכ"ל הכנסת, היועץ המשפטי של הכנסת והיועצת המשפטית למִנהל הכנסת ובו כתבה כי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא השיב לה היום. "אני פונה אליכם במטרה לעצור את ההסלמה שמתרחשת ברגעים אלה בכניסה למשכן", כתבה מיכאלי, וסיפרה כי חלק מהיועצות הפרלמנטריות נדרשו להסיר את מעיליהן או לצאת ממכוניותיהן כדי לבחון את לבושן.

 

 

 

המכתב ששיגרה ח"כ מיכאלי ()
המכתב ששיגרה ח"כ מיכאלי
 

לדבריה, "אכיפת קוד הלבוש על ידי אנשי משמר הכנסת יוצאת מפרופורציה, ודאי ממתחם הסבירות ועל כן היא פוגעת בעבודת חברי הכנסת וחברות הכנסת. אבקש התערבותכם להפסקת ההסלמה הקשה שמתרחשת כרגע, להכניס את כל היועצות והיועצים ולקבוע פגישה לחידוד העניין".

 

מי שמשך תשומתך לב רבה הבוקר היה ח"כ מנואל טרכטנברג מהמחנה הציוני שפשט את חולצתו ונותר בגופייה. טרכטנברג עשה זאת לאחר שהעוזרת שלו נתבקשה להוריד את המעיל שלבשה כדי שיהיה ניתן לראות את אורך החצאית שלה. "אם אני יכול להיכנס ככה, אתן יכולות להיכנס ככה", אמר ליועצות וזכה לתשואות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
העוזרות, בכניסה למשכן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים