שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אלקטרה מוצרי צריכה מוכרת את אייס ב-190 מיליון שקל
  החברה הודיעה כי מכרה את פעילות רשת "אייס-אוטו דיפו" לקרן קדמה ברווח (לפני מס של 95 מיליון שקל). אלקטרה בשנתיים וחצי האחרונות מובילה אלקטרה תוכנית ארגון מחדש מקיפה בכל פעילויות הקבוצה
  אלקטרה מוצרי צריכה חתמה על הסכם למכירת פעילות רשת "אייס-אוטו דיפו" לידי קרן קדמה לפי שווי של כ-190 מיליון שקל. אלקטרה מוצרי צריכה תרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס של כ-95 מיליון שקל. אלקטרה נפרדת מהרשת לאחר תקופה של חמש שנים. הרכב השווי כולל תמורה בסך של 145 מיליון שקל, עבור הפעילות וכן נטילת התחייבויות על ידי הרוכש עבור ההון החוזר נטו המוערכות על ידי החברה בסך של כ-45 מיליון שקל.

   

  בשנתיים וחצי האחרונות מובילה אלקטרה תוכנית ארגון מחדש מקיפה בכל פעילויות הקבוצה, לרבות ברשת אייס. תוכנית זו באה לידי ביטוי בשיפור עקבי בתוצאות אלקטרה מוצרי צריכה, שסיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2016 עם צמיחה בהכנסותיה לכ-2.3 מיליארד שקל, וזאת על אף צמצום שטחי המסחר ברשתות "מחסני חשמל" ו"שקם אלקטריק" ועם גידול של כ-150% ברווח הנקי לכ-97 מיליון שקל. החברה אף הודיעה לאחרונה על חלוקת דיווידנד לבעלי מניותיה, לראשונה מאז שנת 2014.

   

  הרשת מונה כיום 30 סניפים של "אייס" ו"אוטו דיפו", בהם נמכרים מגוון מוצרים לבית ולרכב. רשת אייס סיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2016 עם עליה בהכנסותיה לכ-423 מיליון שקל, תוך הצגת עליה של כ-8.6% במכירות למ"ר, וגידול של כ-82% ברווח התפעולי לכ-27.8 מיליון שקל.

   

  מפיצה של וואווי

  אלקטרה מוצרי צריכה פועלת במקביל להרחבת סל המותגים שלה, ולאחרונה דיווחה על רכישת השליטה בחברת אלפא, שהינה המפיץ בישראל וברשות הפלסטינית של מותג הסלולר וואווי (Huawei). את אלקטרה מוצרי צריכה ייצג עורך דין זיו נוימן ממשרד לוי, מידן ושות', ואת קרן קדמה ייצגו עורכי הדין אודי כנעני, תומר טור ואלון הראל ממשרד FWMK.

   

  קרן קדמה קפיטל מתמחה ברכישת חברות ישראליות במגזרי פעילות שונים. קדמה מנהלת כמיליארד שקל בשתי קרנות ובין השקעותיה בעשור האחרון ניתן למצוא חברות ציבוריות כגון דנאל, וברנד תעשיות וחברות פרטיות כגון יקבי כרמל, קווליטסט מרינה פטריות הגליל ופמי פרימיום.

   

  מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, זאב קלימי: "במשך השנים האחרונות, הצהרנו בעקביות, כי אייס איננה תואמת את נכסי הליבה של אלקטרה מוצרי צריכה, ואמרנו כי כאשר תגיע העת הנכונה לכך – נעביר את הבעלות ברשת לגורם עסקי, שהרשת תתאים יותר לאסטרטגיה העסקית שלו. אלקטרה מוצרי צריכה ממשיכה לפעול לאיתור מנועי צמיחה חדשים, שיתמכו בהמשך תהליכי הצמיחה שלה בשנים הבאות".

   

  ממייסדי קדמה, אורי עינן: "אנחנו שמחים מאד שאייס מצטרפת לקבוצת קדמה. אנחנו רואים באייס חברה מצויינת שהגיעה להישגים מרשימים בשנתיים האחרונות ומאמינים שיחד עם העובדים וההנהלה, אשר הובילו את הצלחת החברה עד כה, נוכל להביא את אייס להמשך צמיחה והצלחה גם בשנים הקרובות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יוני רייף
  זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה
  יוני רייף
  מומלצים