שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הנחה של עד 20 אלף ש' ברכישת מונית ירוקה
  תוכנית חדשה, בתקציב של 30 מיליון שקל, תעודד רכישת מוניות היברידיות מופחתות זיהום באמצעות סבסוד ממשלתי. השר להגנת הסביבה: "הזיהום ממנועי דיזל מסרטן ומסוכן - המהלך יביא לצמצום זיהום האוויר"
  המשרד להגנת הסביבה הודיע היום (א') על תוכנית לעידוד מוניות היברידיות ידידותיות לסביבה, בשיתוף קק"ל וחברת יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה לישראל. תקציב התוכנית עומד על 30 מיליון שקל.

   

  במשרד להגנת הסביבה הסבירו, כי במדינת ישראל נעות כ-22 אלף מוניות, כמעט כולן פועלות עם מנועי דיזל המייצרים זיהום אוויר גבוה. המוניות נוסעות לרוב במרכזים העירוניים בהיקפים גדולים במשך רוב שעות היממה, ולכן אוכלוסייה רבה חשופה לזיהום האוויר הנפלט מהן.

     (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  (צילום: רועי צוקרמן)
   

  במסגרת התוכנית החדשה, מהיום כל מי שמעוניין לרכוש מונית היברידית מופחתת זיהום, יוכל לקבל הנחה מיוחדת בסבסוד ממשלתי של עד 20 אלף שקל עבור דגמי הרכב המשתתפים בתוכנית בסוכנויות המכירה ברחבי הארץ. באמצעות תקציב התוכנית, יוכל המשרד לסבסד רכישה של עד 1,500 מוניות היברידיות.

   

  היוזמה מוגדרת כחלק מתוכניות המשרד להגנת הסביבה לצמצום זיהום האוויר בקרבת ריכוזי אוכלוסייה. לצורך עידוד השימוש במוניות מופחתות זיהום, אושרו עד כה גם הטבות מס - פחת מואץ למס הכנסה. ההשקעה הכוללת בתוכניות של המשרד להגנת הסביבה וקרן קיימת לישראל להפחתת זיהומים וסיכונים סביבתיים עומדת על 390 מיליון שקל.

   

  השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, אמר: "הזיהום ממנועי דיזל מסרטן ומסוכן לאדם. מעבר למונית היברידית ידידותית לסביבה יביא באופן ישיר לצמצום זיהום האוויר ובכך יתרום לשמירה על בריאות הציבור. נמשיך בתוכניות נוספות לצמצום זיהום האוויר מתחבורה, גם במסגרת תוכנית לאומית בהיקף של 260 מיליון שקל לשנתיים".

   

  יו"ר קק"ל, דני עטר, הוסיף: "עם כנסתי לתפקיד הגדרתי כי פעילותה של קק"ל תשלב את ייעודה המקורי עם האתגרים המודרניים של מדינת ישראל ובכך תעזור לה להיות מדינה מודרנית, מתקדמת וירוקה.

   

  "כארגון הירוק הגדול בישראל, חתמנו על שיתוף פעולה אסטרטגי עם המשרד להגנת הסביבה, במטרה להילחם יחד בזיהום האוויר ולשפר את איכות החיים של כולנו. המטרה שלנו היא פיתוח טכנולוגיות ירוקות ועידוד פרויקטים סביבתיים חדשניים. אני שמח שפרויקט המוניות ההיברידיות יוצא לדרך, פרויקט שיוכל לשפר את איכות החיים של כולנו ולהפוך את ישראל למקום טוב יותר לחיות בו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים