שתף קטע נבחר

פוטר בכיר בנציבות המדינה: "רדיפת עובד אמיץ"

אסף רוזנברג, הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, יפוטר בכפוף לשימוע. בכירים בנציבות: "פוטר בשל מאבקו נגד מינוי יועצת לרה"מ, שהעלילה על מתלוננת בעבירת מין". הנציבות מגיבה: "טענות מופרכות והזויות"

נציב שירות המדינה משה דיין החליט לפטר את הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה אסף רוזנברג, בכפוף לשימוע. בכירים בנציבות טענו הערב (יום א') שההחלטה לפטר את רוזנברג נפלה בשל מאבקו נגד מינויה של רבקה פאלוך ליועצת בלשכת ראש הממשלה.

 

דיין שלח הבוקר מכתב לרוזנברג ובו הודיע לו על כוונתו לפטר אותו בכפוף לשימוע. הוא האשים אותו בכשלים באגף ובדרדור המשמעת בשירות המדינה. כמו כן הזכיר סוגיה אישית רגישה שקשורה לרוזנברג.

 

מקורביו של רוזנברג טענו כי מדובר ב"חיסול" שיזמו בכירים, ואמרו כי התקיימו ישיבות רבות שנועדו להוביל לפיטוריו: "לא אהבו את העובדה שרוזנברג נלחם בכולם ולא מאפשר להם לטייח דברים מתחת לשטיח. הוא לא ויתר ועמד על שלו. הוא איש ישר והגון ואדם ששלטון החוק הוא נר לרגליו. אסור לתת לזה יד". פרקליטתו של רוזנברג, עו"ד סיגל פעיל, אמרה כי "מדובר ברדיפה של עובד ציבור אמיץ".

נציב שירות המדינה, משה דיין. החליט לפטר את רוזנברג (צילום: דוברות משרד המשפטים) (צילום: דוברות משרד המשפטים)
נציב שירות המדינה, משה דיין. החליט לפטר את רוזנברג(צילום: דוברות משרד המשפטים)

רוזנברג נחשב לאחד האנשים החזקים בשירות המדינה, ובמשך השנים התעמת עם בכירים רבים בשירות המדינה שלטענתו סרחו. באחרונה יצא נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעקבות החלטתו לאשר את העסקתה של רבקה פאלוך בתור יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים. פאלוך שודרגה מאז ליועצת הכנסת והחקיקה של ראש הממשלה. רוזנברג סבר שמדובר במינוי לא ראוי ואמר כי מבחינה ערכית לא ניתן למנות אדם שבית משפט קבע לגביו שהעליל נגד מתלוננת בעבירת מין.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "לגבי טענת הפיטורים, אין בידינו להתייחס מטעמים מובנים ואין לראות בזה משום אישור או הכחשה של הנטען. לגבי החלק השני, המדובר בטענות מופרכות לחלוטין והזויות, שאינן אלא ספין שקרי. יצוין כי ההחלטות בעניין פאלוך נתקבלו בתאום מלא עם משרד המשפטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משרד המשפטים
נציב שירות המדינה משה דיין. פיטר את רוזנברג
צילום: דוברות משרד המשפטים
מומלצים