שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה טענה: ח"כ גטאס לא עונה לטלפונים, דוברו: "אנחנו בקשר איתם מהבוקר"
  פרסום ראשון: במהלך היום ניסו החוקרים לתאם מועד עם הח"כ החשוד בהברחת טלפונים סלולריים למחבלים כלואים. במשטרה טענו שהוא ויועציו כיבו את הניידים. אחרי הפרסום נוצר קשר, וגטאס ייחקר מחר בלהב 433. השיב דוברו של גטאס: "לא ירדנו למחתרת. חבר הכנסת יתייצב לחקירה"

   

  ח"כ באסל גטאס (צילום: דוברות בל"ד ) (צילום: דוברות בל
  ח"כ באסל גטאס(צילום: דוברות בל"ד )

  לאן נעלם באסל גטאס ? זו השאלה ששאלו חוקרי המשטרה שביקשו לזמן לחקירה את חבר הכנסת מהרשימה המשותפת בשל החשד שהבריח טלפונים סלולריים למחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. הבוקר (ב') התקבל אישור לחקור אותו, ול-ynet נודע שהמשטרה ניסתה להשיג אותו כדי לתאם עמו מועד, אך הוא, יועציו וסביבתו הקרובה כיבו את המכשירים הסלולריים. לטענת המשטרה הוא התחמק מחקירה. רק בערב, אחרי הפרסום, נוצר קשר עם ח"כ גטאס והוא זומן לחקירה מחר במשרדי להב 433.  

   

  מנגד מתעקש עו"ד חאלד תיתי, דוברו של ח"כ גטאס: "לא ירדנו למחתרת. אלה דברי שווא. היינו בקשר עם המשטרה מהבוקר לצורך תיאום מועד. ח"כ גטאס יתיצב לחקירה".

   

  בדרך כלל, המשטרה מבצעת במקרים כאלה איכון סלולרי והאזנות כדי לאתר את החשוד. עם זאת, במקרה של גטאס זה לא אפשרי בשל חסינותו כחבר כנסת.

   

  השר ארדן על גטאס: "היינו ערוכים"    (צלם: אורי דוידוביץ)

  השר ארדן על גטאס: "היינו ערוכים"    (צלם: אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בחיפוש שנעשה לאחר פגישות בין גטאס לבין אסירים ביטחוניים, נמצאו אצל וליד דקה, חבר בחולייה שחטפה ורצחה את החייל משה תמם ז"ל ב-1984, ואצל האסיר באסל בזרה 12 טלפונים ניידים וכן מכתבים קטנים החשודים כמסרים מוצפנים, ובעקבות זאת עלה חשד כי גטאס הבריח את הטלפונים לאסירים הביטחוניים. כבר כשהגיע לכלא חבר הכנסת היה נתון תחת מעקב, זאת בשל מידע שהגיע שמחטיבת המודיעין בשב"ס לפיו הוא מתכוון להבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים.

   

  במסגרת תפקידו מורשה גטאס לבקר אסירים פלסטינים הכלואים בישראל. על פי המידע שהתקבל מחטיבת המודיעין של השב"ס, הוא ניצל זאת ולא עבר בידוק כשהגיע לבקר את דקה ובזרה. בעקבות תפיסת הניידים עוכב ח"כ גטאס מחוץ לכלא על ידי המשטרה וזומן לחקירה, שטרם התקיימה. גטאס הוא בן דודו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה, שנחשד בריגול ובסיוע לחיזבאללה,

  ונמלט מהמדינה.

   

  השר זאב אלקין פנה לחברי הכנסת וביקש מהם לתמוך בהדחתו של ח"כ גטאס מהכנסת במסגרת חוק ההדחה שאושר הקיץ. "ההליך הפלילי ייקח הרבה מאוד זמן", אמר אלקין, "אין שום סיבה שבעולם שהוא ימשיך כל הזמן הזה לכהן בכנסת, לקבל משכורת על חשבון הציבור ולנצל את חסינותו ומעמדו לתמיכה בטרור. בואו נשים לזה קץ".

   

  יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, מסר בתגובה: "החשדות נגד ח"כ באסל גאטס בתקשורת חמורים מאוד ולכן צריכים להתברר בחקירה ולא בבית משפט שדה של חברי כנסת. חזקת החפות קיימת לכל אדם עד שהוכחה אשמתו, ולכן הניסיון לגזור את דינו של גאטס הוא אסור. אנחנו מוקיעים את הניסיון הציני והמכוער לנצל את המצב למסע הסתה נגד כלל הציבור הערבי ולניסיון לפגוע בזכויות והחסינות של כלל חברי כנסת. אנחנו מנהלים מאבק צודק בדרכים דמוקרטיות וחוקיות וכך נמשיך לעשות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים