שתף קטע נבחר

הקבינט מגבש הכבדה על אסירי חמאס: מניעת ביקורים והרעה בתנאי הכליאה

בקבינט המדיני-ביטחוני הוחלט על צעדים אלה כדי ליצור מנוף לחץ להחזרת גופות חיילי צה"ל אורון שאול והדר גולדין ושני הישראלים שנמצאים בשבי חמאס. עוד הוחלט: גופות מחבלים לא יוחזרו אלא ייקברו

 

 

מימין: מנגיסטו, שאול ז"ל וגולדין ז"ל ()
מימין: מנגיסטו, שאול ז"ל וגולדין ז"ל

 

הקבינט המדיני-ביטחוני מגבש שורה של צעדים שנועדו לקדם את השבת גופות חללי צה״ל והאזרחים המוחזקים ברצועת עזה. בין היתר, הוחלט על הכבדת תנאי הכליאה של אסירי החמאס, מניעה וצמצום ביקורי משפחות והחלטה כמדיניות קבועה שגופות מחלבים לא יוחזרו אלא ייקברו בישראל.

 

בדיון בקבינט הציג מתאם שבויים ונעדרים במשרד ראש הממשלה, אל"מ (מיל') ליאור לוטן, סקירה על תמונת המגעים להשבת הגופות של גולדין ושאול והחזרתם של האזרחים אברהם מנגיסטו והישאם א-סייד, שחצו את הגבול לעזה.

 

קודם לכן מתחה משפחת גולדין, שגופת בנה הדר נמצאת בעזה מאז מבצע צוק איתן, ביקורת על מהלכי הממשלה להשבתו והשבת גופת אורון שאול: "החובה המוסרית שלנו כעם ושל צה"ל היא להחזיר החיילים משדה הקרב", נכתב בהודעה שפרסמה משפחת גולדין לקראת הדיון היום. "לצערנו, ראש הממשלה הניף דגל לבן מול חמאס וויתר על השבתם של הדר ואורון הביתה. ממשלת ישראל מפגינה חולשה נוראית מול חמאס. בזמן שהדר

ואורון נמצאים בשבי חמאס, נתניהו משחרר גופות של מחבלים, אסירי חמאס מקבלים תנאי דה-לוקס, והממשלה משלמת את משכורות מחבלי חמאס".

 

לדברי המשפחה, החזרת גופות החיילים היא מעשה הומניטרי. "המדינה מכניסה לרצועת עזה סחורות בהיקפים שאף ממשלה לא ביצעה בעבר. בזמן שמקימים מפעלים להתפלת מים בעזה מדינת ישראל אפילו לא דורשת לקבל מידע על הדר ואורון ולא מנהלת מו"מ להחזרתם. הממשלה הזו מכניסה סחורות לרצועה בהיקפים שאף ממשלה לא הכניסה בעבר. מי שבממשלת ישראל חושב שמדובר בעניין הומניטרי - חייב לדעת שגם הבאת גופות לקבורה זה עניין הומניטרי ודתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים