שתף קטע נבחר

רובוטים חובבי רכילות משוטטים באינטרנט

תוכנה חדשה תאתר את מקור שמועות זדוניות, העלאת קובצי פדופיליה ושאר פלילין

תוכנה חדשה מפעילה סוכנים חכמים לשיטוט באינטרנט כדי לאתר פדופילים, מפיצי שמועות זדוניות, מריצי מניות או מפיצי תצלומים פורנוגרפיים. כך מדווח השבועון הבריטי New Scientist בגיליונו הקרוב.
RumorBot, תוכנה שפיתחה החברה השווייצית Agence Virtuelle, מפעילה 44 סוכנים חכמים לשיטוט בכל מנועי החיפוש, קבוצות הדיון וחדרי צ'ט, בחיפוש אחר מילות מפתח בזמן אמת. זאת, כדי לאתר מקור של מידע על פי ניתוח הזמן והמיקום של כל אזכור.
אם מדובר בגל שמועות, שמיועד להריץ מחירי מניות, או בתצלומים בלתי חוקיים שהועלו לרשת על ידי פדופיל, מפתחי התוכנה טוענים כי היא לא תנוח ולא תשקוט עד שתאתר את מקור המזימה: בקבוצות דיון, במנועי חיפוש או במסדי נתונים.
על פי הדיווח, סוכני Rumorbot מתעדים כל פרסום רלוונטי על פי תוכנו והזמן בו פורסם באינטרנט, וכך מתעדים מפת מרחב-זמן באינטרנט, שמאפשרת לעקוב אחר תזרים שמועה זדונית או פלילית עד למקורה.
"הרעיון הוא לעקוב ולנתח בזמן אמת קבוצות דיון, חדרי צ'ט ורשימות תפוצה", אמר סטפנו פרינו מ-Agence Virtuelle, לכתב New Scientist. פרינו הסביר כי שמונה מיליון דפי אינטרנט חדשים מתפרסמים באינטרנט מדי יום, ולכן, לדעתו, לא ניתן לעקוב את כל המידע שמתפרסם אלא באמצעות Rumorbot. עם זאת, התוכנה אינה יכולה לעקוב אחר תכתובות דואר אלקטרוני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עצור או שאני מלשינה. תוכנת מעקב רובוטית
מומלצים