שתף קטע נבחר

צפו בניסוי: מערכת נגד טילים על מטוסי הרקולס

חיל האוויר מצייד את המטוסים המתקדמים מדגם "שמשון" במערכת חדשה נגד טילים מונחי חום, שנמצאים בשימוש ארגוני הטרור. נורי חום משוגרים מהמטוס ומושכים אליהם את הטילים: "המערכת הוכיחה את יכולתה"

 

 

מטוסי התובלה החדשים מצטיידים במערכת הגנה מטילים: מרכז ניסויי הטיסה של חיל-האוויר (מנ"ט) השלים לאחרונה סדרת ניסויים שבמסגרתם נבחנה מערכת ההגנה החדשה מטילים שתותקן במטוסי ההרקולס מדגם "שמשון". צפו בניסוי.

 

מדובר בנורי חום מתוצרת חברת "רוקאר" הישראלית, הפועלים בשילוב מערכת הלוחמה האלקטרונית של המטוס. ברגע שהמערכת מזהה שיגור של טיל מונחה חום - כמו טילי כתף שנמצאים בשימוש ארגוני טרור - פועלת המערכת באופן אוטומטי לשגר את הנורים. הם יוצרים מקורות חום שמושכים אליהם את הטילים, בזמן שהמטוס מקבל זמן לתמרן ולהתרחק מהאזור.

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

"כבר היינו קרובים לבצע ניסוי עם ירי של טיל חי על מטוס אמיתי, אבל הצורך ירד והגענו למסקנה שאפשר לבחון את המערכת בניסוי מסוכן פחות", מסביר מפקד מנ"ט, סא"ל שלומי.

 

השמשון ארוך יותר מההרקולס הרגיל וביצועיו מתקדמים יותר,

מה שמחייב ניסויים מוקדמים כדי לגבש את תורת הלחימה ואת אופן ההפעלה שלו בחיל.

 

"המטוס החדש מתנהג כמו ההרקולס שאנחנו מכירים, אבל יש לו מנועים חזקים יותר ותגובות זריזות יותר", אומר סא"ל אורי, שעד לאחרונה היה מפקד גף ניסויי הטיסה ביחידה. "בניסוי הזה הפעלנו מהקרקע מערכות שאתגרו את מערכת ההגנה של המטוס וגרמו לה לחשוב שיש טיל באוויר. הנורים שוחררו בהצלחה והמערכת הוכיחה את יכולתה בהגנה עליו".

 

עד כה רכש משרד הביטחון מהיצרנית "לוקהיד-מרטין" שבעה מטוסים מהדגם החדש - C130J שמשון - שרובם נמסרו לטייסת "הפילים" שבבסיס נבטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מערכת ההגנה של ה"שמשון" בפעולה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים