שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרסם פרטי התקשרות של בכירי פייסבוק - ונחסם
  אתר Contact Facebook פרסם את דרכי ההתקשרות עם בכירים בפייסבוק בישראל. כעבור כמה שעות נחסם החשבון של דורי בן ישראל - מנהל בלוג "המזבלה" - שעומד מאחורי האתר. בפייסבוק הסבירו למה הוא נחסם: "אין לפרסם מידע אישי של אנשים אחרים ללא הסכמתם"

  המאבק של גולשים נגד פייסבוק עולה מדרגה: דורי בן ישראל, מנהל בלוג "המזבלה", נחסם בפייסבוק ל-30 ימים, לאחר שהעלה לאוויר אתר ובו פרטי ההתקשרות של בכירי פייסבוק בישראל ובעולם. בפייסבוק מיהרו גם למחוק כל אזכור לאתר ואם תרצו לשתף אותו בפוסט או אפילו במסנג'ר - תקבלו הודעה שהתוכן "לא בטוח".

   

  בן ישראל פירט בפוסט ארוך בפייסבוק, שנמחק כעבור כמה שעות, את הסיבות לפרסום האתר. "לראשונה מרכז שרות לפייסבוק המנוהל בהתנדבות על ידי אזרחים הדואגים לחברה בה אנו חיים. בין הפעילויות הסרת פרופילים של ילדים שנפטרו כדי שהוריהם לא יצטרכו לשמור על החשבון שהרשת "החברתית" מסרבת לסגור", נכתב.

   

  מתוך האתר Contact Facebook ()
  מתוך האתר Contact Facebook

   

  באתר עצמו, המזכיר את העיצוב של פייסבוק, הודגש כי "אתר Contact Facebook אינו שייך או מופעל על ידי פייסבוק. האתר הוקם על ידי זרוע ביצועית בשם Bridges Will Burn מיסודם של קבוצת אנשי קריאייטיב ואסטרטגיה שמאסו במונופולים ותאגידי ענק שמסרבים לקבל אחריות. מטרת התנועה היא לגשר על הפערים האדירים בין חברות ענק כמו פייסבוק וגוגל, לצרכני הקצה שלהן, כאלו שאין ביכולתם לעשות דבר אל מול תאגידי הענק. אנו פועלים בארץ ובעולם, בדיגיטל ובשטח, בכדי לייצר קמפיינים ועזרים, מבוססי קריאייטיב ואסטרטגיה לטובת כלל הציבור".

   

  עוד נכתב באתר כי "חברת פייסבוק ותאגידי ענק דומים פועלים בצורה אלימה ודורסנית בכדי להשתיק קולות מחאה כנגדם, הן ברמה משפטית והן ברמה של צנזורה, מחיקת סטטוסים ושיטות נוספות ובלתי אתיות וספק חוקיות. לפיכך מודל הפעילות של האתר עובד בצורה פשוטה. ככל שפייסבוק או כל חברה אחרת מטעמה תנסה לפגום בפעילותו, אנו נעלה שלב בפעילותנו".

   

  אי אפשר לשתף את הלינק לאתר
  אי אפשר לשתף את הלינק לאתר

  הודעת החסימה לדורי בן-ישראל
  הודעת החסימה לדורי בן-ישראל

   

  המידע עצמו, מסבירים באתר, נלקח מהרשת. "כל המידע באתר מוגש לתועלת הציבור וללא מטרות רווח. מידע אודות יצירת קשר עם פייסבוק, לרבות מספרי טלפון, כתובות, אימיילים ועוד, כולו מבוסס על היגיון בריא וניסיון מקצועי, מידענות ברשת וליקוט מידע שקיים ברשת האינטרנט, לרבות בפייסבוק עצמה, לינקדאין, טוויטר ועוד לכדי ריכוז במקום אחד", נכתב.

   

  באתר עצמו יש מידע שימושי כמו בקשת מידע אישי מפייסבוק והורדת גיבוי של תוכן ופרסומים, מדריך להגשת בקשה לחשבון מונצח או הסרת פרופיל של אדם שנפטר, מחיקת פרופיל פייסבוק לצמיתות ועוד.

   

  מפייסבוק נמסר בתגובה: "כדי לשמור על סביבה פתוחה ובטוחה בפייסבוק, פיתחנו אוסף כללי קהילה גלובלי שמתאר מה מותר ואסור בשירות שלנו. כל אדם יכול לדווח לנו על תוכן שלדעתו מנוגד לכללי הקהילה שלנו. התוכן יטופל ללא תלות במספר הפעמים שדווח או זהות המדווח. אם התוכן מפר את כללי הקהילה שלנו, הוא יוסר מפייסבוק".

   

  עוד נמסר כי כללי הקהילה של פייסבוק מציינים בבירור: "אין לפרסם מידע אישי של אנשים אחרים ללא הסכמתם. לפיכך, אם אנו מקבלים דיווח לגבי תוכן אשר מפרט מספרי טלפון אישיים וכתובות מייל של אנשים (ללא הסכמתם), ללא תלות בהיותם עובדי פייסבוק או לא, אנו נסיר תוכן זה. תוצאות הפרת כללי הקהילה משתנות בהתאם לחומרת ההפרה וההיסטוריה של אדם בפייסבוק. לדוגמה, אנחנו עשויים להזהיר מישהו לגבי הפרה ראשונה, אך אם נמשיך לראות הפרות נוספות אנו עשויים להגביל את יכולתו לפרסם פוסטים בפייסבוק או לאסור עליו שימוש בפייסבוק".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים