שתף קטע נבחר

אנדי רם: "נולדתי להיות כדורגלן, רק שאבא שלי משך אותי באוזן לטניס"

חושף את הקשר עם מיץ' גולדהאר, לא מרגיש בטוח להגיע למגרשים ולא מרחם על הפועל ת"א. אנדי רם (סליחה, הקפטן אנדי רם), גילה את עצמו מחדש בדוקו-ריאליטי המצליח "גולסטאר מקסיקו" ("אפילו אחרי הזכייה בווימבלדון לא קיבלתי כל כך הרבה תגובות") ובטוח שעם שייע פייגנבוים כמאמן טניס, הוא היה מגיע הרבה יותר רחוק

"ההצלחה בספורט הישראלי היא כזאת שמושגת באמצעות 'פוקסים'. מעט מאוד הצלחות מערכתיות, ורק ניצוצות של כוכבים בודדים. תמיד היו לנו אריק זאבי, גל פרידמן, אנדיוני, דודי סלע, מיקי חליקה או איתן אורבך, מקל או כספי, בניון, רביבו או ברקוביץ'".

 

"אבל המדינה כמעט בת 70, וניתן לספור בשתי ידיים ספורטאים שהצליחו ברמות הבינלאומיות. מבחינתי זה המדד, לא אלוף ישראל בג'ודו שעושה איפון בהדר יוסף, אלא אחד שמצליח בפסגות העולמיות".

 

אנדי רם והיורשים (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אנדי רם והיורשים(צילום: עוז מועלם)
 

 

המונולוג הנ"ל שייך לאנדי רם, שאחרי קריירה עשירה כטניסאי, נבחר לקפטן קבוצת הכדורגל של "גולסטאר מקסיקו", הדוקו־ריאליטי המצליח שמשודר ב-3 HOT (ראשון עד רביעי - 20.15) וחינם ב-HOT VOD.

 

רם נחשב לאחד מחבריו הקרובים של בעלי מכבי ת"א, מיץ' גולדהאר, ולאחרונה אף שהה במחיצתו מספר ימים בקנדה. "גולדהאר ואני בקשר טוב. הוא אחד שאוהב טניס, אני משחק איתו בקנדה", מספר רם. "יכול להיות שמיץ' יהרוג אותי עכשיו, כי הוא לא אוהב להופיע בתקשורת הישראלית, אבל תדע שהוא בטירוף על מכבי ת"א".

 

רם בנבחרת "גולסטאר מקסיקו" (צילום: עוז מועלם)
רם בנבחרת "גולסטאר מקסיקו"

 

נכון להיום זה לא נראה ככה.

"ראינו ביחד איתו ועם ג'ק אנגלידיס בטורונטו את המשחק של מכבי נגד בית"ר ירושלים, שהשוו בדקה האחרונה. אתה לא מאמין כמה הוא לוקח ללב וחי את הקבוצה. הוא היה עצבני אש אחרי המשחק הזה. אצלו הכל מכבי, גם במשרדים וגם בבית. הוא כל הזמן מתקשר לארץ. אגב, הבן שלי אלון משחק בילדים של מכבי ת"א, וזה גומר אותי. אמרתי לגולדהאר שאני גמור מזה שיש לי בן אוהד מכבי. זה הוויתור הכי גדול בחיים שלי. נויה שלי בגן, היא תהיה באופנה, היא תמיד תהיה מה שאבא שלה יגיד לה".

 

למה גולדהאר לא מתאמץ להגיע?

"כי יש לו עכשיו פרויקטים ענקיים. אני יכול להעביר מסר לאוהדי מכבי שלא ידאגו, גולדהאר בטירוף להצליח. הוא מחפש מנכ"ל איכותי מאוד ומקיים ראיונות אישיים, וגם רוצה לבנות אצטדיון".

 

חבר קרוב. גולדהאר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
חבר קרוב. גולדהאר(צילום: ראובן שוורץ)

 

מה דעתו על התפקוד של ג'ורדי קרויף?

"אני לא יודע מה יהיה איתו, הוא לא משתף אותי עד כדי כך".

 

רם, שהפך בשבועות האחרונים לכוכב של הדוקו־ריאליטי "גולסטאר מקסיקו", לא שוכח לרגע את קבוצתו האהודה בית"ר ירושלים. "בשנה שעברה היה תענוג, העונה המצב מבאס. ראיתי את המשחק האחרון בטלוויזיה, היציע המזרחי היה ריק. העונשים האלו נמאסו – בכלל כל מה שקורה עם בית"ר עצוב לי. לא הייתי בהרבה משחקים השנה. הגעתי עם חבר שהוא אוהד מכבי חיפה למשחק בסמי עופר וישבנו ביציע הכבוד. כשכבשנו שערים קפצתי ליד יעקב שחר, שכחתי שהזמינו אותי מחיפה".

 

ומה בקשר לאלי טביב?

"אני לא יכול לכעוס על בעלים שנותן, והוא גם מבואס ממה שהאוהדים עושים. אני לא יכול גם לשכוח שאף אחד לא רצה את בית"ר והוא לקח אותה. יש לו אג'נדה ניהולית משלו".

 

"מאוד אוהב אותו". בן שמעון (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"מאוד אוהב אותו". בן שמעון(צילום: אוהד צויגנברג)

 

איך רן בן־שמעון?

"מאוד אוהב אותו ומאוד מאוכזב שצועקים לו 'תתפטר'. עולם הכדורגל כפוי טובה".

 

מה עושים עם הגזענות?

"זה לא רק בבית"ר, אלא גם במכבי והפועל ת"א. מפחיד שכולם רבים עם כולם, ורק אחרי שמתפוצץ מטוס כל האוהדים והקבוצות מתאחדים. אחת הסיבות שאני כמעט לא מגיע למגרשים היא בגלל האלימות והגזענות. עדיף לי לקחת את הילדים למשחקים בברצלונה".

 

כאוהד בית"ר, מה אתה חושב על ההתפרקות של הפועל ת"א?

"אין בי שמחה לאיד. אני אמנם לא לובש אדום בחיים שלי, מגיל אפס, כי זה משהו מפגר שיש לי. אמונה טפלה. כשהחברה שנתנה לי חסות סיפקה לי ביגוד אדום, חילקתי את זה לאנשים אחרים".

 

פספס קריירה של כדורגלן? רם על מגרש הטניס (צילום: פוטו גדי, באדיבות איגוד הטניס) (צילום: פוטו גדי, באדיבות איגוד הטניס)
פספס קריירה של כדורגלן? רם על מגרש הטניס(צילום: פוטו גדי, באדיבות איגוד הטניס)

 

אתה מצליח להבין מה קרה שם?

"לא ברור, זה הזוי. אין לי הסבר איך איש עסקים כמו אמיר כבירי לקח עסק כזה ולא בדק דברים. איך הוא השקיע מיליונים בלי לבדוק. פשוט לא נתפס לי. אני לא שמח שהם מתפרקים אבל גם לא עצוב, כי זה לא מעניין אותי. העיקר שבית"ר יצליחו, לא אכפת לי מהאחרים. ותבין, כולם חברים שלי: גולדהאר, אלונה, שחר. אני נהנה וכואב רק עם בית"ר, ולמען האמת שמח בהצלחה של הפועל באר־שבע באירופה. אל תשכח שאשתי באר־שבעית. אה כן, וגם ההצלחה של ערן זהבי מטריפה אותי".

 

כלומר?

"הוא הדוגמה שלי לאיך למקסם קריירה. זהבי הוא סיפור מדהים. אדם שהתחיל ברמת־השרון והצליח בכל מקום בזכות עבודה קשה. כיף לשמוע על מקצוענים כאלו, הוא המודל החינוכי לילדים. גם יוסי בניון שתמיד אהבתי כספורטאי".

 

טניס בישראל. יש כזה דבר?

"אני לא אוהב שאומרים שאין טניס בארץ. אחרי עמוס מנסדורף אמרו שנגמר הטניס, אני גדלתי תחת האווירה הזו ובסוף הגענו לחצי גמר הדייויס. יש את ישי עוליאל ועוד שחקנים צעירים ומוכשרים. אין לנו בסיס רוחבי כמו בצרפת, ספרד או ארה"ב, אבל אני משוכנע שיהיו עוד כוכבים כמו דודי סלע או נועם אוקון".

 

"שמח בהצלחה של ב"ש באירופה" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"שמח בהצלחה של ב"ש באירופה"(צילום: רויטרס)

 

רם חווה בימים האחרונים חשיפה בעלת רייטינג גבוה יותר מאשר הקריירה בטניס בעקבות ההשתתפות בדוקו־ריאליטי. "לא ציפיתי לגודל ולעוצמה של התגובות כמו שקיבלתי בעקבות "גולסטאר מקסיקו". תבין שלא ראיתי

 מעולם פרק של התוכנית. ירון ליכטנשטיין אמר לי: 'תסתכל כמה פרקים ותבין מה קורה', אבל בחרתי לנסוע למקסיקו ולחוות הכל ספונטנית. עכשיו אני יושב עם הילדים שלי ורואה את עצמי על המסך, והם צוחקים ונהנים. ילדים צועקים לי ברחוב: 'הנה הקפטן התותח של גולסטאר'. אפילו אחרי הזכייה בווימבלדון לא קיבלתי כל כך הרבה תגובות. אולי פשוט הייתי צריך לוותר על הקריירה ולהגיע ישירות לגולסטאר".

 

אחד הקטעים המרגשים - אם לא ה־מרגש - היה שפרצת בבכי כשסיפרת על אביך.

"לא האמנתי שאני יכול להתפרק ככה מול כולם. כל ההפקה בכתה איתי, וזה המסר הכי חשוב שלי מגולסטאר: חבקו את אבא שלכם כל עוד הוא לידכם. אתה לא מבין, מלא אנשים הלכו לחבק את אבא שלהם, חזרתי לארץ וקיבלתי תגובות מטורפות. שמעתי שאנשים הזמינו כרטיסי טיסה עם אבא שלהם".

 

איך הגעת לשם?

"הציעו לי כבר כמה פעמים להשתתף וסירבתי, גם כי הייתי שחקן פעיל וגם בגלל הסטארט־אפ שלי. העונה במקסיקו כבר הייתי מוכן, וכדורגל תמיד הדליק אותי".

 

"יכול להעביר מסר לאוהדי מכבי: שלא ידאגו". רם (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
"יכול להעביר מסר לאוהדי מכבי: שלא ידאגו". רם(צילום: עוז מועלם)

 

אז אולי פיספסת קריירה של כדורגלן?

"נולדתי להיות כדורגלן, רק שאבא שלי משך אותי באוזן לטניס. ברור לי שאם הייתי כדורגלן, הייתי זוכה בתארים - אפילו מגיע לאירופה".

 

באיזה תפקיד?

"קשר, עושה משחק. הכי קל להגיד מסי או רונאלדו, אבל אני יותר לכיוון של אינייסטה. ואם תחזיר אותי לימק"א, אז סמי מלכה. אני עולה בטירוף למגרש. בטניס הייתה לי קבוצה קטנה, אני ויוני ארליך. פתאום פה בתוכנית יש דינמיקה מטורפת, חדר הלבשה, חולצות עם השם – מדהים. שייע פייגנבוים משגע אותנו. אם הוא היה המאמן שלי בטניס, הייתי מגיע הרבה יותר רחוק".

 

תגיד, איך בכלל נבחרת לקפטן?

"סיפור מצחיק. הייתי משוכנע שליאור דיין יקבל את התפקיד, אבל ניצחתי במשימה על סרט הקפטן בתחרות לאסו. איציק זוהר היה מת לקבל את זה, אבל כולם פירגנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים