שתף קטע נבחר

טבח נוסף בברזיל: לפחות 33 נהרגו בקרבות בכלא

ארבעה ימים לאחר ש-60 אסירים נהרגו במהומות בכלא במנאוס, 33 בני אדם נוספים נטבחו בקרב בין כנופיות סמים במתקן כליאה ברוריימה. כלי תקשורת מקומיים דיווחו: "ראשים נערפו, לבבות נעקרו וגופות הושלכו למדורה"

 

בית הכלא שבו אירע הטבח האחרון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בית הכלא שבו אירע הטבח האחרון(צילום: AFP)

מהומת ענק ועשרות הרוגים בקטטה בין כנופיות בכלא בצפון ברזיל - ימים ספורים לאחר מותם של 60 אסירים בתגרה בכלא במדינת אמזונס השכנה. גורמי ביטחון מקומיים מסרו כי לפחות 33 בני אדם נהרגו במתקן הכליאה מונטה קריסטו במדינת המחוז רוריימה. העיתון "אסטדו דה סאו פאולו" דיווח כי ראשיהם של כמה מההרוגים נערפו, לבבותיהם נעקרו, וגופותיהם הושלכו לערימה והובערו באש.

 

שר המשפטים של ברזיל, אלשנדרה מוראלס, העריך כי מדובר באקט של נקמה מצד כנופיית הסמים PCC, שכמה מחבריה הותקפו לפני ארבעה ימים במנאוס, במה שנחשב לטבח הכלא הגדול בשנים האחרונות. הוא הדגיש כי לברזיל שליטה מלאה על בתי הכלא במדינה.

 

גופת אסיר שנהרג במהומות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גופת אסיר שנהרג במהומות(צילום: AFP)

לפחות 93 בני אדם נהרגו השבוע ב-3 קטטות בבתי כלא בברזיל. "המצב הפך ממש מכוער. מדובר בכדור שלג ואין דבר שהממשלה יכולה לעשות כדי לעצור את האלימות בטווח הקצר", אמר רפאל אלסדיפני, מומחה לביטחון פנים מסאו פאולו.

 

"אנחנו משלמים את המחיר על 50 שנות הזנחה מוחלטת של מערכת הענישה בברזיל. רציחות מהסוג הזה הפכו לבלתי נמנעות, כיוון שלמדינה אין שום שליטה על בתי הכלא שלה". קטטת הענק הקודמת ברוריימה אירעה רק בחודש אוקטובר האחרון, אז עמד מניין ההרוגים על 25.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 

 

שתי הכנופיות העומדות בלב המהומות האחרונות הן כנופיית הסמים PCC (פיקוד ההון הראשון), שבסיסה בסאו פאולו והיא נחשבת הגדולה והחזקה בברזיל, וכנופיה מקומית מהעיר מנאוס הידועה בשם "משפחת הצפון". לפי ההערכות, הכנופיה המקומית תוקפת באופן קבוע את יריבתה בשמה של הכנופיה השנייה בגודלה במדינה – CV (הפיקוד האדום) – המבוססת בריו דה ז'נרו.

 

מומחים במדינה טוענים כי הפסקת האש בין CV ל-PCC שנשמרה במשך שנים קרסה בשנה שעברה, ובעקבותיה פרצו קרבות רבים וקטלניים בבתי הסוהר השונים במדינה.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אחד ההרוגים בקטטה
צילום: AFP
מומלצים