שתף קטע נבחר

ליברמן יכריע: האם להתיר כניסת עובדים מעזה

צה"ל תומך בבקשתם של ראשי הרשויות בעוטף עזה למתן אישורי כניסה לפועלים פלסטינים מהרצועה לטובת עבודה חקלאית ביישוביהם. שר הביטחון, שכבר הביע עמדה חיובית בנושא, נתקל בהתנגדות שב"כ

 

ליברמן בביקור בעוטף עזה ב-2015 (צלום: AP) (צלום: AP)
ליברמן בביקור בעוטף עזה ב-2015(צלום: AP)

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, יידרש להכריע בימים הקרובים האם לקבל את בקשתם של ראשי הרשויות בעוטף עזה להתיר כניסה של מאות, ובהמשך גם אלפים, של עובדים פלסטינים מרצועת עזה לישראל, לטובת עבודה בענפי החקלאות ביישוביהם, כבר בחודשים הקרובים. 

 

על פי ההצעה, הפלסטינים יורשו להיכנס לצורך עבודה ביישובי הנגב המערבי בלבד, כפי שהיה לפני שחמאס תפס את השלטון ברצועה ב-2007. כפי שנחשף ב-ynet, ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, וראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, נפגשו לפני כארבעה חודשים עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, וזה הבטיח לשקול את הנושא בחיוב, כל עוד השקט לאורך הגבול יישמר. מאז הנושא הועבר למנהלת המעברים שבחנה את הבקשה, ובמשרד הביטחון החלו להיערך בנושא.

הפלסטינים יורשו לעבוד? שדות עוטף עזה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
הפלסטינים יורשו לעבוד? שדות עוטף עזה(צילום: בראל אפרים)

צה"ל תומך בבקשה. ליברמן מבקר באוגדת עזה ביולי 2016 (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
צה"ל תומך בבקשה. ליברמן מבקר באוגדת עזה ביולי 2016(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

אך למרות הרצון החיובי, ישנו מכשול - למרות שצה"ל תומך בבקשה, השב"כ התנגד לה בדיונים שנערכו לאחרונה, בטענה כי קיים סיכון שכניסתם של הפלסטינים מהרצועה תשמש לצורכי טרור בשטח ישראל. כעת הדבר הגיע לישורת האחרונה, להכרעת ליברמן.

 

"האינטרס הכלכלי ברצועת עזה הוא אינטרס של ישראל". שוסטר ()
"האינטרס הכלכלי ברצועת עזה הוא אינטרס של ישראל". שוסטר

 

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, מסר בתגובה: "נושא מתן האישורים חשוב מאין כמותו. האינטרס הכלכלי ברצועת עזה הוא אינטרס של ישראל. כניסתם של עובדים מרצועת עזה לשטח ישראל והשתלבותם בעבודות החקלאות בנגב המערבי יסייעו רבות לענפי החקלאות השונים, מצד אחד, ומצד שני גם יסייעו למצב ההומניטרי ברצועת עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
זקוקים לעובדים. שדות העוטף
צילום: בראל אפרים
מומלצים