שתף קטע נבחר

גטאס על האפשרות שחסינותו תוסר: "התוצאה ידועה מראש"

אחר הצהריים תקיים ועדת הכנסת דיון והצבעה אם להסיר את חסינות של חבר הכנסת שהודה שהעביר מעטפות לאסירים ביטחוניים, אך לא ידע בתוכן היו טלפונים סלולריים. גטאס הודיע ליו"ר ועדת הכנסת כי אין בכוונתו להתייצב לדיון: "זה דיון פוליטי, רומסים את הזכויות שלי"

ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) הודיע בצהריים (ד') כי אין בכוונתו להתייצב לדיון ועדת הכנסת שתחליט היום אם להסיר את חסינותו בעקבות חקירתו בחשד להברחת טלפונים סלולריים לאסירים: "היום שיתקיים היום הוא דיון פוליטי שתוצאותיו ידועות מראש", אמר גטאס במכתב ששיגר ליו"ר ועדת הכנסת יואב קיש (הליכוד) וליועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון.

הטלפונים שגטאס לפי החשד העביר ()
הטלפונים שגטאס לפי החשד העביר

ח"כ גטאס ()
ח"כ גטאס

 

המכתב של ח"כ גטאס ()
המכתב של ח"כ גטאס

גטאס המשיך וכתב כי "מתחילת הפרשה, המשטרה והרשויות אכיפת החוק רומסות את זכויותיי ומונעת ממני ניהול הליך הוגן ומכובד על-ידד הדלפת פרטים מהחקירה ומשם זה משיך במסע רדיפה. גם לאחר שהתייצבתי לחקירה ועניתי על כל השאלות של החוקרים, המשיכה המשטרה לנהל את הפרשה דרך כלי התקשורת תוך פגיעה בכבודי ובזכותי להליך הוגן".

 

גטאס סיכם וכתב כי "ללא קשר לתוכן בקשת היועמ"ש לקיים את הדיון, ואינני מקבל את עמדתו, אני לא אתייצב לדיון. אין בהודעה זו משום ויתור על כל זכות העומדת לי כח"כ, לרבות חסינות, בכל עת ובכל שלב".

 

קיש מסר הבוקר כי הדיון בוועדת הכנסת מתקיים בהתאם לבקשתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. אם הוועדה תאשר את הסרת החסינות, למשטרה תינתן האפשרות לעצור את ח"כ גטאס. "אקיים דיון ענייני ולא מתלהם. המשמעויות כבדות ונתייחס לכך בהתאם", אמר קיש. הדיון בוועדה יתקיים יממה לאחר שהיא אישרה - כפי שפורסם לראשונה ב-ynet - את יוזמתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, לאסור ביקורי ח"כים אצל אסירים ביטחוניים.

 

היועץ מנדלבליט שיגר הבוקר מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובו ביקש לדון בבקשה בדחיפות. "ח"כ גטאס תועד בווידאו מעביר ניירות לאסיר ואליד דקה (השפוט למאסר עולם בגין רצח החייל משה תמם ז"ל) ובמקרה אחר תועד מעביר ארבע מעטפות לאסיר אחר", כתב היועמ"ש.

 

הוא הוסיף וכתב כי "לאחר שהעביר את המעטפות ערכו הסוהרים חיפוש על גופו של האסיר ומצאו בתוך המעטפות 12 מכשירי טלפון סלולריים, 16 כרטיסי סים, שני מטענים לטלפונים ואוזנייה".

 

לדברי מנדלבליט, גטאס הכחיש בחקירתו כי הכניס דבר מה כדי למסור אותו לאסירים. רק לאחר שהוצג לו סרטון הווידאו, אישר גטאס כי ביצע את ההעברה, אך לא היה מודע לכך שהיו במעטפות טלפונים וציוד נלווה. גטאס, לטענת היועמ"ש, אישר כי העביר ניירות לדקה תוך שהיה מודע שהדבר אסור לפי נהלי שב"ס, אך סייג ואמר כי הניירות הכילו "חומר פוליטי" של בל"ד.

 

אם ועדת הכנסת תסיר את החסינות, ניתן יהיה באופן מיידי לבצע חיפוש, אם המשטרה תרצה, על גופו, בביתו ובחפציו וכן לזמן אותו לחקירה ללא תיאום וללא הסכמתו. לגטאס תינתן יממה להודיע שהוא מוותר על חסינותו ואם לא יעשה זאת, מליאת הכנסת תתכנס מחר בבוקר ותאשר את המהלך ואז המשטרה תוכל לעצור את גטאס אם תחליט לעשות זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ באסל גטאס
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים