שתף קטע נבחר

נתניהו תוקף את לפיד בעקבות פרשת גטאס: "הוא איש שמאל"

בעקבות הפרשה, שבה חשוד ח"כ מהרשימה המשותפת בהברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים, תקף ראש הממשלה את יו"ר יש עתיד. לטענת נתניהו, לפיד הורה לחברי מפלגתו לא לחתום על הבקשה לדיון להדיח את גטאס מהכנסת. יש עתיד בתגובה: "גם לבנט, ליברמן, יעלון ואיזנקוט קראתם שמאל"

 

 

ראש הממשלה נגד יו"ר יש עתיד: בפתח ישיבת סיעת הליכוד אחר הצהריים (ב') התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרשה, שבה חשוד ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) בהברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים בכלא ותקף את יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד.

 

"שמעתי שיאיר לפיד הורה לחברי מפלגתו לא לחתום על המסמך הקורא לקיים דיון להליך הדחה של גטאס מהכנסת", טען נתניהו. "זה לא מפתיע אותי. זה מאכזב. זה לא מפתיע כי מדובר באיש שמאל שעומד בראש מפלגת שמאל".

 

נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, היום: "לפיד מוביל מפלגת שמאל" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, היום: "לפיד מוביל מפלגת שמאל"(צילום: גיל יוחנן)

יש לציין כי לפיד אמר שלא יחתום על מסמך איסוף החתימות לקיום הדיון בכנסת ולא הנחה את הח"כים מה לעשות. נתניהו המשיך ואמר כי "לפיד מנסה להסוות את העמדה הפשוטה הזאת, אבל האמת הפשוטה שיאיר לפיד מוביל מפלגת שמאל וכעת זה נחשף בפני כל. אני מקווה שהוא ישנה את דעתו, אבל הציבור בוודאי כבר יקבע את דעתו".

 

על החשדות נגד גטאס אמר נתניהו: "אני חושב שהדבר מחייב חקירה מעמיקה. אם החשד יתברר כנכון, הרי שמדובר בעבירה חמורה ביותר נגד ביטחון המדינה ונגד ביטחון אזרחי המדינה. מי שפוגע בביטחון מדינת ישראל צריך להיענש בחומרה ומי שמזדהה עם אלה שרוצים להשמיד את מדינת ישראל - מקומו לא בכנסת ישראל".

 

מיש עתיד נמסר בתגובה לדברי נתניהו: "נו באמת, אולי די כבר עם הטריק המשומש הזה? קודם קראתם לבנט שמאל ואז לליברמן שמאל, ואז לבוגי יעלון שמאל, ואז לרמטכ"ל איזנקוט שמאל. עכשיו ללפיד שמאל? אולי די כבר עם אותו הטריק. כל פעם שראש הממשלה ושריו לא מסוגלים להתמודד עם המציאות, הם פונים לאותו טריק מטופש ועלוב. ההבדל היחיד בין ההצעה שלהם לשלנו, זה שההצעה שלהם תשלח את באסל גטאס לטייל בעולם ותוציא אותו גיבור, בעוד שאנחנו מובילים מהלך שישלח אותו לכלא כמו שראוי לו".

 

באסל גטאס. לפיד: "הפעלת חוק ההדחה - מהלך אידיוטי" (צילום: דוברות בל"ד ) (צילום: דוברות בל
באסל גטאס. לפיד: "הפעלת חוק ההדחה - מהלך אידיוטי"(צילום: דוברות בל"ד )

מוקדם יו"ר התייחס לפיד לפרשת גטאס בישיבת סיעת יש עתיד. "אם החשדות נגד ח"כ גטאס נכונים, צריך להשעות אותו מכנסת ישראל", אמר והוסיף: "כדי לזרז זאת פניתי היום ליועץ המשפטי לממשלה שיפעל מיידית להסרת חסינותו של גטאס".

 

לאחר מכן תקף לפיד: "אני מבין שהיה ניסיון להפעיל גם את חוק ההדחה. תסלחו לי, אבל זה מהלך אידיוטי. ככה לא נלחמים במי שמסייע לטרור. זה ייקח שלוש שנים של הליכים משפטיים ויתקע כל הליך אחר. אם גטאס עשה מה שחושדים שעשה, הוא בוגד עלוב שצריך לשבת בבית סוהר - לא לטייל בשנים הקרובות בעולם ולספר שרודפים אותו פוליטית".

 

תמיכה בחוק ההדחה שמוביל השר זאב אלקין הגיעה מכיוון סיעת ש"ס, שמסרה: "ח"כ באסל גאטס חצה את כל הקווים האדומים. נבחר ציבור שמבריח מכשירים סלולריים לאסירים ביטחוניים, שעלולים לשמש לתכנון והוצאתם לפועל של פיגועים, אינו יכול להיות חבר בכנסת ישראל".

 

פרט לכך מתח לפיד ביקורת על הקיצוץ הרוחבי של 1.2 מיליארד שקל שאישרה אתמול הממשלה ואמר: "הממשלה הזו שכחה את אזרחיה. הייתי אתמול בלילה בעפולה, מאות אנשים. אנשים טובים, ישראלים טובים שאכפת להם מהמדינה שלהם ולא מבינים למה שכחו אותם. למה שכחו את החינוך של הילדים שלהם, ואת הבריאות של ההורים שלהם? למה הממשלה שכחה שהם קיימים וכל מה שהיא זוכרת זה איך לסדר קומבינות פוליטיות?

 

 

"​אני מסתכל על הממשלה הזו. אני מכיר את האנשים שם. מה קרה להם? מה קרה לאחריות? מה קרה לערבות הדדית? מה קרה לנדיבות? מה גרם להם לשכוח? ​למה הם כן מצאו כסף אתמול? שני מיליון שקל תמיכה בקברי אבות".

 

על ראש הממשלה נתניהו אמר לפיד: "הוא הצביע בעד קיצוץ של 32 מיליון שקל. מיליוני שקלים בביטחון פנים, במאבטחי גני ילדים, בשוטרים, במג"בניקים, ועוד 27 מיליון שקל במשרד הרווחה, בעובדים סוציאליים, בקצבאות זקנה וקצבאות נכים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, גיל יוחנן
נתניהו נגד לפיד
צילום: אוהד צויגנברג, גיל יוחנן
מומלצים