שתף קטע נבחר

פינוי חלב הושלם: "העיר נקייה ממורדים"

הצבא הסורי הכריז על השלמת פינוי העיר ממורדים ובני משפחותיהם, בסופה של לחימה עזה שנמשכה ארבע שנים: "מציעים לחמושים ללמוד את הלקח"

 

צבא סוריה הכריז הערב (יום ה') על השלמת פינוי העיר חלב ממורדים. "הביטחון חזר לעיר", נאמר בהודעה החגיגית. "הצבא שוב קורא למי שנושא נשק ללמוד את הלקח ולנטוש את הנשק כיוון שהמאבק נגד הטרור נמשך עד לשחרור הגרגר האחרון של אדמת המולדת".

 

סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה דיווחה כי "הטרוריסטים ומשפחותיהם" פונו מהשכונות המזרחיות שבהם שלטו עד לאחרונה, וכי כעת העיר "נקייה" מנשק ומחמושים.

אחרוני המפונים, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אחרוני המפונים, היום(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחו על תהלוכות שמחה המוניות של אנשים אחרי ההודעה של הצבא הסורי. הפעמונים צלצלו בכנסיות, ובמסגדים נשמעו קריאות "אללה אכבר". "סוריה ניצחה על אפם וחמתם של האויבים", אמרה סורית מאושרת בחלב. "העם בחלב עמד איתן והיום ניצוץ הניצחון נמצא בכל העיר".

 

אזרח אחר סיפר: "אנחנו שמחים מאוד. אינשאללה שמה שהיה בחלב יהיה בכל סוריה". בערוץ אל-איחבאריה שידרו חגיגות של חיילים בצבא סוריה שצעקו: "ברוח ובדם נפדה אותך חלב". אחד מהחיילים אמר: "שחררנו את חלב ואנחנו נשחרר גם את אידליב וגם את דרעא וכל מקום שיש בו טרור. אנחנו באים".

זיקוקים בשמי חלב הערב ()
זיקוקים בשמי חלב הערב
 

"לא נשקוט עד שחלב תחזור אלינו בטוחה". משפט של אסד מ-2014 שאותו פרסמה הערב לשכת הנשיאות ()
"לא נשקוט עד שחלב תחזור אלינו בטוחה". משפט של אסד מ-2014 שאותו פרסמה הערב לשכת הנשיאות

 

כוחותיו של בשאר אסד טענו כבר אמש כי השלימו את ההשתלטות על העיר כולה, אך כוחות המורדים ואנשי האו"ם הכחישו את הדיווח. פרחאן האק, דובר מטעם האו"ם, אמר הערב כי יותר מ-34 אלף בני אדם פונו מהעיר מאז 15 בדצמבר. פינוי מזרח העיר ממורדים התבצע תחת שלג כבד שלא נראה כמותו ב-25 השנים האחרונות. כעת, אחרי ארבע שנות לחימה עזה, שבה העיר לשליטה מלאה של אסד.

 

היום המשיכו המטוסים הטורקיים לתקוף בעיר אל-באב שבמחוז חלב, שבה שולט דאעש. בתקיפות נהרגו לפחות 47 בני אדם. לפי מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם דאעש איבד 19 מלוחמיו בקרבות מול כוחות המורדים שנתמכים בידי טורקיה. לפי מרכז המעקב, בימים האחרונים הגבירה טורקיה את הלחימה על העיר אחרי שקיבלה "אור ירוק" מרוסיה ואיראן להשתלט עליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים