שתף קטע נבחר

נעצר בגלל תקיפת שוטרים, ושוחרר בזכות סרטון

דו"ח החניה שקיבל תושב המרכז הפך למעצר אלים "בגין תקיפת שוטרים", אך התיעוד הוכיח אחרת. "הוא ניסה לדבר איתם והם הכניסו אותו בכוח לניידת", קבעה השופטת - ושחררה את החשוד. המשטרה: "הצילום שהוגש על ידיו לבית המשפט מתאר את ההתרחשות רק מאמצע האירוע ואינו משקף את המציאות". סנגורו: "נפנה למח"ש"

 

 

 

איך הופך דו"ח חניה פשוט למעצר כוחני ולילה במעצר בגין תקיפת שוטרים? סטפן מסס, בן 41 מבת ים, שוחרר הבוקר (יום ג') לביתו לאחר שנעצר אתמול בגין תקיפת שוטרים שנתנו לו דו"ח. אך סרטון שהובא בפני בית המשפט הראה את השתלשלות האירועים שכלל לא תאמה את הסיבה למעצר – ולשופטת חיותה כוחן הספיקה צפייה מהירה כדי לשחרר את החשוד. צפו בסרטון שמתעד את המעצר.

 

הסיפור כולו החל אתמול בערב, כאשר מסס עצר עם רכבו ברחוב דב הוז בחולון ליד פיצוציה וביקש לרכוש סיגריות. כשחזר לרכבו הבחין כי שוטר רושם לו דו"ח חניה על עצירה במקום אסור. מסס, שהתרעם על כך שרק לרכבו נרשם דו"ח בעוד שכלי רכב אחרים שחנו בסמוך לא נרשם דו"ח, ביקש את פרטי השוטר. מכאן, לדבריו, העסק הסתבך.

מסס ניסה להסביר שברשותו אישור לחנות במקום, אך השוטרים המשיכו במעצר ()
מסס ניסה להסביר שברשותו אישור לחנות במקום, אך השוטרים המשיכו במעצר
 

תוך זמן קצר החלו הצדדים להתעמת ולהגביר את הקול, כאשר בשלב מסוים, טען מסס, השוטרים פשוט הודיעו לו שהוא עצור. עו"ד עדי כרמלי, סנגורו של מסס, הסביר כי מרשו ניסה להסביר לשוטרים שיש לו אישור ברכבו שמאפשר לו לחנות במקום, אבל הם ביקשו לעצור אותו תוך שהוא מתנגד לכך.

 

בסופו של דבר הצליחו השוטרים בעזרת תגבורת להכניס את מסס בכוח לניידת בטענה שהוא תקף שוטרים. הבוקר הביאה המשטרה את מסס לבית המשפט, שם ביקשה להאריך בשלושה ימים את מעצרו.

עו"ד עדי כרמלי ()
עו"ד עדי כרמלי
 

אך מה שלא ידעו השוטרים הוא שמישהו צילם בטלפון את המקרה, והסנגור כרמלי מיהר להציג זאת בפני השופטת כוחן. זו השתכנעה והסבירה בהחלטתה: "צפיתי בסרטון שצולם על ידי עובר אורח תמים וממנו לא נצפה החשוד תוקף את השוטרים. בסרטון רואים את החשוד מנסה לדבר על לבם של השוטרים ולשכנע אותם, והם נוקטים נגדו בכוח כדי להכניסו לניידת".

 

השופטת הוסיפה: "אני מסכימה עם בא כוח החשוד כי טרם החליט הקצין הממונה להורות על מעצרו של החשוד, היה עליו לפחות, ולו למראית עין, לצפות בסרטון, ואולי היה משתכנע כי בתיק זה אין מקום להורות על מעצר החשוד אלא לערוך את החקירה בדרך המקובלת". בסיום הדיון שוחרר מסס בערבות.

 

מהמשטרה נמסר כי "הדברים המובאים חלקיים ומציירים תמונת מצב מעוותת. מדובר בחשוד לו נרשם דו"ח בגין ביצוע עבירת תנועה, בתגובה לרישום הדו"ח החל החשוד בדין ודברים נוקב נגד השוטר ובמהלכו אף תקף את השוטר פיזית ועל כן נעצר. בניגוד לטענותיו של החשוד, הצילום שהוגש על ידיו לבית המשפט מתאר את ההתרחשות רק מאמצע האירוע ולא מראשיתו באופן המציג באופן חלקי שאינו משקף את המציאות. המשטרה תמשיך לפעול בנחישות נגד עבירות הבריונות בכביש כשהמטרה היא להציל חיים".

 

עו"ד כרמלי מסר: "באופן מפתיע, אדם שמוכה ומושפל לעיני כל על ידי השוטרים נעצר בסוף בחשד לתקיפת שוטרים. הסרטונים שהצגנו לבית משפט לא מותירים מקום לספק – השוטרים השתמשו בכוח מופרז נגד אזרח שקיבל דו"ח שלא לצורך ואף תקפו אותו בתחנה בחדר השירותים כאקט של 'סגירת חשבון' ומנעו ממנו טיפול רפואי לחבלותיו. אני מברך על החלטת בית המשפט לשחרר את הלקוח שלי שעתיד להגיע היום למשרדי המחלקה לחקירת שוטרים לצורך הגשת תלונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המעצר האלים של מסס. מתוך הסרטון
מומלצים