שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מי כאן הפינגווין? העריכה בוויקיפדיה שהפכה ויראלית
  עורך בוויקיפדיה סייע לגולשים להבין מי האדם ומי הפינגווין בתמונה שצולמה ב-1904. גולש בטוויטר הבחין בשינוי והפך את הערך על הסקוטים באנטרקטיקה לסופר-ויראלי
  תמונה מ-1904 של אדם המנגן בחמת חלילים, שלידו עומד פינגווין, הפכה לוויראלית בזכות עורך בוויקיפדיה וגולש חד עין ששם לב לשינוי הקל בתמונה בערך.

   

  התמונה ממוקמת לקראת תחתית הערך העוסק ב"משלחת הסקוטית הלאומית לחקר אנטרקטיקה". בתמונה מצולם חבר המשלחת פייפר קר כשלידו עומד פינגווין. אחד העורכים בוויקיפידיה הוסיף הערה וכתב כי חבר המשלחת עומד בצד הימני של התמונה.

   

   (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
  (צילום: מתוך טוויטר)

   

  אלן פרייר, שהבחין בעריכה המשונה, כתב בדף הטוויטר שלו: "מי היה מאמין שכיתוב התמונה המושלם של ויקיפדיה יכול להשתפר?" הציוץ הפך לסופר-ויראלי, תוך שעות הוא שותף עשרות אלפי פעמים וגם זכה לעשרות אלפי לייקים.

   

  בוויקיפדיה הבינו מהר מאוד שהם הפכו לבדיחה ברשת ומיהרו לתקן את הערך  כך שלא כתוב היכן עומד האדם והיכן הפינגווין.

   

   

  לפי ויקיפדיה בעברית, המשלחת לאנטרקטיקה הייתה פרי ארגונו והנהגתו של ויליאם ספירס ברוס. המשלחת הסקוטית השלימה תוכנית מלאה של חקר ארצות ועבודה מדעית. הישגיה כללו הקמת תחנה מטאורולוגית מאוישת, הראשונה בשטחי אנטרקטיקה.

   

  אגב, בערך בוויקיפדיה בעברית על ה"משלחת הסקוטית הלאומית לחקר אנטרקטיקה" התמונה הזו - שצולמה במרס 1904 - לא הופיעה - עד פרסום הכתבה ב-ynet.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים