שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סוף לאזהרות: עבירות התנועה ששום שוטר לא יוותר לכם בגללן

  אם עד כה ניתן היה להמיר דו"ח על עבירות תנועה בדו"ח אזהרה - כעת החמירו את הנהלים: חתכתם בין נתיבים? שוחחתם בנייד ללא דיבורית? לא צייתתם לתמרור עצור? מהחודש הבא השוטר כבר לא יוותר לכם

  את רחמיהם של שוטרי התנועה בנוגע למעבר באור אדום או שימוש בטלפון במהלך הנסיעה - לא תוכלו לבקש מ-10 בינואר. כך  הודיע הערב (יום ד') אגף התנועה של המשטרה. במגרת המאבק בתאונות הדרכים החליטו להחמיר את נוהלי האכיפה ולהכביד את העונשים לגבי נהגים עבריינים.

   

  עד כה נהוג היה לאפשר לנהג שביקש זאת - להמיר דו"ח משטרתי בדו"ח אזהרה, שאין עונש בצדו. אך כעת כאמור השינוי יחול לגבי עבירות של נסיעה באור אדום, עקיפות לא חוקיות, אי חגירת חגורות בטיחות, חניה בחניית נכה, העמסת מטען בניגוד לחוק, שימוש בטלפון נייד, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, סטייה מנתיב, תמרור עצור, נהיגה בשוליים ועלייה על אי תנועה מסומן.

  דו"ח על שימוש בטלפון בעת נהיגה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  דו"ח על שימוש בטלפון בעת נהיגה (צילום: shutterstock)

  לגבי עבירות אחרות הוחלט באגף התנועה כי רק נהג בעל ותק של יותר משבע שנות נהיגה ולפחות חמש שנים של עבר תעבורתי נקי ללא הרשעות, דו"חות או אזהרות - יוכל להמיר דו"ח משטרתי בדו"ח אזהרה.

   

  הנחיה נוספת שניתנה היא להפעיל שיקול דעת בכל הנוגע לבקשה למתן דו"ח אזהרה.

   

  השינוי מגיע גם נוכח העלייה המתמדת במספר תאונות הדרכים בשלוש השנים האחרונות עקב עבירות מסכנות חיים ועבירות בריונות (השתוללות בכביש, נסיעה בשוליים, מעבר חד בין נתיבים). זאת גם לאור הנתונים שלפיהם 44 אחוזים מכלל הנהגים שנרשמו נגדם דו"חות אזהרה בשנת 2016 ביצעו עבירה נוספת באותה שנה, לעומת 26 אחוזים של מקבלי דו"ח ברירת משפט. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים