שתף קטע נבחר

גטאס התקבל בביתו בממתקים ובשירים: "סיכול ממוקד לח"כ ערבי"

חבר הכנסת שחשוד בהברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים הגיע לביתו בכפר ראמה שבגליל שם קיבלו אותו עשרות בני משפחה ופעילי בל"ד. גטאס ששוהה במעצר בית מתח ביקורת על המשטרה ואמר כי "פעלה בנקמנות וניסתה לייצר דרמה"

 

 

ח"כ באסל גטאס, החשוד בהברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים, הגיע הערב (יום ג') לביתו בכפר ראמה שבגליל, שם ישהה במעצר בית. עשרות בני משפחה, חברים ופעילי בל"ד קיבלו אותו בחגיגה, שירים וממתקים.

 

גטאס אמר כי "הארכת המעצר שלשום הייתה מיותרת. אם הייתה הגינות מינימלית למשטרה, היו צריכים לשחרר אותי כי כל פעולות החקירה הסתיימו לפני כניסת חג המולד. כמובן שהנקמנות והצורך לייצר דרמה, כאילו שיש פה תיק ביטחוני וסיוע לטרור מח"כ ערבי - היצר הזה גבר על כל שכל ישר אפשרי אצל בכירי המשטרה". 

 

"אני רוצה לברך את כולם בברכת חג מולד שמח וראש שנה אזרחית מבורך", הוסיף גטאס. "אני מודה לעם שלי על עמדה טוטאלית ועל כך שידע להבחין שאכן מתבצע סיכול ממוקד פוליטי לח"כ ערבי".

 

על התקופה שבה שהה במעצר אמר ח"כ גטאס: "הייתי חמישה ימים בכלא. זה לא אסון וזה לא סוף העולם - גם לח"כ ערבי. אני שוב מכריז מכאן שלא עשיתי שום עבירה ביטחונית או כזו שמתקרבת לכך, או שמהווה סיכון של ביטחון הציבור. מסרתי את גרסתי במשטרה, עמדתי עליה ואמשיך לעמוד עליה".

 "כל מה שעשיתי וממשיך לעשות למען האסירים נובע מעמדה אנושית, מוסרית ומצפונית. אפילו מה שעשיתי באותו יום נובע מאותם מניעים. אין כלום על הכנסת טלפונים או ציוד תקשורת אחר, או סיכול של בטחון המדינה", סיכם.

 

מוקדם יותר שוחרר ח"כ גטאס למעצר בית של 10 ימים, זאת לאחר שהמשטרה ביקשה 45 ימים - אולם השופט מנחם מזרחי נענה לבקשה באופן חלקי בלבד.

 

החגיגות לאחר שחרורו של גטאס למעצר בית ()
החגיגות לאחר שחרורו של גטאס למעצר בית

על פי סיכום מקדים, עורכי דינו של גטאס ביקשו שייצא להצבעות בכנסת. נציג המשטרה פקד עודד אררה אמר בדיון כי "מעצר הבית יאפשר לו להגיע למליאה בליווי" - והשופט אישר זאת. גטאס ייאלץ לשלם 50 אלף שקל ערבות אישית, ארבעה מפקחים ישמרו עליו בבית וילוו אותו לכנסת. כמו כן, נאסר עליו לצאת מהארץ בששת החודשים הקרובים. גטאס נעצר ביום חמישי אחרי שהוסרה חסינותו, בחשד שהעביר טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים. בהמשך נערך חיפוש בלשכתו ובביתו.

 

 

היום עצרה המשטרה את אחיו של אחד המחבלים שקיבלו מגטאס את הטלפונים הניידים - בחשד שהוא זה שהעביר לח"כ את הטלפונים. יחידה ארצית של משטרת ישראל היא שעצרה את האח, בן 51 מהיישוב זמר.

 

האח טען בשיחה עם ynet לפני כמה ימים כי אחיו לא קיבל טלפונים מגטאס: "זה הסתה, לטענות אין שום בסיס. אחי לא מתקשר אלינו כי אסור לו בגלל שהוא אסיר בטחוני. נכון שגטאס ביקר אותו, אבל הוא לא מסר לו שום דבר". לפי התמונות שהציגה המשטרה, גטאס העביר את הטלפונים לאסירים שאותם פגש - וליד דקה ובאסל ביזרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים