שתף קטע נבחר

דיווח: השר יריב לוין מסר עדות בפרשת מוזס-נתניהו

"הארץ": "ההערכה היא כי לוין זומן למשטרה כדי לבדוק אם נתניהו פנה אליו בקשר להבטחה שנתן למוזס - אישור החוק שייאלץ את 'ישראל היום' לגבות תשלום"

לוין ()
לוין

אתר "הארץ" מדווח היום כי השר יריב לוין מסר ביום ראשון עדות בפרשת נתניהו-מוזס. לוין מסר עדות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. הוא אישר ל"הארץ" את דבר זימונו אך סירב להתייחס לתוכן העדות.

 

על פי הפרסום, "לוין שימש כיו"ר ועדת הכנסת בשנת 2014 ויחד עם זאב אלקין נחשבו השניים כאנשי אמונו של נתניהו שטיפלו בין השאר באופרציה הפוליטית המורכבת של העברת חקיקה. ההערכה היא כי הוא זומן למשטרה כדי לבדוק האם נתניהו פנה אליו בקשר להבטחה שנתן למוזס: אישור החוק שייאלץ את 'ישראל היום' לגבות תשלום, דבר שהיה בכוחו להוביל להחלשת כוחו של החינמון ולהתחזקותו של עיתון 'ידיעות אחרונות' בבעלות מוזס. ההערכה היא שהמשטרה ביקשה לברר עם לוין אם נתניהו ביקש לבדוק אתו את ההיתכנות להעביר את החוק בכל זאת. בקרוב צפויים להעיד בפרשה זו דמויות נוספות מהעולם הפוליטי והעסקי".

 

אתמול פורסמו פרטים ב"הארץ" ובערוץ 2 על המגעים בין מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו שנחקרו באזהרה. העיתונאי גידי וייץ פרסם כי "מתווה העסקה כלל שינוי חד באופי הסיקור של ראש הממשלה בכלי התקשורת של קבוצת 'ידיעות אחרונות', ומנגד הבטחה של נתניהו לקידום חקיקה שתפגע קשות בחינמון המתחרה של מוזס, 'ישראל היום'".

 

לפי מידע שהגיע לידי "הארץ", "מו"ל 'ידיעות אחרונות' אמר לראש הממשלה כי הוא יעשה הכל כדי שהאחרון יישאר בתפקידו כראש הממשלה, כמה זמן שירצה. עוד נודע ל'הארץ' כי מוזס, שמלבד היותו מו"ל ידיעות אחרונות משמש גם כעורך האחראי של העיתון, הציע לנתניהו לבחור כמה עיתונאים מטעמו, והבטיח להעסיק אותם בכלי התקשורת של הקבוצה באופן מיידי".

 

נתניהו ומוזס (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP) (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
נתניהו ומוזס(צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)

וייץ הוסיף כי "ראש הממשלה מצדו התייחס בחיוב להצעה שפרס בפניו מוזס, הבטיח שיפעל לקידום העניין, ואמר כי יצטרך לבדוק כיצד לממש את העסקה ביניהם עם פוליטיקאים אחרים. נתניהו התחייב בפני מוזס לפעול להשלמת העסקה ביניהם עם תום מערכת הבחירות לכנסת ה-20, שהתקיימו במרס 2015".

 

במקביל דיווח כתב ערוץ 2 גיא פלג כי מוזס אמר לנתניהו: "אם אתה ואני נסכים על החוק, אני אעשה כל מה שאני יכול שתהיה פה כמה זמן שתרצה. אני מסתכל לך בעיניים ואומר את זה בצורה הברורה ביותר". פלג ציין כי אין בידיו את הקלטת הדברים.

 

עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב סבאג, המייצגות את מוזס מסרו כי "אנו מנועים מלהגיב מטעמי החקירה, ולפיכך לא נתייחס לפרסומים שונים, שהיו ושיהיו. אנו מציעים להמתין לסיום החקירה, אז תתבהר התמונה המלאה. מובן, כי אין לפרש תגובה זו כאישור למה שפורסם עד כה".

 

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה באתר ynet.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים