שתף קטע נבחר

העדה נגד הח"כ לשעבר אמנון כהן: "פחדתי מאיש העסקים, הוא אמר לי לשכב עם כהן"

אזרחית זרה מסרה עדות, שלפיה פעמיים היא קיימה יחסי מין עם חבר הכנסת לשעבר אמנון כהן, שחשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. לדבריה, היא פחדה מאיש העסקים שהכיר לה את כהן ולא קיבלה כסף עבור שירותיה: "הייתי חרדה לחיי". אלה עיקרי עדותה

 

כהן בבית המשפט, בחודש שעבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כהן בבית המשפט, בחודש שעבר(צילום: מוטי קמחי)

"דניאל אמר שאמנון יבוא לבקר אותנו ושאני צריכה לקיים יחסי מין איתו. נכנסתי לקשר אינטימי עם אמנון כי פחדתי, הייתי חרדה על חיי ועל בריאותי מצד דניאל". בבית המשפט המחוזי בלוד נשמעה עדותה של אזרחית זרה, שמעורבת בפרשת השוחד המיני שקיבל על פי החשד חבר הכנסת לשעבר אמנון כהן, באמצעות איש העסקים דניאל מולקנדוב.

 

כהן, שכיהן כח"כ מטעם ש"ס במשך 16 שנה, חשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון. בין היתר מיוחס לכהן קבלת שוחד בעל אופי מיני באמצעות מולקנדוב - בתמורה לקידום עסקיו. תיק החקירה נגד כהן נסגר בעבר אבל לאחרונה נפתח שוב. כהן נעצר בחודש שעבר וולאחר מכן שוחרר למעצר בית. מחשש שהעדה תעזוב את הארץ ולא תשוב למשפט, היא מסרה לבקשת פרקליטות מיסוי וכלכלה עדות מוקדמת. אם יוחלט בסופו של דבר להגיש כתב אישום נגד כהן, העדות שלה תהיה תקפה בבית המשפט.

 

האירועים בפרשת כהן אירעו במהלך 2007. האישה עזבה מאז את ישראל, אך בנובמבר באחרון היא חזרה ונעצרה בביקורת הדרכונים ב-4.12, כאשר התכוונה לצאת מהארץ. במהלך עדותה סיפרה האישה כי קיימה יחסים עם הח"כ לשעבר וטענה כי עשתה זו כי הבינה שכך מצופה ממנה מאיש העסקים שהיה בקשר איתה - מולקנדוב - ובגלל הפחד שלה ממנו.

 

העדה הגיעה לארץ לדבריה בעקבות הזמנה של חברתה. היא סיפרה כי החברה הציעה לה לבקר בארץ ושהגיעה לא ידעה מי זה אמנון כהן, היא לא הכירה אותו מלפני.. כך שללה העדה את הטענה שעלתה כי פגשה את כהן לפני כן בחו"ל. היא טענה כי הגיעה כתיירת לכאן ולא עבור כהן. "מטרת ביקורי לא הייתה פגישה עם כהן", העידה. היא גם לא העלתה טענה כי כהן מימן לה כרטיס.

עורכי הדין יחיאל וינרוט ועמית חדד (צילום: דודי ארדון ) (צילום: דודי ארדון )
עורכי הדין יחיאל וינרוט ועמית חדד(צילום: דודי ארדון )

"הגעתי לישראל לראשונה ב-2007 בהזמנתה של חברתי מילדות. הוצאתי ויזה", היא סיפרה בעדותה, ואמרה שזה היה לאחר מותה הטרגי של אימא שלה. "רציתי לנוח קצת, גם נפשית וגם פיסית. הייתי מפורקת ומאוד עייפה, רציתי לשנות מקום". היא סיפרה שהכירה את מולקנדוב היכרות מוקדמת ולא עמוקה בחו"ל. לדבריה היא פגשה אותו מייד כשנחתה בישראל אחרי ביקורת הדרכונים. "דניאל פגש אותי בשדה התעופה", היא סיפרה בעדותה. 

 

על ההיכרות עם כהן סיפרה האישה: "יום אחד ב-2007 נסענו לכותל המערבי. גם דניאל ואישה נוספת היו. לפני זה ביקרנו בכנסת, עלינו למשרדו של אמנון כהן והוא הוצג כחבר כנסת. הם דיברו ביניהם, אמנון ירד איתנו לכניסה ונסענו. הפגישה הבאה הייתה בים המלח. זה היה ממש על חוף הים, בטיילת שקרובה לים. נכנסנו לחדר גדול עם שני חדרים, במרפסת היה ג'קוזי. בכניסה יש סלון ובצד ימין חדר עם מיטה גדולה". לדבריה, מהות הנסיעה שלה לים המלח הייתה "סתם לראות את הנופים". לאחר מכן אמרה האישה כי ייתכן שקודם פגשה את כהן בים המלח ורק אז בכנסת.

 

האישה סיפרה על קיום יחסי מין עם כהן: "הוא הגיע מאוחר בערב ויצא מבית המלון מוקדם בבוקר". כאשר נשאלה למה, ענתה: "אני לא זוכרת בדיוק, אני יכולה לנחש שהוא היה איש ציבור והיה אסור שמישהו ידע על זה שהוא היה". לדבריה כך אמר לה מולקנדוב. האישה העידה שהיא וכהן קיימו יחסי מין. היא נשאלה אם מולקנדוב אמר לה שהיא צריכה לקיים יחסי מין עם כהן וענתה: "אני לא זוכרת את זה מילה במילה. בערך, היה ככה, 'מה זה משנה לך? מה אכפת לך'?. הוא לא הסביר לי שום דבר. פחדתי על החיים והבריאות שלי מצד מולקנדוב כי הוא אדם חכם, ערמומי וקשוח. הוא יודע לעשות מניפולציות באנשים. לא ידעתי למה לצפות".

 

הפגישה השנייה שלה עם כהן הייתה בדירה פרטית. "דניאל אמר לי שאמנון יבוא וייפרד ממני וגם אז אני צריכה לקיים איתו יחסי מין. אמנון הגיע בערב וקיימנו את יחסי המין. אחרי זה הוא יצא מהחדר". לשאלה מדוע קיימה יחסי מין עם כהן היא ענתה: "הייתי בחרדה לחיים ולבריאות שלי מצד דניאל. הוא לא ביקש, הוא הפעיל עליי לחץ. לא יכולתי להשיב לו בשלילה. הוא התכוון שאסכים לזה". האישה טענה כי לא קיבלה כסף עבור המעשים והבינה בדיעבד שנוצלה בידי איש העסקים.

 

חשוב לציין שלפי עדותה, מולקנדוב לא אמר לה מפורשות מהי הסיבה שהוא דרש ממנה לטענתה לקיים יחסי מין עם כהן. לדבריה, היא לא הייתה שותפה למזימה לפגוע בכהן. "אני הייתי הקורבן של הסיפור הזה, ניצלו אותי", אמרה. האישה עומתה בעדות המוקדמת מדוע אמרה במשטרה שהייתה עם כהן רק בים המלח, ולא ציינה אז את הפגישה בדירה. "יכול להיות שהייתי לחוצה, האירועים היו מזמן. הייתי צריכה להיזכר". היא התקשתה לזהות צלקת שנטען שיש לכהן על גופו. "בשני המקרים היה חושך בחדר", טענה.

 

עורכי הדין של כהן - ד"ר יחיאל וינרוט, עמית חדד, ליאב איינס, אושר רובינגר ונועה מילשטיין, מסרו בתגובה: "כפי שניתן להתרשם מהעדות שנשמעה בבית המשפט, אמנון כהן מעולם לא קיבל שוחד וממילא לא דבק במעשיו רבב פלילי. מה שכן התגלה בעדות הם מעשים קשים של מולקנדוב בעדה. אנו בטוחים כי רשויות החקירה והתביעה יבדקו את הדברים עד תום".

 

מולקנדוב עצמו יצא מהארץ לפני כחודש והוא דרוש לחקירה, אך טרם שב. עורכי הדין אמנון יצחקניא, עידן סרי ואילן סובל מסרו בתגובה: "לא ייצגנו אותו בהליך אלא היינו נוכחים בדיון, מפאת נימוס כלפי בית המשפט. לטעמנו כל ההליך מנוהל בצורה מעוותת ובניגוד להתחייבות שנתנה הפרקליטות, לפיה לא ייעשה שום שימוש במידע שנמסר על ידי מולקנדוב, ועל כך פנינו לבג"ץ".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "התיק נשוא הפניה עודנו נחקר ומטבע הדברים אנו מנועים מלמסור פרטים או להתייחס לפעולות חקירה מתוכננות בהקשר לתיק, גם אם אלה נוגעים לסוגיות שעלו בעדות המוקדמת. עם זאת, נבהיר כי כל הטענות המפורטות בעדות מוכרות ובמסגרת בדיקתן נעשו פעולות וכן כי כאמור, הן עודן מצויות בחקירה".

.

 

 


פורסם לראשונה 09/01/2017 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הח"כ לשעבר אמנון כהן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים