שתף קטע נבחר

משפטים הזויים שנשים שמעו בחופשת לידה

"הוא כמו עוף בגריל", "את חונקת אותו", "את מרזה לאט מדי" ו"לא נורא, בפעם הבאה תהיה לך בת", אלו רק חלק מהמשפטים שנשים נאלצו לשמוע במהלך חופשת הלידה שלהן. ואיך הן החליטו להשיב?

נשים בחופשת לידה נאלצות להתמודד עם הרבה אתגרים, כמו עייפות, דאגה לתינוק, שינויים בגוף ומערכת היחסים עם בן הזוג שמשתנה עם הרחבת המשפחה. אם זה לא מספיק, הן גם צריכות להתמודד עם הערות מיותרות ומביכות מהסביבה.

 

כששאלתי נשים אם אמרו להן משפטים הזויים במהלך חופשת הלידה, לרגע הן לא היו צריכות לחשוב וישר סיפרו. כנראה שגם אם הן לא מגיבות באותו רגע ומשתדלות להתעלם, המשפטים האלו לא נשכחים כל כך מהר. הנה דוגמאות נבחרות, במטרה שבפעם הבאה שתרצו לומר משהו ממש "חשוב" תחשבו פעמיים.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

עזבו את הגוף שלנו!

אז זו הבטן שנשארה לך?

"משפט שנאמר שבוע אחרי הלידה. לא הגבתי".

 

את מרזה לאט מדי

"נאמר חודש אחרי הלידה על ידי בעלי שכיום הגרוש שלי. נעלבתי ובכיתי כמובן כי ההורמונים עדיין השתוללו. גם ההנקה לא הסתדרה לי אז הוא יעץ לי להניק כדי להוריד במשקל מהר יותר, וכל זה הגיע בתור עצה ידידותית בזמן שבכיתי".

 

את בהריון, את לא צריכה לעבור בגלאים

"נכנסתי לקניון עם תינוקת בעגלה וזה מה שהשומרת אמרה לי. רציתי לקבור את הראש באדמה ומלמלתי לה שעכשיו ילדתי".

 

הילד לא מתפתח טוב

לבת שלך אין אינסטינקט עמידה

כשהבת שלי הייתה בת ארבעה חודשים אחות טיפת חלב העמידה אותה מעל מיטת הבדיקות והילדה לא יישרה רגליים למטה, אלא רק קיפלה אותן. האחות אמרה לי בביטחון מלא שיהיו לה קשיים בהליכה כי אין לה אינסטינקט עמידה. רצתי לאחי שהוא רופא. הוא לא זכר שלמד על כזה אינסטינקט, והלך לראש המחלקה הנוירולוגית בבית חולים שעבד. התשובה היתה: אין כזה דבר!".  

 

כדאי שתקחי את התינוק שלך ל-CT כי יש לו ראש גדול וזה מעיד על נוזלים במוח

"כך אמרה לי אחות טיפת חלב לפני 11 שנה כשילדתי את בני הבכור. לבעלי יש ראש גדול וזה היה נראה לי תורשתי אז פשוט התעלמתי".

 

אולי יעניין אותך גם:

רק הילד שלי עוד לא זוחל

אחרי הלידה - מנוחה או התינוק צמוד אלייך?

מחקר: "טפשת הריון" באמת קיימת ונמשכת שנתיים

 

איפה האחריות שלך?

את חונקת את הילדה

"הסתובבתי עם מנשא קשירה. ניגשה אליי אישה, משכה לפתע במנשא וצעקה עליי: 'מסכנה הילדה שלך, את חונקת אותה'. יש לציין שאחרי האקט ההזוי הזה מי שהייתה מסכנה זו לא הילדה". 

 

את לא רואה שקר לו? 

"יצאתי עם הילד לטיול בעגלה והיה לו כובע צמר. איש מבוגר אחד צעק עליי ברחוב - 'תורידי לו את הכובע, חם לו!'. התעלמתי כי לא היה לי כוח לריב. שתי דקות אחר כך באמת יצאה השמש והורדתי לו את הכובע, ואז אישה זרה ראתה אותי וצעקה לי - 'למה את לא שמה לו כובע? את לא רואה שקר לו?', גם הפעם התעלמתי".

 

את בטוחה שהיא אוכלת מספיק?

"כל פעם ששומעים שאני רק מניקה שואלים אם אני בטוחה שהיא אוכלת מספיק וטוענים שהיא קצת רזה ואולי כדאי שאתן לה תמ"ל לאיזון. מיותר לציין שהילדה בסדר גמור". 

בטוחה שהיא אוכלת מספיק? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
בטוחה שהיא אוכלת מספיק?(צילום: shutterstock)
 

אולי תלכי לקניון?

"יום אחרי הלידה, במלונית, צולעת מתפרים וכאבי גב, חמותי אמרה לי 'אולי תלכי לקניון? אני אשאר איתה'. עוד הייתי מטושטשת אז לא עניתי משהו מתוחכם לצערי ורק אמרתי שלא בא לי".

 

רק בנים אתם יודעת לעשות

מסכנה, עוד בן? 

"יש לי שלושה בנים. עם הבן האחרון כבר שברתי שיאים. כל אחד שהציץ בעגלה מצא לנכון להגיד: 'מסכנה, עוד בן?', 'רק בנים אתם יודעים לעשות'. 'יאללה, עכשיו תעשי את הבת' ו'אל תעצרי עד שתבוא הבת'. לכולם אני אומרת תודה לאל על מה שיש. יש כאלה שגם לזה מתפללים.

 

לכתבות נוספות היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

הערות "מיוחדות" לפגים

הוא כמו עוף בגריל

"הורים לפגים הם מטרה נייחת. להלן הערות מעצבנות שהעירו לי כשיצאנו מבית החולים אחרי שהות של חודשיים:

1. 'איזה קטן!'. קטן? הוא שוקל שני קילו למען השם! לקח לנו חודשיים להגיע לזה.

2. 'כמה הוא נולד? קילו? זה כמו עוף בגריל/שקית אורז/שקית סוכר'. היה נעים לכם שהיו מכנים את התינוק שלכם עוף בגריל?

3. 'כמה הוא שוקל? את בטח נשארת עכשיו בבית שנה, לא? כי הרי אי אפשר שיהיה בקרבת אנשים'. לא, אני חוזרת לעבודה, ולא רק שחוזרת, בורחת לחו"ל.

4. 'איזה מזל שילדת לפני הזמן. ככה היית סוחבת חודש תשיעי ביולי'. הייתי עושה הכל כדי שיישאר בבטן עד הסוף, גם אם זה במחיר של להיות בהריון בשיא החום.

5. 'הייתם במלונית?'. אם את קוראת לטיפול נמרץ מלונית, אז כן! חודשיים במלונית פלוס הנשמה.

6. 'בטח ילדת צ'יק צ'ק, הוא הרי כזה קטן'. ילדתי בקיסרי חירום".

 

אבא ואבא

הילדות לא מתביישות שאבא יצא לחופשת לידה?

"השאלה הזו נשאלה בחוג הבוקר לתינוקות שהלכתי אליו כשהתאומות שלי היו בנות שלושה חודשים. כל המשתתפות היו נשים ואני הייתי הגבר היחיד ואותה אמא לא ידעה שאני נמצא בהורות חד מינית. שאלתי אותה אם היא מתכוונת שאני מתבייש שאני בחופשת לידה, אבל היא לגמרי התעקשה שהיא מדברת על הבושה של הילדות".

 

הילדה נולדה מתרומת הביצית של בת הזוג שלך? כי היא לא דומה לך

"השאלה הזו נשאלה על ידי אחת הדודות במסיבת בריתה של הילדה ואני הייתי בהלם. אני נמצאת בזוגיות עם אישה ובתנו נולדה מתרומת זרע. בגלל שיש לילדה עיניים כחולות אותה אישה חשבה שלא יכול להיות שהיא שלי, למרות שילדתי אותה".

 

ומה עם חופשת לידה לאבות? צפו בראיון עם ח"כ תמר זנדברג:  

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"עוד פעם בן? מסכנה, בטח רצית בת"
צילום: shutterstock
מומלצים