שתף קטע נבחר

השר לשעבר אבי גבאי מצטרף למפלגת העבודה, צפוי להתמודד על תפקיד היו"ר

גבאי: "זו המפלגה היחידה שהיא לטעמי אלטרנטיבה שלטונית אמיתית ולא סינתטית, לשלטון נתניהו". בכירי העבודה בירכו על הצטרפותו: "אדם ראוי"

 

גבאי ויו"ר מפלגת העבודה הרצוג ()
גבאי ויו"ר מפלגת העבודה הרצוג

השר להגנת הסביבה לשעבר, אבי גבאי, הודיע הבוקר (יום ה') על הצטרפותו למפלגת העבודה. גורמים במפלגה העריכו כי גבאי יתמודד על ראשות העבודה.

 

גבאי, שכיהן כשר מטעם כולנו והתפטר אחרי הדחת יעלון ומינוי ליברמן, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ניסיון חיי לימד אותי שהדבר הנכון ביותר לעשות, הוא ללכת עם האמת הפשוטה, השורשית והאמיתית שלך וכשאתה הולך עם האמת שלך, המלאכה הופכת בהירה יותר והיעד ברור יותר. והיעד הוא, כאמור: לתקן.

 

"כן, גם אני יודע שהמפלגה רחוקה מימי השיא שלה, אבל זה בדיוק האתגר, לסייע ולחזק את המפלגה היחידה שהיא לטעמי אלטרנטיבה שלטונית אמיתית ולא סינתטית, לשלטון נתניהו. זה גם בדיוק היתרון של מי שכבר שכחה מה זה להיות מפלגת שלטון.

 

"תרבות השלטון כיום היא אולי הבעיה הגדולה ביותר שלנו וצריכה תיקון גדול שיכול להתבצע רק ממי שתקופה ארוכה לא נמצא בו".

 

גבאי, שכיהן כשר מבלי להיות חבר כנסת, ציין עוד כי "בתקופת חברותי בממשלה, הבנתי שפוליטיקאי נטול כוח פוליטי משל עצמו, משול על פי רוב ליועץ טוב ולא יותר מכך. לכן החלטתי לצאת למסע לתיקונה של מדינת ישראל. עם רצון בלתי נלאה שלי ועם עזרה, סיוע ותמיכה שלכם, אני חושב שזה לחלוטין לא בלתי אפשרי".

 

הרצוג: "לבנות אלטרנטיבה לשלטון" 

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, בירך את גבאי על הצטרפותו לעבודה ואמר: "הצטרפותך היא בשורה חשובה ואני קורא לעוד אנשים טובים וישרים שרוצים בשינוי להצטרף אלינו ולהמשיך לבנות ולהרחיב את האלטרנטיבה היחידה לשלטון".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "שימחת אותנו מאוד. אתה אדם ראוי ביותר, מוכשר ונקי כפיים. טוב שאתה בא לפוליטיקה, עוד יותר טוב שאתה בא אלינו. ברוך הבא!" יחימוביץ' קראה לציבור לנהוג כפי שנהג גבאי ולהתפקד למפלגת העבודה. "אם תתפקדו תקבעו אתם מי יהיו חברי הכנסת של העבודה, ומי יהיה/תהיה יו"ר המפלגה".

 

ח"כ עמיר פרץ, שהודיע על התמודדותו לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, בירך גם הוא על הצטרפותו של גבאי: "אבי גבאי ידידי הוא איש ציבור מהמעלה הראשונה, בעל ערכים, יושרה ואומץ לב. אבי - הצטרפותך למפלגת העבודה היא צעד נכון וחשוב ותחזק אותנו במאבק להחלפת השלטון".

 

ח"כ אראל מרגלית: "אני מברך את אבי גבאי שהצטרף הבוקר למפלגת העבודה. איש אשר במקום לזחול לממשלת נתניהו -ידע לצאת ממנה ולעמוד על עקרונותיו. אלה אנשים שאנו צריכים במפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים