שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבית בקלנסווה נהרס: "הממשלה זרקה אותנו לרחוב"
  מאות הפגינו בעיר הערבית בשרון במחאה על הריסת תשעה בתים שנבנו בניגוד לחוק. אישה שביתה נהרס: "הלב שלי נקרע כשאני רואה את הילדים יושבים על ההריסות". גבר שביתו חרב: "זה אסון מזעזע, הפסקתי לאכול"

   

  הפגנה בקלנסווה במחאה על הריסת הבתים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יום לאחר הריסת תשעת הבתים בקלנסווה, נערכה אתמול אחר הצהריים (יום ד') הפגנת מחאה בכניסה לעיר הערבית בשרון. מאות בני אדם, בהם ילדים רבים, השתתפו בהפגנה - וקראו להפסיק את הריסות הבתים בעיר. המפגינים אף איימו להמשיך במאבק שנועד למנוע הריסה נוספת בעיר.

   

  חלק מהבתים שנהרסו שלשום היו מאוכלסים ואחרים בשלבי בנייה, אולם הוחלט להרוס אותם מכיוון שלא נבנו כחוק. בעקבות המהלך הכריזה ועדת המעקב של ערביי ישראל על שביתה כללית היום בכל המגזר הערבי.

  המפגינים איימו להמשיך את המאבק. קלנסווה, אתמול
  המפגינים איימו להמשיך את המאבק. קלנסווה, אתמול

  בין המפגינים היה גם עודי מכלוף, שביתו נהרס שלשום. "אני מאוד עצוב, הלב שלי נקרע אחרי שהרסו לי את הבית שחלמתי להתגורר בו בעתיד הקרוב יחד עם בני משפחתי", אמר מכלוף. "הכול בגלל הממשלה שלא רוצה לאפשר לנו לבנות בתים ולהמשיך בחיים רגילים ללא שום סכנה".

   

  "מאז שהרסו לי את הבית אני מנסה לחשוב איך להתמודד עם כל הקשיים שעוברים עליי", אמר, "המצב הקיים גרם לאווירה לא נוחה. הפסקתי לשתות ולאכול כי אין לי תיאבון. זה אסון מזעזע שלא נשכח אותו בחיים. איבדתי הכול ולא נשאר לי כלום. חטפו לי בשניות את הדבר היקר לי".

  אחד הבתים אחרי שנהרס
  אחד הבתים אחרי שנהרס

  "זה לא הסקאדים של סדאם". מנצור מסארוה
  "זה לא הסקאדים של סדאם". מנצור מסארוה

  בהיג'ה מכלוף, שגם ביתה נהרס, אמרה: "אנחנו עדיין בהלם ולא מאמינים למה שקרה כאן. אני לא יודעת איך אנחנו יכולים להמשיך בחיים שלנו. כמעט ואין לנו מקום לישון בו. נשארנו ברחובות בגלל שהממשלה החליטה לזרוק אותנו ולהשאיר משפחות ללא קורת גג".

   

  מחלוף הוסיפה כי שלשום ילדיה הלכו לבית הספר כרגיל, וכששבו לא מצאו את הבית. "לא היה לי מה להגיד להם חוץ מלבכות. התחלתי לחשוב איך אני מטפלת בילדים ומוציאה אותם מהאסון הזה. הם שאלו אותי 'איפה הבתים?' ו'למה הרסו אותם?'. כשאני רואה את הילדים יושבים על ההריסות הלב שלי נקרע כי אין לנו פתרונות".

   

  במקביל להפגנה פנה ראש העיר טייבה, שועאע מנצור מסארוה, במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני פונה אליך באופן ישיר להיות ראש ממשלה של כולם ולא סקטוריאלי שייתן תקווה לכולנו, להשמיע לנו דרך הדו-שיח ולא דרך ההריסות", כתב ראש העיר. "מי שהרס שכונה שלמה בקלנסווה זה לא הסקאדים של סדאם חוסיין, לא דאעש, לא הכוחות של אסד והרוסים, אלא הכוחות של ממשלת ישראל שאתה עומד בראשה".

   

  עוד כתב לנתניהו כי "אנחנו לא אויבים אלא אזרחים שקמים בבוקר וחושבים איך לחיות בכבוד, רוצים לחיות בתקווה ושלום ולהבטיח עתיד לילדינו. עיקר הנפגעים מההריסות הם החלשים, ילדים, נשים, זקנים ועניים. טענותיך כלפי חברי הכנסת הערבים מקומן בכנסת ולא צריכות להתבטא בנקמה כלפי האזרחים הערבים. המדינה חייבת לקחת אחריות על המעשים והזנחה. זה 50 שנה שמוגשות תוכניות תכנוניות ולצערי הכול נתקע". ראש העיר אף ציין במכתב כי ערביי ישראל מתכוונים להפגין בכיכר רבין בתל אביב.

   

  ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "המבנים שנהרסו נבנו מחוץ לגבול התוכנית המאושרת של עיריית קלנסווה. כמו כן הם היו לא מאוכלסים, נבנו בשטח פתוח על קרקע בייעוד חקלאי, היו בשלבי בנייה שונים, נבנו ללא היתר ובניגוד לתוכנית המחוזית והארצית באיזור שרווי בתשתיות לאומיות".

   


  פרסום ראשון: 11.01.17, 22:09
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הבית בקלנסווה נהרס: "הממשלה זרקה אותנו לרחוב""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים